SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból w mostku

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4497

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć,
ból pojawia się po treningu siłowym, zanika prawie całkowicie po 2 dniach, ale powraca ponownie po kolejnej wizycie na siłowni. Objawia się kłującym bólem w środkowej części klatki, dokładnie na linii mostka przy głębokim wdechu i wydechu. Lecz znacznie się osłabia na parę minut po serii 2-3 takich wdechów. Mam wrażenie, że daje o sobie znać zarówno przy skręcie tułowia. Dodatkowo od jakiegoś czasu przy ściąganiu łopatek słyszę delikatnie strzelanie na odcinku szyjnym, choć nie sprawia bólu ani dyskomfortu, po prostu nie było tego wcześniej. Zaobserwowałem też, że bardzo rzadko (raz co 2-3 dzień) "strzeli" mi mostek przy rozciąganiu klatki, mam wrażenie, że tego też wcześniej nie było.

Byłem z tym problemem u lekarza rodzinnego, w celu skierowania dalej (najlepiej na zdjęcie RTG). Niestety nie dostałem skierowania na zdjęcie, kazano mi pierw zbadać czy z sercem jest wszystko ok, ale pierwszą diagnozą był problem na tle nerwowym. Nie chcę kwestionować czyjejś wiedzy, ale mam wrażenie, że to nie tędy droga. Zamierzam wybrać się prywatnie, tylko do kogo się kierować? Do fizjoterapeuty?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Ciężko powiedzieć ponieważ nie ma możliwości przebadania Cię przez internet , sama teoria od fizjo którą dostałeś jest możliwa zakładając że lekko poprzekręcałeś inna sprawa że po kilku razach to pop pracy nad nią powinna być odczuwalna juz znaczna róznica.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Rzeczywiście to mogą być problemy z sercem i by je wykluczyć należy się udać do kardiologa. A nie na też Co ryzykować bo z sercem nie ma żartów.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Poważnie? Jestem zaskoczony, tym bardziej, że mam za sobą udziały w biegach długodystansowych. Zawsze byłem przekonany, że wysoka aktywność fizyczna wyklucza problemy z sercem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12033 Napisanych postów 160416 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234314
bardziej wskazuje to na problem z technika teningowa, a mianowicie z ustawieniem barkow w treningu, gdzie ida nieodpowiendie napiecia na mostek wlasnie.

czetso osoby kaleczace technike maja takie bole np podczas pompek na poreczach

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zestaw A:
Przysiad ze sztangą na barkach
Podciąganie na drążku szeroko
Wyciskanie hantli na ławce skośnej
Podciąganie na drążku podchwytem
Wspięcia na palce na maszynie
Unoszenie hantli w opadzie tułowia
Pompki na poręczach

Zestaw B:
Przysiad ze sztangą z przodu
Podciąganie na drążku szeroko
Rozpiętki na ławce poziomej
Wiosłowanie sztangą w opadzie do brzucha
Uginanie nóg w siadzie
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia
Wyciskanie hantli na ławce płaskiej wąsko

Zestaw C:
Martwy ciąg
Wyciskanie hantli na ławce płaskiej
Podciąganie na drążku szeroko
Wykroki z hantlami
Wyciskanie żołnierskie
Uginanie ramion z supinacją

To mój zestaw treningowy na którym jestem już około 70 dni. Przy których jeszcze ćwiczeniach może pojawić się ten problem? Ponownie zweryfikuje technikę, doczytam i pooglądam na YT, w ostateczności nagram materiał z siłki i pokażę Wam.



Zmieniony przez - Menek w dniu 2016-04-06 13:51:02

Zmieniony przez - Menek w dniu 2016-04-06 13:51:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12033 Napisanych postów 160416 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234314
praktycznie przy wszystkich ktore beda znacznie angazowaly klate i rozciagaly jej miensie:)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ok zweryfikuje wszystkie ćwiczenia na klatę, a jak sytuacja się ma z OHP? Wspomniałeś o złym ustawieniu barków, w takim razie przy ćwiczeniach na barki nie ma ryzyka, że wygeneruje za duże naprężenia na mostek, pomimo braku rozciągania klaty?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12033 Napisanych postów 160416 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234314
jak najardziej jest to tez mozliwe, jak technika bedzie zla

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Menek
Cześć,
Dodatkowo od jakiegoś czasu przy ściąganiu łopatek słyszę delikatnie strzelanie na odcinku szyjnym, choć nie sprawia bólu ani dyskomfortu, po prostu nie było tego wcześniej. Zaobserwowałem też, że bardzo rzadko (raz co 2-3 dzień) "strzeli" mi mostek przy rozciąganiu klatki, mam wrażenie, że tego też wcześniej nie było.


Bardziej w odcinku piersiowym co ma bezpośrednie połączenie poprzez żebra z mostkiem a konkretniej stawach mostkowo-żebrowych , do fizjoterapeuty jak najbardziej ale takiego specjalizującego się w terapii manualnej i tkankach miękkich


Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2016-04-06 16:20:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziś zrobiłem zestaw B i zdjąłem ciężaru, pracowałem na 60-70% wcześniejszego ciężaru roboczego. Dodatkowo pominąłem wszystkie wyciskania i jednak ból po treningu wrócił,

Trening:
Przysiad ze sztangą z przodu
Podciąganie na drążku szeroko
Wiosłowanie sztangą w opadzie do brzucha
Uginanie nóg w siadzie
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia

Znalazłem już wstępnie w sieci okolicznych fizjoterapeutów. Czy udając się do nich powinienem mieć jakieś badania z USG czy RTG?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 241 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2502
zobacz czy pomaga ci koci grzbiet
mi po dwóch tygodniach stosowania (minuta + mostki przed snem ) znacząco pomógł jeśli chodzi o strzelanie z kręgosłupa klatki
niewinne ćwiczenie więc nie zaszkodzi spróbować
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Martwy ciąg

Następny temat

Białkowo - tłuszczowa | piłka nożna | redukcja

WHEY premium