SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból zębów podczas biegania

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 23981

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 169 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12505
Witam
Pisze posta zeby zaciagnac porady xD.A wiec podczas biegu juz od kilku lat bola mnie dolne 4 przednie zeby i nie wiem czym to jest spowodowane ;/ moze slabym szkliwem albo nie wiem... wi ktos moz albo mial ktos podobna dolegliwosc ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6230 Napisanych postów 75799 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753504
Zęby człowieka są złożonymi, anatomicznymi tworami występującymi w naszej, jakie ustnej. Są one częścią układu trawienia i ich podstawową rolą jest gryzienie pożywienia i rozdrabnianie go na mniejsze elementy. Dzięki temu mamy możliwość połknięcia pożywienia i łatwiejszego strawienia, zaczynającego się już w jamie ustnej, następnie w żołądku i kolejno w jelitach.

Jako ssaki mamy tzw. dwie generacje zębów, czyli mleczaki i zęby stałe. Pierwsze zazwyczaj wypadają nam w okolicy 6-12 roku życia. Z kolei zęby stałe muszą już służyć nam przez wiele lat. Określane jest to jako difioodonyzm. Są one usadowione w zębodołach żuchwy i szczęki, co nazywane jest tekodonyzmem. Wyróżnić możemy również różny kształt zębów, w zależności od ich przeznaczenia: kły, siekacze, zęby trzonowe. Człowiek posiada z reguły 32 zęby. W tym 16 w żuchwie i 16 w szczęce. Wśród nich: 8 siekaczy, 4 kły, 8 zębów przedtrzonowych i 12 trzonowych.

Twój problem pojawiania się bólu zębów podczas biegania jest dość dziwny i rzadko spotykany. Ciężko jest określić, co może być jego powodem. Być może Twoje zęby są bardzo wrażliwe. Istnieje możliwość, iż zbyt mocno ściskasz szczękę w czasie treningu, co powoduje ból. Spróbuj następujących rozwiązań:

- dobierz odpowiednie buty do biegania,
- biegaj po miękkiej nawierzchni, np. tartan, piasek.

Jeżeli mimo to ból będzie nadal się utrzymywał, to sugeruję wybrać się do dentysty, który dokładnie zbada Twoje zęby. Być może warto zrobić ich prześwietlenie i ewentualnie jakieś zabiegi zmniejszające wrażliwość. Bez wątpienia istnieją jakieś zabiegi pomagające w tym kierunku. Jeżeli jednak nie, to po prostu nie biegaj. Jest wiele innych rodzajów aktywności fizycznej, które możesz ćwiczyć i bez problemu zastąpią Ci bieganie.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21741 Napisanych postów 71296 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575812
Dziwne - tylko przy bieganiu? Nie zaciskasz czasem bardzo mocno zębów podczas wysiłku?

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 169 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12505
no tylko jak biegne... nie zaciskam wogole oddycham ustami i mi sie cos zdaje ze poprostu robie duzo wdechow i szkliwo jest slabe i bol czuje i mi sie slina taka robi jak do wymiotow ... ;/ale czyz bm mial tlko slabe szkliwo na 3 zebach ... ps dbam o zeby uzywam dobrych past...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21741 Napisanych postów 71296 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575812
Może te akurat są bardziej wrażliwe. Co do śliny - raczej normalne przy dłuższym bieganiu.
2

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 562 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 32754
Robisz za szybkie wdechy przez usta...twoje zeby sa wrazliwe na zimno...staraj sie oddychac przez nos...:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21741 Napisanych postów 71296 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575812
A czy podobnie jest podczas spożywania lodów, picia zimnych napojów?

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 169 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12505
nie jem lod albo cos to mnie nigdy zeby nie zabla tylko przez to jedzenie ps jak biegne szybszym tepem to ciezko przez nos oddychac .. to dobra mam wrazliwosc na zimno i co zrobic zeb je wzomcnic ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21741 Napisanych postów 71296 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575812
Po pełne info będziesz musiał zaczekać aż pojawi się osoba zajmująca się tym na co dzień.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 169 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12505
a kto sie zajmuje tym ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 47 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 706
Masz nadwrazliwe zeby, nic powaznego :)
Zastosuj paste do odslonietych szyjek zebow (np Elmex zielony), ktora poza wieksza zawartoscia jonow flurkowych zawiera, tez inne substancje pomocnicze znoszace ten typ bolu. Myj regularnie 3 razy dziennie po posilku i pamietaj zglaszac sie co 6miesiecy na kontrole w gabinecie stomatologicznym.
Pozdrawiam
Michal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 718 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34043
To nie wrażliwe zęby... ja mam identycznie tzn miałem... że jak cwiczyłem na siłowni jakieś ciężkie cwiczenie np.wypychanie cieżaru nogami na suwnicy albo
ostatnią serie brzuszków to mnie trzonowce zaczynały boleć...
hmmm charakter bólu - pulsacyjny tak jak by głęboko w środku zęba...
najprawdopodobniej działo sie tak przez nagły wzrost ciśnienia... od kiedy nauczyłem sie porządnie oddychać nie mam już z tym problemów

"Bo wykonać mi trzeba dzieło wielkie, pilne,
Bo z tych kruszców dla siebie serce wykuć muszę,
Serce hartowne, mężne, serce dumne, silne."
Leopold Staff - Kowal

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Małe rany w jamie ustnej

Następny temat

dyskopatia + basen ?

Wiecej