SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BEZtlenu

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3598

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 528 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7749
no to ja tez sie pochwale swoim wyczynem
69 metrow pod woda (na basenie) a potem kilka sekund wdechow i jeszcze 25 dla dobicia ;D
na lezaco z zatkanym nosem mam 2 minuty 52 sekundy bez oddychania
na dlugosc to 5 kilosow

bawi sie ktos w takie rzeczy ?


Pannowac nad sobą - to najwyższa władza.

Allach wziął różę, lilię, gołębicę, węża, trochę miodu,
jabłko z Morza Martwego i garść pyłu.
Kiedy spojrzał na mieszankę, zobaczył kobietę.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja bym się utopił... Ludzie mieszkający wysoko w górach, mają gdzieś 1,5 - 2 razy większą pojemność płuc jak my. Z 5 min by wytrzymali

"Do bólu można się przyzwyczaić"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 528 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7749
tia dlatego etiopczycy czy moze nigeryjczycy :P nie pamietam sa najlepszymi dlugodystansowcami ;P ale ja podziiwma kolesi co nurkuja bez akfalungu po 150 mertow bo nie dostc ze wstrzymoja oddech na 7-8 minut to ejszcze zwalniaja sobie bicie serca do kilkunastu uderzen na minute qfa :D

Pannowac nad sobą - to najwyższa władza.

Allach wziął różę, lilię, gołębicę, węża, trochę miodu,
jabłko z Morza Martwego i garść pyłu.
Kiedy spojrzał na mieszankę, zobaczył kobietę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 216 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1964
Witam panowie
widze ze ktos tu mowi o nurkowaniu wiec mam takie pytanie:
Jak mozna cwiczyc to zeby byc jak najdluzej pod woda bez wynurzania, czy sa na to cwiczenia. Sam dodam ze pod woda przeplywam obecnie 25 metrow.


Pozdrawia CZAMP

Pozdrawia CZAMP

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 422 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2595
a ja mam powiem ciekawę że z kolarstwa czyli sportu wytrzymałościowego. Włoscy kolarze szosowi stosuja 3-4 razy dziennie ćwiczenia oddechowe mające na celu uleastycznienie klatki piersiowej i wzmocnienie mieści oddechowych które również są miesniami i podlegają treningowi. Istnieje również teoria że winno stosować się takie ćwiczenia mające wzmocnić mieśnie oddechowe jak
1. jazda przez jkaiś okres na bezdechu
2. jazda w masce utrudniającej oddychanie
3. skolerowanie oddechów z obrotami pedAŁAMI ( w pływaniu 1:2 wioślarstqwo 1:1 w kolarstwie nie da się na dłuższą mete)

Tomasz "Tompoz

Tomasz "Tompoz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 528 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7749
no ja codziennie nabieralem powietrza na lezaco i tak pare razy dziennie i jeszcze jak np szeldem uulica to tez nabieralem i szedlem tak iles metrow bez oddychania hmmmmmm i jeszcze zalezy to jak nabierzesz tego powietrza ;D

Pannowac nad sobą - to najwyższa władza.

Allach wziął różę, lilię, gołębicę, węża, trochę miodu,
jabłko z Morza Martwego i garść pyłu.
Kiedy spojrzał na mieszankę, zobaczył kobietę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 216 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1964
Siema Sikora, amozesz mi powiedziec czy to cos ci dalo ??????????????
Tzn. zwiekszylo czas twojej egzystencji podwodnej ???

Pozdrawia CZAMP

Pozdrawia CZAMP

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 528 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7749
no dalo sporo bo np jak zanim zacozlem tak robic to jak przeplywalem 25 metrow pod woda to potem jakis czas zajmowalo mi wrocenie do normy heheh a potem 25 metrow to byl taki pikus ze nie musiaelm specjalnie nabierac powietrza zeby przeplynac i wunurzalem sie to normalnie oddcyhalem. hmmmmmm z reszta to tez poprawia kondycje w jakims stopniu bo i mniej sie zacozlem meczyc przy bieganiu i takie tam. to znaczy meczylem sie tak somo ze mniejsza zadyszke mialem. MI sie wydaje ze to sa najlepsze cwicenia jak chcesz duzo pod woda przeplynac ;) no i jeszcze pomaga w tym rywalizacjia hehehe

Pannowac nad sobą - to najwyższa władza.

Allach wziął różę, lilię, gołębicę, węża, trochę miodu,
jabłko z Morza Martwego i garść pyłu.
Kiedy spojrzał na mieszankę, zobaczył kobietę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4425 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
jakoś nie mogę uwierzyc w te 69 metrów.

SI VIS PACEM, PARA BELLUM...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 397 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6680
69 metrow niezly winik ja chcialbym poprawic swoj ale jakos mi nie idzie
sa specjalne cwiczenia na trening bezdechowcow w ostatnim numerze gazetki "nurkowanie" jest opisane conieco ponadto mozna znalesc cos na ten temat na stronach poswieconych nurkowaniu albo freediving (nie jestem pewny czy dobrze napisalem)
odpowienie cwiczenia i koncentracja pozwalaja w dos krotkim czasie znacznie poprawic wynik

jesli chodzi o gosci ktorzy nurkuja na bezdechu to obecny rekord w kategorii no limits wynosi 171 metrow ale takie nurkowanie nie trwa dluzej niz 3 minuty a jesli chodzi o czasy na jakie potrafia oni wstrzymac powietrze to oscyluja one w okolicach 7 minut
obecnie prym wioda umberto pelizzari i Pipin ferreras (pewnie przekrecilem nazwiska ale trudno) i faktycznie serce im spowalnie do okolo 12 uderzen na minute

69 metrow jest mozliwe u mnie na kursie ratowniczym byl gosc ktory plywal 75 pod woda a obecny rekord w nurkowaniu na odlegosc pod woda na basenie to okolo 140 metrow bez pletw a w pletwach cos kolo 180 metrow to chyba wszytko
pozdrowionka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 216 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1964
Ja w te 69 metrow jak najbardziej wierze.
Czy moglby mi ktos dac skana z tej gazetki lub podrzucic jakies adresiki stron ??? Beda prezenty )))))))))))))

Pozdrawia CZAMP

Pozdrawia CZAMP

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Urazy sportowe

Następny temat

Staw skokowy

WHEY premium