SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból przy MC w części lędźwiowej

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 818

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 522
Witam, trenuje już jakiś czas jednak mam pewien problem jeśli chodzi o martwy ciąg, otóż przy tym ćwiczeniu, nawet bez jakiegokolwiek obciążenia, stając przed lustrem i wykonując ruch w taki sposób, aby zachować jak najbardziej poprawną technikę, odczuwam ból w części lędźwiowej/prostowniku. Cały czas odmawiałem sobie tego ćwiczenia ze względu na ból, jednak postanowiłem, że zaczerpnę rady kogoś bardziej doświadczonego i wkrótce uda mi się wrzucić te ćwiczenie do swojego planu.
Głównym problemem jest to, że kiedy już po wykonanym ćwiczeniu, chociażby z niewielkim ciężarem (sztangielki 5, 7,5kg) po 12 powtórzeniach moje plecy odmawiają posłuszeństwa i nie potrafię zachować prostej pozycji, plecy wyginają mi się w łuk i ciężko jest mi się wyprostować...
Czy może to być powód wynikający z problemów z tą częścią pleców, czy raczej technika? Chociaż tak jak mówiłem, nawet przy ruchu bez ciężaru, przy lustrze stojąc bokiem ból jest bardzo intensywny...
Z góry dziękuje za jakiekolwiek rady itp.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 373 Napisanych postów 732 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16921
A bez ciężaru, np. jak robisz wyprosty na ławce rzymskiej, też boli? Spróbuj zrobić to ćwiczenie z prostymi lędźwiami (wersja na pośladki) i pracując dolnym odcinkiem (na prostowniki) - zobacz co będziesz czuł.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 522
Przy wyprostach na rzymskiej nie odczuwam aż takiego bólu, a co ćwiczenia z prostymi lędźwiami chodzi Ci o martw czy o wyprosty?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 373 Napisanych postów 732 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16921
Chodziło mi żebyś zrobił rzymska w wersji na pośladkowe, a potem na prostowniki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 522
spróbuje i dam znać w takim razie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Adeo
Witam, trenuje już jakiś czas jednak mam pewien problem jeśli chodzi o martwy ciąg, otóż przy tym ćwiczeniu, nawet bez jakiegokolwiek obciążenia, stając przed lustrem i wykonując ruch w taki sposób, aby zachować jak najbardziej poprawną technikę, odczuwam ból w części lędźwiowej/prostowniku.


To nie kwestia samego ćwiczenia czy techniki (choć tu też mogą być kwestie do poprawy) tylko tego że jest dysfunkcja czynnościowa i należałoby udać sie do ogarniętego fizjoterapeuty
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Stawy

Następny temat

Ból pleców, część lędźwiowa, raz boli raz nie

WHEY premium