SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BCAA 1400g czy BCAA 700g + EAA 520g

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2018

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 150 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1753
Witam. Chciałbym poradzić się Was drodzy koledzy.
W planie mam zakup na 3-miesięczny okres OLIMP BCAA XPLODE POWDER 700G i nie wiem czy lepiej kupić do tego OLIMP EAANABOL XPLODE 520G czy jeszcze jedną paczkę OLIMP BCAA XPLODE POWDER 700G bo cenowo wychodzi podobnie nie jestem pewien co da lepszy efekt. Z jednej strony czytałem że EAA pozwala pełniej wykorzystać wzrost syntezy białek miesniowych ale na 3 miesiące kupując 2 razy BCAA 700g wyjdzie mi akurat 10g przed i 10g po treningu plus po kilka g w dni nie treningowe. Ćwiczę 5razy w tyg. po 1.5h dlatego regeneracja jest dla mnie sprawą bardzo istotną.
Czekam na porady :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 9424 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52877
a jak wygląda kwestia diety?

"Trening,dieta,suplementacja,farmakologia-mój żywioł "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 150 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1753
Mam bardzo dobrą przenianę materii. Waga 100kg przy 198cm nie zmienia mi się od chyba 10lat przy uprawianiu koszykówki. Od czasu zabrania się za ćwiczenia siłowe do tego co jadłem od zawsze dodaje codziennie 3-4jajka 200-300g twarogu z jogurtem 130g tuńczyka z wody plus 20g białka sojowego. Od czasu do czasu pierś z kurczaka. Ograniczyłem również cukier.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 150 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1753
Staram się jeść co co 2 do maks. 4h tak więc posiłków robi się 6-7dziennie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 87
EAA to mieszanka aminokwasów,BCAA to tylko aminokwasy rozgałęzione.
W zasadzie nie ma różnicy które weźmiesz,jeżeli chodzi o działanie antykataboliczne.

Zamiast OLIMP BCAA XPLODE POWDER któro jest z dodatkiem l-glutaminy czyli glutaminy słabo wchłanianej idzie za tym spowolniony proces wchłaniania,zakup BCAA bez dodatku glutaminy :
https://sklep.sfd.pl/Hi-Tec_Nutrition_BCAA_Powder-opis2878.html

Zmieniony przez - naja w dniu 2012-02-11 19:43:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 150 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1753
Słyszałem że glutamina to głównie pic na wode i jak mówisz słabo się wchłania :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 87
Masz na myśli l-glutaminę,jeżeli chodzi o glutaminę działa acetyl glutaminy bądź miks glutaminowy :
https://sklep.sfd.pl/Nutrabolics_Glutabolic-opis2245.html
https://sklep.sfd.pl/Biogenix_Glucetyl-opis896.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 150 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1753
A ja dotarłem do takiego artykułu gdzie piszą - ''Niestety podobnie sprawa ma się z „najważniejszym aminokwasem dla Twoich mięśni” – czyli glutaminą. Oczywiście jej biologiczna rola jest bardzo doniosła, jednak dodatkowa podaż w postaci suplementu niewiele tutaj zmienia, ponieważ trudno o niedobory glutaminy. Aminokwas ten syntetyzowany jest w ustroju z innych aminokwasów, a większość przyjętej drogą pokarmową dawki – wyłapują i zużywają enterocyty, czyli komórki jelita cienkiego. Twoje mięsnie nie mają wielkiego pożytku z dodatkowej porcji glutaminy, co z resztą wykazały badania, w których suplementacja tym aminokwasem nie przekładała się ani na wzrost siły, ani masy ani na zjawisko katabolizmu mięśniowego.''
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
naja
Masz na myśli l-glutaminę,jeżeli chodzi o glutaminę działa acetyl glutaminy bądź miks glutaminowy :
https://sklep.sfd.pl/Nutrabolics_Glutabolic-opis2245.html
https://sklep.sfd.pl/Biogenix_Glucetyl-opis896.html


Bez różnicy, tak jakbyś powiedział (może i głupi przykład) że np. l-leucyna nie działa ale l-leucyna z estrem l-leucyny już tak...

Glutamina to szajs.

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
ja bym wybral BCAA i to nie 700g tylko poszukaj tanich puszek po 500g (59zl z przesylka np) jesli chcesz olimp. A lepiej zrob tak jak ja, kup 500g czystego bcaa z suplopharmu 50zl i mieszaj ze smakowym izotonikiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 150 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1753
Mieszam obecnie BCAA z ISO i Carbo :) Mam zamiar kupić większą ilość za jednym razem żeby nie płacić 2razy za przesyłkę a paczki po 700g wychodzą minimalnie taniej naż puszka ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odrzywki

Następny temat

łączenie supli

WHEY premium