SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BCAA - suplement niezbędny , każdego sportowca ???

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 85260

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 613
OK dzięki!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
dokladnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1402
paby te 10 gram to jakie lyzeczki?plaskie,czubate czy jak ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 316 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12650
dwie czubate
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 151
czy chudy ser biały może zastapić białko serwatkowe, które zastępuje BCAA :)
(białko przyjmowane zaraz po treningu)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3357 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19536
Białko serwatkowe-nie zastępuje BCAA, ser biały-zawiera kazeinę-wolno-wchłanialne białko, średni pomysł dawać go po treningu.

[][][]--140kg--[][][]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 151
z tego co wynika z wątku białko serwatkowe w dużym stopniu zawiera BCAA i w wersji ekonomicznej zastępuje BCAA po treningu.

natomiast wolałem zażywać białko z sera niż serwatkowe, bo 1. przyzwyczajenie :) 2. ser nie zawiera tyle glutaminy co białka serwatkowe (a akurat wystrzegam sie glutaminy).

ale być może to nie najlepszy pomysł z tym serem po treningu (generalnie jest to moje główne źródło białka), a zamiast sera lepsze bedzie odtłuszczone mleko [także przyswajalne carbo](?)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3357 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19536
Mleko to także kazeina, lepiej zjeść normalny posiłek po treningowy, chude mięso z makaronem na przykład. Był pogląd że WPC=BCAA ale to że zawiera te aminokwasy nie znaczy, że działa tak samo. BCAA jako suplement wchłania się dużo szybciej i posiada szereg innych właściwości. Oczywiście lepsze WPC niż nic. Ale nowe sposoby suplementacji zakładają podawanie właśnie BCAA zaraz po treningu.

Zmieniony przez - KOTC w dniu 2010-01-04 01:45:28

[][][]--140kg--[][][]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 3095 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25822
wedlug mnie podczas cwiczen fajna sprawa ale tylko tam.

Światło wierzy, że przemieszcza się szybciej od wszystkiego,
ale sie myli. Nieważne jak szybko pędzi, zawsze odkrywa,
że ciemność dotarła na miejsce
wczesniej i juz na nie czeka...
Born To Be Wild

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 150 Wiek 49 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 733
ja mam pytanko.a mianowicie:kupiłem właśnie BCAA i biorę razem z HMBolon + vigor(vitaminki).w sklepie sprzedawca powiedział mi,że BCAA mam brać po treningu 5g i przed snem 5g(do tego przez pierwszy tydzień w dni treningowe jeszcze rano 5g)tak dla lepszego efektu na start.do tego kupiłem na lepszy rozruch NITROX,który będę brał tez przez pierwszy tydzień przed treningami jedna saszetkę.HMBolon biorę przed siłką 2 sztuki i po siłowni 2 szt..proszę mi powiedzieć czy dobrze dawkuję suple??i czy NITROX mam brać dłużej niż tydzień?na siłkę chodzę 5 razy w tygodniu.waga 92kg wzrost 185cm wiek 35lat.do tego jeżdżę 5 razy w tygodniu rowerkiem po 1 godzinie(zbijałem wage ze 120kg i tak ten rowerek polubiłem,że muszę jeździć:)bardzo zależy mi na wyglądzie na lato,już kaloryfer się pokazuje)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Widzieliscie ta promocje??

Następny temat

Pomozcie

WHEY premium