SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Błagam o pomoc. Ostatnia deska ratunku

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5156

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 262
Witam wszystkich! Już raz (wczoraj) opisywałam swoja sytuację, ale niestety nie otrzymałam żadnej odpowiedzi od specjalistów, a na niej mi zależy. Błagam niech ktoś mi doradzi bo to naprawdę sprawa życia, a śmierci... Jestem 21 letnia dziewczyną. Mam 157cm wzrostu i 39 kg wagi. Jest to dla mnie ogromnym problemem, bardzo chciałabym przytyć. Niestety jestem poważnie chora na wiele skomplikowanych schorzeń, ale długo by pisać... Mam nadzieję, że ktoś zechce mi pomóc i odpowie na kilka pytań, doradzi. Otóż niestety nie mogę ćwiczyć, gdyż jestem w stanie tylko powoli poruszać się po domu, praktycznie nie wychodzę, chyba że pod opieką i na ostrych przeciwbólowcach. Zależy mi na wzmocnieniu organizmu i nabraniu kilku kg wagi. Nie chcem się jednak obtłuścić. Więc, czy jedząc białko a nie ćwicząc będzie ono budowało ciało, jakieś mięśnie, czy też zamieni się w tłuszcz? Jakie białko jest łatwo i szybko trawione, a jest wartościowe, jakie produkty możecie polecić? pytam ponieważ mam bardzo chory ukł. pokarmowy i bardzo źle mi trawi, a apetytu prawie wcale nie mam. może ktoś wie jak go pobudzić naturalnie? Czasem przez dzień jak bardzo cierpię jem bardzo malutko, a w nocy budzi mnie głód. Co zjeść wtedy aby nie zaszkodziło i nie obtłuściło? Mam tez pytanie odnośnie żelatyny- czy białko w niej zawarte ma dużą wartość dla organizmu czy nie? bo akurat galaretki mogę jeść. tylko błagam doradźcie i nie odsyłajcie do lekarzy bo ciągle jestem z nimi w kontakcie, ale oni nie chcą mi nic doradzić i nie każcie mi szukać w dawniejszych wypowiedziach bo nie znam się zbytnio na komputerze a neta mam od tygodnia. Z góry ogromnie dziękuję za wszelkie rady.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 120 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2649
siemasz góra-forte zerknął byś - https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE!!_pare_pytań...-t374852.html
z góry dzięki ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 360 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8632
hmm ciezka sprawa,,,aby przybrac nawadze musisz miec nadwyzke kaloryczna wiec spozywaj duzo kalorycznych rzeczy.Mowisz ze nie chcesz sie otłuscic czyli chcesz przybrac w miesnie lecz nie zabardzo jest to mozliwe bez jakichkolwiek cwiczen.Staraj sie jesc rzeczy konkretne takie jak chleb ziemniaki ryz makarony itd dostarcza ci one niezbednej energii w postaci weglowodanów.Odzywki bialkowej w twoim przypadku raczej nie ma sensu brac.Poprosu białko z naturalnych źródeł np mieso jaja sery..Nie zapominaj o witaminach w postaci owoców i warzyw a takze o zdrowych tłuszczach tj orzechy nasiona oliwa itd..co do bialka zawartego w zelatynie to nei zabardzo.Jezlei zaczniesz odzywiac sie choc troche podobnie do tego co napisalem napewno poczujujesz w sobie troche wiecej energiipozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 262
Bardzo dziękuję!!! Dla mnie wszystkie rady naprawdę są na wagę złota i napewno skorzystam i postaram sie zmodyfikowac moja dietę tak jak radzisz. dziękuję!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 203 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5319
Jeśli masz trudności z trawieniem pokarmów, powinnaś ze swoim dietetykiem rozważyc również suplementację takimi środkami jak odżywki białkowe. Są one (częśc z nich) o wiele łatwiej strawne i mniej obciążają układ pokarmowy niż normalne jedzenie, a zapewnią uzupełnienie diety w białko ( ok. 1,2 g białka na kg wagi ciała na dobę - ilośc dla osoby niecwiczącej. NIestety nie są tanie...
Zapewne produkty bogate w błonnik mogą byc niewskazane w zbyt dużej ilości... (wg WHO 20-40 g błonnika na dobe dla zdrowego człowieka).

W księgarniach internetowych/medycznych możesz poszukac książek z dietami polecanymi przy pewnych chorobach, np. wątroby, nerek, nowotworach i innych. Poszukaj...

Przy Twoim wzroście powinnaś ważyc ok. 46-49 kg, określam to porównując Ciebie z moimi koleżankami o podobym wzroście i całkiem atrakcyjnej sylwetce.

P.S. Fajne zdjęcie na profilu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 5820 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42644
Sog za fotke..

GÓRA---->I am What I am

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 5820 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42644
to TERAAZ POMOC..

Zależy mi na wzmocnieniu organizmu i nabraniu kilku kg wagi DLACZEGO AZ BARDZO TAK CI NA TYM ZALEZY?:)ALE JEZLEI CI ZALEZY TO OK.. Nie chcem się jednak obtłuścić.WIADOMO. Więc, czy jedząc białko a nie ćwicząc będzie ono budowało ciało, jakieś mięśnie, czy też zamieni się w tłuszcz?LICZY SIE CALOKSZTALT NIE TYLKO BIALKO. Jakie białko jest łatwo i szybko trawione, a jest wartościowe, jakie produkty możecie polecić?MIESO(SZCZEGOLNIE PIERSI KURCZAKA,INDYKA,WOLOWINA),JAJA,RYBY,TWAROGI,SERKI WIEJSKIE,ODZYWKI BIALKOWE pytam ponieważ mam bardzo chory ukł. pokarmowy i bardzo źle mi trawi, a apetytu prawie wcale nie mam. może ktoś wie jak go pobudzić naturalnie?GDY ZACZNIESZ JESC WARTOSICOWE POSILKI NIE ZA DUZO NA POCZATEK CO NIE DLUGI CZAS, PODKRECISZ W TEN SPOSOB METABOLIZM I ORGANIZM SI EPOLOLI PRZYZWYCZAJI DO POZYWIENIA I APETYT BEDZIE WIESKSZY.GDY MASZ PROBLEMY ZE SNIADANIEM WYPIJ OK15MIN PRZED NIM SZKLANKE WODY MINERALNEJ GAZOWANEJ, NA MNIE DZIALA NIE TYLKO RANO A CZASAMI I W POLUDNIE. ALE JAK PISALEM ORGANIZM MUSI SIE PRZYZWYCZAIC I POZNIEJ TLYKO POWINNO BYC LEPIEJ Czasem przez dzień jak bardzo cierpię jem bardzo malutko, a w nocy budzi mnie głód.DLATGEO MUSISZ TO ZMIENIC I ZAZCAC W MIARE NORMLANIE JESC W DZIEN, JEST TO DO ZREALIZOWANIA Co zjeść wtedy aby nie zaszkodziło i nie obtłuściło?NA POCZATEK POLECALBYM CI DIETE Z BILANSEM ZEROWYM CZYLI ABYS JADLA TYLE ILE POTRZEBUJESZ Mam tez pytanie odnośnie żelatyny- czy białko w niej zawarte ma dużą wartość dla organizmu czy nie?NIESTETY NIEE bo akurat galaretki mogę jeść.CZASAMI MOZESZ SOBIE POZWOLIC. tylko błagam doradźcie i nie odsyłajcie do lekarzy bo ciągle jestem z nimi w kontakcie, ale oni nie chcą mi nic doradzić i nie każcie mi szukać w dawniejszych wypowiedziach bo nie znam się zbytnio na komputerze a neta mam od tygodnia. Z góry ogromnie dziękuję za wszelkie rady.


SPRAWDZ POCZTE

pOZDRAWIAM.

GÓRA---->I am What I am

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
śliczna dziewczyna z Ciebie.

Koledzy dobrze radzą, więc nic tu po mnie.

powodzenia.



Zmieniony przez - Rothen w dniu 2008-01-08 00:35:54

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 146 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1972
A co lekarze mówią ??? Bierzesz jakies leki...Jak spedzasz czas wolny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 146 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1972
Próbowałas cwiczyć lekko...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 262
Dzięki chłopaki za wszelką pomoc!!! Leki biorę niestety w ogromnych ilościach. Lekarze odsyłają mnie ciągle do kolejnych lekarzy i tak ciągle od 7 lat. jasne że próbowałam cokolwiek ćwiczyć i był okres że było w miarę, ale niestety ostatnio budze się z bólem i z nim zasypiam a żeby jakkolwiek przetrwać dzien bez interwencji pogotowia t łykam Tramal, ale z g... trzeba uważac bo uzależnia.Tramal również zakłuca apetyt bo wpływa na receptory czucia w mózgu, a to też kicha. Więc w ostatnim czasie nawet poruszanie się po domu to problem dlatego jakiekolwiek ćwiczenia nie ą możliwe. Postaram się jednak jak najbardziej zmodyfikowac moją dietę wg. waszych zaleceń. Choć totalnie nie mam pojęcia jakie mam potrzeby energetyczne. próbowałam już oblicać ale nie idzie mi. Jak ktośby mógł mi w tym pomóc to bardzo proszę!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 5820 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42644
Sprawdz poczte

GÓRA---->I am What I am

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chudniecie a karmienie piersia?

Wiecej