SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból stawu skokowego 2 lata po skręceniu.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 965

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68
Cześć,

dwa lata temu zeskakując ze schodów skręciłem staw skokowy, uraz początkowo nie wyglądał groźnie, bo poza dużym bólem, nie miałem mocnej opuchlizny oraz żadnych krwiaków.
Nogi nie miałem w gipsie, przez kilka tygodni chodziłem w ortezie.
Ból się stopniowo zmniejszał, przez co bardzo krótko oszczędzałem nogę i praktycznie po 2 tygodniach już normalnie funkcjonowałem (z mniejszym bólem).
Po skręceniu miałem RTG, a kilka miesięcy po urazie - USG. Nogę oglądało kilku ortopedów (oraz usg i rtg) i żaden nie potrafił nic zdiagnozować. Noga jest stabilna, zakres ruchu ok, itd. Generalnie zalecali ogólniki - ćwiczenia, twierdzili, że powinno przejść.
Przez kilka tygodni chodziłem na fizjoterapię. Wtedy faktycznie poczułem poprawę, staw wrócił do wcześniejszej mobilności, mniej bolał na co dzień.
Teraz jeżdżę dużo na rowerze i pływam, od pół roku mogę też biegać.
Głównym problemem jest to, że nie mogę uprawiać żadnego sportu dynamicznego, typu piłka nożna, koszykówka (ból po chwili jest mocny) oraz po dłuższym wysiłku noga boli przez kilka dni.
Lekki ból w nodze czuję praktycznie zawsze, ale jest na tyle lekki, że nauczyłem się z nim żyć.

Proszę o poradę, czy po takim urazie noga wróci do pełnej sprawności? Czy miał ktoś jakieś doświadczenie z podobną kontuzją?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Gdzie dokładnie jest umiejscowiony ból i co go nasila oraz co wyszło podczas badania USG ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Badania hormonalne Interpretacja

Wiecej