SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BLOG by Szczesio "Sześć bułek"

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 56129

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jaki plan??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 884 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12330
wiedziałem ,ze takie będą pierwsze pytania, zwłaszcza po moim ostatnim kontrowersyjnym treningu:P
Miałem zamiar zrobić taki jak ostatnio tylko teraz z regresją, ale chyba nie bedzie to skrócone fbw, tylko takie "zwyczajne".Jeśli chcesz zasugerowac jakis rodzaj treningu to wal smiało.W gre wchodzi fbw, spilt, polspilt. Nie wiem czy dzis zdąze z treningiem ,bo mam poyebane zadanie z polaka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Masz stojaki pod sztangę i dość obciążenia żeby zrobić ciężkie 5 powtórzeń w przysiadach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 884 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12330
juz pisałem o moich kolanach Wolę jakies ćwiczenie gdzie nie musze zginac kolan. Stojaków nie mam. Nóg nie ćwiczę, ale jakoś dziwnym trafem rosną Jeśli chodzi o obciążenie to mam dwa obciążniki od ciągnika po 30kg każdy, 2x hantle 5kg, mogę też dorzucić kilka ciężarków od wagi (0,5kg-5kg) + jakies 15 kg żelaznego obciązenia, tylko brakuje mi dobrego gryfu
mc i przysiady raczej nie wchodzą w grę, bo bym całkiem rozyebał kolana.

Tych cięzarkow od wagi używałem do obciązenia przy podciąganiu na drążku.Myżle że dobrym wyjsciem bedzie wkładanie obciązenia do plecaki i robienie progresji na bicki. Co do obciązenia 2x30kg to moim zdaniem nadaje się do szrugsów , ale jeszcze bardziej spaceru farmera

Co do treningu najlepiej na mnie działającego:
skrócone fbw(takie jak ostatnio )

Mam zamiar robić to fbw co ostatnio, tylko teraz regresja na drążku.

Czyli:
drążek nachwytem(obciązenie np.10kg-5kg-2,5kg)
odinowe pompki/na 3 krzesłach(+ ew. obciążenie)
uginanie na bicka stojąc

Jeśli macie jakies sugestie to piszcie(w grę wchodzi zmiana planu na inny).



Zmieniony przez - Szczesio w dniu 2009-12-01 15:56:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zapomniałem że Ty masz ten problem z kolanami...
no to zawsze możesz robić klasyczne FBW bez nóg, taka odmiana...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 884 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12330
No i własnie tutaj mam dylemat, robic fbw podstawowe czy skrócone.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a jakie juz robiłeś?
chyba lepiej podstawowe bo nie robisz przysiadów a to one są często podstawą skróconego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 884 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12330
wczoraj zdecydowałem się na skrócone fbw.
Plan
na 6 tygodni.Trening 3x w tygodniu(18 treningów w cyklu).
Drążek nachwytem
Odinowe pompki
uginanie na bica stojąc


I teraz mam pytanie ile robić serii? 3 czy 4??
W poprzednim cyklu treningowym plan był taki sam i robiłem po 5 serii, ale to było raczej na wprawienie się w trening, poprawienie sily i wytrzymałosci. Teraz celem jest masa + ciągły progress z obciążeniem. Liczba powt. waha się u mnie od 6 do 12.
Pytanie ile robić serii w takim razie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
3 serie w skróconym fbw + serie rozgrzewkowe

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2885 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32920
Ja bym robil cos typu
A/B
wioslo/drazek
dipsy/wl
Military press/ unoszenie przodem+bokiem
+bic
+tric
+lydki

I powtorzenia 15,10,5. Np: pon-15A,sr-10B,piatek-5A,pon-15B,itd.
Wszystko po 3 serie.

taki plan mozesz robic dluzej, sporo dluzej niz 6 tyg. Az do wyczerpania progresji, bo jak Mawashi pisal ze taki trening daje dlugi progres i efekty, to raczej tak bedzie

Zmieniony przez - kooteK92 w dniu 2009-12-02 19:21:16
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trenig na mase po ogulno rozwojuwce dla poczatkujancych do oceny

Następny temat

Trening domatora

WHEY premium