SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból mięśnia dwugłowego uda podczas siedzenia

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10742

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 203 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9396
Witam, od kilku tygodni mam problem z bólem, a bardziej drętwieniem połączonym z delikatnym bólem w okolicy mięśnia dwógłowego uda. Ból idzie od mięśni pośladkowych do kolana. Na początku myślalem że przy siadzie i/lub martwym naciągnąłem sobie mięsień, więc odpuściłem sobie treningi obciążąjące nogi. Później stwiedziłem że ból może idzie od pleców. Mam prace siedzącu i z tego powodu problemy z odcinkiem lędźwiowym. Chodzę obecnie na masaże pleców (udało mi się na NFZ dostać), ale dolegliwość w nodze nadal występuje. Masażysta stwierdził że mam bardzo spięte plecy i ból może ale nie musi być od pleców. W sumie trochę ma trochę olewcze podejście bo na skierowaniu miałem napisane ból pleców, a nie ból uda.

Dyskomfort pojawia sie podczas siedzenia, zauważyłem ze jest mniejszy gdy coś podłożę pod pośladki, mam podnóżek pod stopami i udo nie opiera się/nie wisi na siedzisku.

Ból nie nasila się, a nawet wręcz trochę ustępuje po delikatnym wysiłku nóg, np. po jeździe na rowerze, rozciaganiu nie czuje większych problemów. Jednak jest on dokuczliwy na przykład podczas bieganie. Podobne dolegliwości mam w drugiej nodze (prawej) ale tylko po kilku godzinach jazdy autem, które nie ma tempomatu i muszę cały czas gazem operować.

Ma ktoś pomysł co to możę być?
Do jakiego lekarza najlepiej się udać? Może znaleźć jakiegoś fizjoterapeutę?
Co do pleców to nie mam dyskopatii, miałem ostatnio RTG robione i wyszło, że mam zwężone przestrzenie miedzy dyskowe i guzki schmorla (jeśli dobrze pamiętam). Lekarz skierował mnie z tego powodu na masaże. Ogólnie to staram się prywatnie na masaże chodzić dosyć regularnie.



Zmieniony przez - szuwar333 w dniu 2016-12-09 09:14:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6261 Napisanych postów 76002 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754672
Problemy zdrowotne, szczególnie z układem ruchu, kończynami, czy plecami są częstym skutkiem różnego rodzaju błędów, które popełniamy w swoim życiu. Najczęściej już od dziecka, kiedy to zajęcia wychowania fizycznego raczej nie wyglądają, tak jak powinny. Brak aktywności, siedzący tryb życia, złe odżywianie, błędy treningowe, wszystko to przekłada się na późniejsze problemy. Podobnie może być również w Twoim przypadku.

Bez wątpienia warto, abyś wybrał się ze swoim problemem do dobrego fizjoterapeuty, który zastosuje zabiegi manualne i pokaże Ci, jakie ćwiczenia wykonywać, aby zniwelować problemy i dojść do pełnej sprawności. Dodatkowo samemu jak najbardziej możesz skupić się na odpowiednim rolowaniu mięśni i rozciąganiu ich ćwiczeniami. Fizjoterapeuta również może pokazać Ci, w jaki sposób to należy wykonywać. Skupić w takiej sytuacji warto się holistycznie na całym organizmie, a nie tylko na mięśniu dwugłowym, pośladku, czy plecach. Nie jest wykluczone, że trzeba czasu i wielu zabiegów rehabilitacyjnych, aby wrócić do sprawności. Tego typu problemy raczej nie przechodzą po jednym, czy dwóch wizytach.

Warto wa takiej sytuacji poczytać na temat rolowania mięśni i wprowadzić je na stałem do swoich treningów: https://potreningu.pl/articles/4609/czym-jest-foam-roller-i-jak-go-uzywac



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Witaj, żeby stwierdzić czy ból jest pochodzący z odcinka lędźwiowego kręgosłupa czy mięśniowy z grupy kulszowo-goleniowej należy przeprowadzić badanie różnicujące , objawy w drugiej kończynie mogą sugerować że przyczyną jest kręgosłup lub/i napięcie w całej taśmie mięśniowo-powięziowej to co możesz w tym przypadku samemu robić to się rollować oraz rozciągać jeśli to nie pomoże konieczna będzie wizyta u specjalisty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 241 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6730
Witam. Poradziłeś sobie z problemem? Mam identyczne objawy jak Ty i za cholere nie mogę sobie z tym poradzić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 234 Napisanych postów 423 Wiek 241 dni Na forum 241 dni Przeczytanych tematów 3864
Rolowanie łydek i dwójek
Mobilność bioder i stawów skokowych


Zmieniony przez - Jab! w dniu 2023-10-04 06:36:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6261 Napisanych postów 76002 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754672
Przede wszystkim należy przeanalizować konkretny przypadek, czyli w tej sytuacji akurat Twój. To, że coś Ciebie boli i robisz "wszystko" żeby temu zaradzić niewiele znaczy. Sugeruję dokładnie opisać swoją osobę i problem. Kiedy i w jakiej sytuacji się on pojawił, jak długo trwa? Poza tym, co rzeczywiście zrobiłeś w kierunku tego aby zniwelować bolesność? Konsultowałeś to z fizjoterapeutą? Trenujesz coś? Jak wygląda rozgrzewka? Technika ćwiczeń? Stosujesz regularne rolowanie i rozciąganie mięśni?

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 203 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9396
siwydym89
Witam. Poradziłeś sobie z problemem? Mam identyczne objawy jak Ty i za cholere nie mogę sobie z tym poradzić.

Tak - szło to od kręgosłupa. Nadal plecy mnie czasami bolą. W dużej mierze problemem jest praca siedząca. Co zmieniłem i mi pomogło:
* krzesło - zainwestowałem w porządne krzesło do pracy - to chyba najwięcej dało
* biurko podnoszone (często zmieniam pozycję)
* regularne rolowanie pleców i rozciąganie pleców
* regularne masaże ( nawet jak nic mnie nie boli staram się przynajmniej 1-2 w miesiącu iść do masażysty)
* zmieniłem materac do spania
* poprawiłem technikę w siadach i martwym
* fizjoterapeuta stwierdził że te problemy też mogą iść od odcinka piersiowego/szyjnego (też wynik pracy siedzącej) - od pewnego czasu mam zestaw ćwiczeń poprawiających mobilność w odcinku piersiowym oraz wzmacniajace mięśnie pośladkowe (bo ostatnio miałem problem z mięśniem gruszkowatym)

Szczerze to nie wiem co tak naprawdę pomogło, cały czas staram się dbać o plecy - oczywiście nadal czasami pojawia się  ból pleców ale mam już zwyrodnienia których nie cofnę.

Tak jak prędzej inni pisali - trzeba znaleźć dobrego fizjoterapeutę - obecnie chodzę do fizjo który nie jest tani - ale nie naciąga na kasę, po wizycie mam zestaw ćwiczeń które robię i tak naprawdę mam wizytę co kilka tygodni ( w zależności od potrzeby). Pierwszy raz spotkałem sie z podejściem że siłownia/treningi to jest klucz do długotrwałego pozbycia się problemów z układem ruchowym - ale trzeba wiedzieć co i jak robić.


Zmieniony przez - szuwar333 w dniu 2023-10-05 14:07:01
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy istnieje kalkulagor zdrowych tluszczy?

Następny temat

sennosc OD LEKOW

WHEY premium