SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból w lędźwiach

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1631

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 407
Witam, otóż, bolą mnie plecy w odcinku lędźwiowym podczas robienia przysiadów ze sztangą na barkach, do tego stopnia że po 4 seriach gdy nadchodzi czas na wykroki to nie mogę ich zrobić, i muszę np, dodać przed nimi prostowanie w siadzie żeby plecy odpoczęły , byłem u lekarza i nic nie wykrył.Czy możliwe że plecy mi się nie regenerują po martwym ciągu czy coś? Między martwym a przysiadami 1 dzień przerwy. Może mniej martwego czy coś?A może technika wina techniki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657

Ból w dolnym odcinku kręgosłupa oznacza, że dzieje się coś niepokojącego w tamtym rejonie. Ale powinniśmy rozróżnić czy to jest ból mięśniowy czy ból kręgosłupa bo to istotna różnica.
Jeśli po wykonanym martwym ciągu czujemy ból mięśniowy po 2 dniach to znaczy, że nie nadąża nasz dół pleców z regeneracją i powinniśmy tak skonstruować plan treningowy aby te ćwiczenia oddalić od siebie, aby prostowniki grzbietu zdążyły się zregenerować. Warto też przyjrzeć się technice wykonania przysiadów czy nie wykonujemy ich w zbyt dużym pochyleniu.

Natomiast jeśli ból dotyczy kręgosłupa to nie ma co czekać tylko zrobić kilkudniową przerwę od siłowni i sprawdzić czy ból ustąpi. Jeśli ustąpi to musimy zweryfikować technikę ćwiczeń we wszystkich podstawowych ćwiczeniach. Sprawa nie dotyczy tylko przysiadów i martwego ciągu ale także wiosłowania, wyciskania nad głowę. Bo jeśli technika, w którymś z ćwiczeń nie domaga to problem będzie się tylko pogłębiał.

Dlatego tak istotne jest aby prawidłowo wykonywać ćwiczenia siłowe bo one mają nam służyć i poprawiać naszą formę, a nie szkodzić.

Polecamy również: Przysiady i ból dolnego odcinka pleców



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-09-28 17:43:11

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Podejrzewam braki w technice siadów. Prawdopodobnie też w MC. Nagraj jak wykonujesz obydwa ćwiczenia od przodu i przedewszystkim od boku. Wtedy będzie można coś powiedzieć

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
j.w. rczej zła technika i stąd ten problem

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
A to na pewno kręgosłup, a nie prostowniki grzbietu ? Które dokladnie miejsce boli i o jakim charakterze jest to ból ?
Jeśli kręgosłup to winowajcą jest zła technika albo wada postawy/przykurcze czy problemy w tym obrębie., które wykryje jedynie prześwietlenie.





Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2016-04-06 13:56:48

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 407
Dolna cześć prostowników tak jakby nie wiem dokładnie jak to opisać bo nigdzie indziej czegoś takiego nie miałem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Może wystarczy przyłożyć się bardziej do rozgrzewki. Miałem podobny problem. Prostowniki (mięsień wielodzielny) źle rozgrzane. Nie wystarczą proste skłony, bieganie czy nawet wstępne zmęczenie mięśni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 407
Spróbuję a znacie jakieś inne ćwiczenia na rozgrzanie prostowników?


Zmieniony przez - KlataJakUPirata w dniu 2016-04-07 16:37:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ból występuję na wysokości kości krzyżowej, ogonowej czy wyżej?
Ja stosuję przed każdym ćwiczeniem z dużym obciążeniem skrętoskłony. Szeroki rozkrok i z pełnego wyprostu dotykam lewą ręką prawej pięty po zewnętrznej stronie i odwrotnie. Bez odrywania pięt od podłogi. Umiarkowanym ruchem wracam do pozycji pionowej z lekkim skrętem barków tak jak bym chciał dotknąć lewą łopatką do kręgosłupa napinając prostowniki. To ćwiczenie zniwelowało u mnie cały ból w tym odcinku. Polecam chociaż spróbować. 15 powt. na stronę u mnie robi robotę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 407
W odcinku lędźwiowym, praktycznie na całej powierzchni, zdecydowanie powyżej kości krzyżowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
To zapewne mięśnie dolnego grzbietu podczas przysiadów tylnych mocno pracują zwłaszcza jeśli wykonujesz je nie do końca technicznie. Musisz popracować nad techniką bo z czasem się może to przerodzić w faktyczną kontuzję.
Ewentualnie mięśnie dołu grzbietu są bardzo słabe i potrzebują nieco czasu aby się wzmocnić.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 407
Możliwe bo gdy ostatnio robiłem przysiad to kolega powiedział że przez koszulkę prostowniki były bardzo widoczne, więc może plecy wykonywały niepotrzebną pracę.Aktualnie robię sobie tydzień przerwy od treningów bo trenowałem 8 tyg bez przerw, a taka przerwa dobrze na mnie działa(lepszy wygląd,wyniki siłowe) a i może plecy dobrze odpoczną.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do oceny + masa mięśniowa

Następny temat

P&P 4 Dni - Ocena

WHEY premium