SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból w miejscu łączenia barku i klatki piersiowej

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3784

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 35 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1560
Witam wszystkich serdecznie,

to mój pierwszy post na tym forum :) Od ponad miesiąca korzystam treningu domatora i zauważyłem ból miejsca łączącego bark z klatką piersiową. Zazwyczaj boli po zrobieniu pompek w podporze tyłem (opieram się o siedziska dwóch krzeseł). Na ostatnim treningu starałem się bardziej pochylić do przodu będąc bardziej między krzesłami, ale niewiele to pomogło. Co mogę z tym zrobić? Zmienić ćwiczenie na inne?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 35 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1560
TomQ-MAG
da rade jakie sfilm ogarnac do oceny?


Nie jestem w stanie obiecać, ale jak będę mieć możliwość to ogarnę.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Witaj,
dobrze rozgrzać przód barków przed ćwiczeniami. Podejrzewam, że z tym jest problem.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 35 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1560
georgu
Witaj,
dobrze rozgrzać przód barków przed ćwiczeniami. Podejrzewam, że z tym jest problem.


Robię co do joty rozgrzewkę z linku jak i cały trening. Z tego co rozumiem pierwsze dwa elementy rozgrzewki chyba dotyczą barków - czy coś dodać jeszcze do tego?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Tak na szybko nie widzę tam nic specjalnego na barki. Wrzuć sobie kontrolowane ruchy bez żadnego obciążenia:

- unoszenia barków w górę i opuszczanie
- poruszanie barków w przód i tył
- ruchy okrężne barków w przód i tył
- unoszenia ramion w przód
- unoszenia ramion w bok
- unoszenia ramion w bok w opadzie
- wyciskanie nad głowę stojąc

każdego zrób 15-20 ruchów. Powinno coś pomóc
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12039 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
witraj, problem moze dotyczyc przykurczu miensiowego, badz tez ograniczenia ruchu torebki stawowej, byc moze trzeba wlaczyc mobilizacje

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 35 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1560
TomQ-MAG
witraj, problem moze dotyczyc przykurczu miensiowego, badz tez ograniczenia ruchu torebki stawowej, byc moze trzeba wlaczyc mobilizacje


Hej! Właśnie byłem już dwa razy u fizjoterapeuty, bo miałem akurat problem, że rano jak wstałem to lewy bark miałem jakby naciągnięty i w ciągu dnia przestawało. Fizjoterapeuta zadał mi kilka ćwiczeń z gumą treningową (rozciąganie gumy przez klatką, zza pleców, nad głową i przenoszenie między przodem a tyłem), bo miałem mięśnie ściągające łopatki za słabe i stąd barki też przy okazji były nierówne.

Co dokładnie masz na myśli mówiąc 'włączyć mobilizację'?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12039 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
popracowac nad rozciagnieciem miensi piersiowych.
fizjo wpsominal coss o przykurczach i o ograniczeniu zakresu ruchu?
3

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 35 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1560
TomQ-MAG
popracowac nad rozciagnieciem miensi piersiowych.
fizjo wpsominal coss o przykurczach i o ograniczeniu zakresu ruchu?


Tak, ale to bardziej zdaje się dotyczyło pleców stąd mam też zadane ćwiczenia mobilnościowe i elongacyjne. Jeżeli chodzi o sam bark to jakoś specjalnie nic nie słyszałem o przykurczach i ograniczeniu zakresu ruchu (moja wina - dopiero po drugiej sesji odkryłem, że to jednak od pompek było, a nie rozciągania sprężyn przez klatką).


Zmieniony przez - jeandesuis w dniu 2018-07-14 21:59:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 35 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1560
georgu
Tak na szybko nie widzę tam nic specjalnego na barki. Wrzuć sobie kontrolowane ruchy bez żadnego obciążenia:

- unoszenia barków w górę i opuszczanie
- poruszanie barków w przód i tył
- ruchy okrężne barków w przód i tył
- unoszenia ramion w przód
- unoszenia ramion w bok
- unoszenia ramion w bok w opadzie
- wyciskanie nad głowę stojąc

każdego zrób 15-20 ruchów. Powinno coś pomóc


Czyli trening z linku nie taki FBW jak go piszą - dodam na pewno! Dzięki!
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12039 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
jeandesuis
TomQ-MAG
popracowac nad rozciagnieciem miensi piersiowych.
fizjo wpsominal coss o przykurczach i o ograniczeniu zakresu ruchu?


Tak, ale to bardziej zdaje się dotyczyło pleców stąd mam też zadane ćwiczenia mobilnościowe i elongacyjne. Jeżeli chodzi o sam bark to jakoś specjalnie nic nie słyszałem o przykurczach i ograniczeniu zakresu ruchu (moja wina - dopiero po drugiej sesji odkryłem, że to jednak od pompek było, a nie rozciągania sprężyn przez klatką).



Zmieniony przez - jeandesuis w dniu 2018-07-14 21:59:49



a co z grzbietem jest nie tak?

moze okazac sie, ze problem jest zlozony bardziej i to wlasnie plecy bda rzutowac na ustawienie barkow
2

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 35 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1560
TomQ-MAG
jeandesuis
TomQ-MAG
popracowac nad rozciagnieciem miensi piersiowych.
fizjo wpsominal coss o przykurczach i o ograniczeniu zakresu ruchu?


Tak, ale to bardziej zdaje się dotyczyło pleców stąd mam też zadane ćwiczenia mobilnościowe i elongacyjne. Jeżeli chodzi o sam bark to jakoś specjalnie nic nie słyszałem o przykurczach i ograniczeniu zakresu ruchu (moja wina - dopiero po drugiej sesji odkryłem, że to jednak od pompek było, a nie rozciągania sprężyn przez klatką).




Zmieniony przez - jeandesuis w dniu 2018-07-14 21:59:49



a co z grzbietem jest nie tak?

moze okazac sie, ze problem jest zlozony bardziej i to wlasnie plecy bda rzutowac na ustawienie barkow



Mam trochę słabą mobilność - przy skrętach tułowia dolna część pleców ma mały w nich udział (mało się rusza). Stąd właśnie mam też w planie m.in. rozciąganie rotacyjne (które też mi pomaga z kolanem, bo lewe biodro z kolei miało też niską mobilność i kolano pracowało za nie), japoński skłon, Jefferson curl, rolowanie pleców, wznosy miednicy (zaczynając od jej podwinięcia). Mam skrzywienie kręgosłupa, ale dzisiaj doczytałem, że są stopnie i będę się kierował w odpowiednie miejsce, żeby ustalić na ile można to naprostować, bo chciałbym móc bez oporów psychicznych robić np. martwe ciągi.

Mam nadzieję, że nie nakomplikowałem ;)
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan dla początkującego

Następny temat

brzuszki w 2 minuty

WHEY premium