SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BCAA - DAWKOWANIE - KILKA TRENINGÓW

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1048

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 14
Witam serdecznie,

Niedawno zakupiłem suplement diety https://sklep.sfd.pl/Trec_BCAA_G-Force_1150-opis25712.html. Prowadzę dość sportowy tryb życia (a nawet bardzo) dlatego chciałbym się was poradzić jak powinienem dawkować BCAA.

Generalnie mój tydzień wygląda następująco

W poniedziałki środy i piątki biegam o poranku (godzina 6, tak na spokojnie, 4-7km) w te same dni trenuję piłkę nożną (okręgówka, trening 2 godzinny). Do tego wszystkiego dochodzi siłownia (3-4 razy w tygodniu, zależy jak wyjdzie z czasem) często zdarza się tak, że idę o 14-15 na siłownię, a zaraz po siłowni jadę na trening piłki nożnej (na godzinę 17), z tego powodu mam problem jaką codzienną dawkę BCAA mogę przyjąć.

Na razie zażywam tak jak jest napisane na opakowaniu (jeżeli mam siłownie to biorę 3 tabletki przed siłownią i 3 po treningu piłki nożnej). W soboty i niedziele mam mecze (czasami zdarzą się dwa, bo gram jeszcze na halówce i w playarenie).

Co do mojej diety to staram się jej nie zaniedbywać (niedobory uzupełniam naturalnymi koktajlami z bananów, jajek, twarogu itp.)

Reasumując - w co mógłbym uzupełnić moją dietę, aby się nie zajechać w tak intensywnym trybie życia? Czy samo BCAA wystarczy? Jaki suplement możecie mi polecić na wytrzymałość-szybkość-kondycje-regeneracje?

Z góry dziękuje i pozdrawiam serdecznie,

Damian
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 257 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6764
Ja nigdy bcaa w wodzie nie rozpuszczam ze względu na słabo rozpuszczalna w wodzie leucyne. Potem zostaje trochę nierozpuszczone, wole na język i zapic woda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 6919 Wiek 48 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36479
Z supli BCAA jest ok
Możesz dodac jeszcze beta alanine

Oczywiście jeśli dieta będzie słaba to suple niewiele dadzą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3085 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19258
dawkuj tylko w dni treningowe przed/po treningu 1g czystego bcaa na 10kgmc
na przyszłość celuj w hi-tec bcaa powder ekonomiczniej wychodzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 257 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6764
BCAA przed wysiłkiem fizycznym 1gram na 10kg masy ciała, jak masz dwie aktywnosci dziennie rodziel na dwie porcje przed wysiłkami, po wysiłku dobre bedzie np. Vitargo dla odbudowy klikogenu a co za tym idzie energii utraconej przy wysiłku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 257 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6764
tzn Glikogenu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3085 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19258
mrp1
BCAA przed wysiłkiem fizycznym 1gram na 10kg masy ciała, jak masz dwie aktywnosci dziennie rodziel na dwie porcje przed wysiłkami, po wysiłku dobre bedzie np. Vitargo dla odbudowy klikogenu a co za tym idzie energii utraconej przy wysiłku.

rozdzielanie w senie 5g przed 5g po nie ma sensu;)
naucz się edytować postu w końcu bo śmietnik robisz;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 257 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6764
jednym postem wiecej robie śmietnik :D dawka ok 1g na 10kg masy ciała tyczy sie całej doby wiec co w tym nie tak, oczywiscie można zwiekszyc ale to inna kwestia. Napisałem że dwie porcje przed dwiema aktywnościami nie po (czytanie ze zrozumieniem)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3085 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19258
dawka 1g/na 10kgmc tyczy się porcji nie ma sensu bawić się w mniejsze dawkowanie na porcje
można wziąć porcje przed i porcje po ale to od funduszy uzależnione
co do Twoich postów w innym temacie 4 napisałeś;)jeden pod drugim były Twoje
chyba ze to nie Ty to przepraszam;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 257 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6764
W jednym temacie sie zdażyło racja, pytanie brzmi czy zauważysz różnice w regeneracji itp stosujac jedna porcje dziennie 10g a 2 porcje po 5 g przed dwoma wysiłkami :) według mnie nie :) Wszystkie źródła podają że dawkowanie BCAA to 1-2g na 10kg masy ciała NA DOBĘ.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3085 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19258
https://www.sfd.pl/BCAA__wpływ_na_regenerację-t871976.html
przeczytaj;)
szczególnie wniosek pod badaniem:)
ale oczywiście jedna porcja przed treningowo w zupełności wystarczy

Zmieniony przez - daniel97n w dniu 2014-03-25 17:23:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 257 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6764
"Wyraźna różnica pomiędzy grupami,co oznacza, że BCAA podane tuz przed i tuż po ćwiczeniu oporowym zmniejsza uszkodzenie mięśni (katabolizm) jak również przyspiesza regeneracje i dostarcza 'lepiej' dostępne substraty potrzebne do nasilenia syntezy białek (anabolizmu)."

No tak BCAA okołotreningowo polepsza regeneracja o czym każdy wie i pisałem o tym wiec o co kaman :D czetam takiego typu badania od 9 lat i czasem są odmnienne ale fakt że wiekszość źródeł potwierdza żę tak jest :) przed wysiłkiem by zachamowac katabolizm , natomiast po wysiłku lepsze białko ponieważ syntezy białek bez pełnego aminogramu nie bedzie, dawka 1-2g na 10kg na dobe i tyle w temacie czego tu nie rozumiec :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

WPC Protein Econo V2 a nerwica

Następny temat

Podbicie testosteronu

WHEY premium