SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból ramienia

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 924

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15
Witam. Mam problem z nawracającym bólem barku/ramienia. Nie pamiętam dokładnie kiedy właściwie się to zaczęło, ale wydaje mi się, że w szkole średniej, kiedy lekcje w-f miewałem na siłowni. 2-3 lata temu byłem z tym u lekarza, stwierdził, ze to jakiś uraz torebki stawowej. Przepisał mi KETO Spray forte i mydocalm 50mg. Ból co prawda przeszedł, ale co jakiś czas powraca raz w jednym barku, raz w drugim. Może mi się tylko zdaje, ale chyba ten problem nie dotyczy okresu zimowego, kiedy się ciepło ubieram, a może po prostu nie zwracałem jakoś szczególnie uwagi na bóle. Boli już prawie miesiąc, a zaczeło sie nie przy okazji treningu tylko układania drewna ;o którego nie podnosiłem nie wiadomo jak wysoko, szczególnie ciężkich kawałków, byle złapać i przenieść. Ból nie pozwala robić pompek (ból z przodu barku, nie moge też podnieść ręki do góry odchylając ją w bok, w nocy ledwo poruszam ręką). Może miał ktoś podobny problem, albo wie co to może być, czy jak sobie z tym poradzić? Trening odstawiłem, nie chce faszerować się lekarstwami, ale jak mi nie przejdzie do końca tygodnia to bede musiał.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 324 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1254
Idź do innego lekarza...

Prawdopodobnie to zwichnięcie bądź skręcenie - to są dwa najczęstsze urazy torebki stawowej. Wstrzymaj się na razie z ćwiczeniami i nadwyrężaniem tej ręki.

Zmieniony przez - Rozbi48 w dniu 2014-04-01 17:32:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15
a przy zwichnięciu, czy skręceniu nie bolałoby mnie cały czas? cały problem w tym, że ból odchodzi po zażyciu lekarstw, czasem wystarcza po prostu dać odpocząć bolącej ręce. po za tym bark nie boli w spoczynku, tylko w pewnym zakresie ruchu. no i problem dotyczy obu rąk, przez dłuższy czas jest dobrze, aż nagle nie wiadomo skąd pojawia się ból w którymś barku i raczej nie jest spowodowany ćwiczeniami (uprawiam kalistenika), tylko pracą fizyczną, kiedy zdarza mi się nosić coś ciężkiego itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 324 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1254
Nie jestem lekarzem, nie powiem Ci za wiele - Oczywiście przy skręceniu może Cie boleć okresowo (tj.: przestaje po lekarstwach czy odpoczynku).
Jeżeli codziennie nie pracujesz fizycznie (z użyciem rąk) to taka nagła intensywna aktywność, może się skończyć nagłym intensywnym bólem. Jeżeli tak zarabiasz to jedyne co moge polecić to rozgrzewka przed pracą, a wieczorkiem rozciąganie. Po za tym bardzo gorąco polecam iść do lekarza, niech to "obejrzy" - I nie daj się tak szybko zbyć, niech Ci tam do chole*y pomogą, a nie siedzą i udają że coś robią.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ból stopy/piszczeli

Następny temat

ciśnienie w wieku 18 lat !

Wiecej