SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BCAA/białko przy cardio

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9228

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 946
Czytalem kilka artykułów tutaj na forum o BCAA, timingu, etc oraz artykuł o spalaniu tkanki tłuszczowej, gdzie porównywano wykonywanie cardio raz przez n minut lub x*m minut co w rezultacie również dawało n minut (w sensie, że x*m=n). Z artykułów dowiedziałem się, że:


- BCAA warto pić 20m przed treningiem
- BCAA warto popijać podczas treningu
- po treningu BCAA już nie jest tak istotne, a lepsze jest białko lub EAA
- kilka krótkich treningów cardio daje takie same efekty (lub lepsze) jak jeden długi


W związku z tym postanowiłem wykonywać 2-3 sesje cardio w ciągu dnia po 20 minut. Pierwsza z nich będzie rano po obudzeniu. Moglbym wziasc BCAA przed bieganiem, ale zastanawiam sie czy jest to sens skoro po bieganiu jem sniadanie, w ktorym wypijam rowniez koktajl białkowy, więc dostarcze antykatabolik po treningu. To samo tyczy się cardio wieczornego, po nim też wypijam koktajl białkowy.

Chodzi mi o to, że jakbym miał brać BCAA przed cardio porannym i wieczornym, a nie jest to konieczne, skoro po i tak dostarczam aminokwasy z białka, to mógbłym troszkę zaoszczędzić - jakieś 500g BCAA miesięcznie.

Więc jak BCAA przed tymi cardio jest potrzebne, jak potem wypijam białko, czy można pominąć bez większych szkód dla mięśni?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160242 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233723
ja bym dal tylko przed treningowo po 10g, najwazniejsze beda porcje gdzie cardio robisz na czczo lub po treningowo, jak miedzy posilkami, to juz mozna pominac.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
powiem szczerze tak:
teraz jestsm na J/NJ
post~16h
robie cardio rano jak wstane
tj. wstaje
jem jakis spalacz
krece cardio
0 bcaa!

dopiero bcaa lykam przed silowym

wniosek - i napisze to nie tylko ja:
jesli cardio sa krotkie to nie ma sensu brac bcaa!
co innego czas +30min
ale jesli to bedzie 15-20min nie widze kompletnie sensu brac bcaa

no chyba ze to bedzie hiit - ale jesli mowimy o cardio - to imo nie ma sensu
mozna
ale nie ma koniecznosci

choc sam zobacz
obserwuj cialo tydzien np. bez bcaa
jesli zauwazysz ze miecho drastycznie leci - dorzucisz bcaa

ale nie ma potrzeb
zbyt maly czas aby miecho zaczelo leciec!
cardio cardio nie rowne (jak wszytsko z reszta)
bcaa konieczne jesli ten czas krecenia bedzie dlugi (~60min)
nie konieczne jesli bedzie krotki (~20min)

Zmieniony przez - solaros w dniu 2011-08-23 13:40:02

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 946
dzieki za odpowiedz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Choroba i BCAA?

Następny temat

Batony proteinowe - jakie?

WHEY premium