SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból pleców po przysiadach.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1210

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11
Cześć. Może trochę o mnie zanim zacznę pisać na temat. Mam 17 lat, 175cm wzrostu i 72kg wagi. Na siłowni ćwicze prawie 2 lata z przerwami. Od dwóch tygodni podczas treningu nóg, a bardziej podczas przysiadow odczuwam ból w odcinku lędźwiowym. Podczas ich wykonywania jest mniejszy, zwiększa się po ukończeniu. Tak było 2 tygodnie temu. Jakoś tydzień temu miałem kolejny trening nóg i znowu po przysiadach ból pleców. Od kilku dni odczuwam ten ból nie jest on duży.
Przysiady wykonuje na maszynie Smitha, sztanga z tyłu. Wykonuje 4 serię przysiadow po 8/10 powtórzeń z progresja obciążenia. Od 2 tyg ciężar jest większy i od wtedy zaczął się ból. Dodam, że przed przerwa jaka miałem w czerwcu przy takim ciężarze bólu nie było. Ciężar to zazwyczaj 100/110/115/120. Jeżeli chodzi o technikę myślę że jest ona dobra. Myślę, że to chyba tyle. Prosiłbym o jakieś rady, wskazówki, z góry dziękuję.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Powinie Cię obejrzeć fizjoterapeuta.
Zrezygnuj z suwnicy smith'sa bo w wielu przypadkach wypacza ona technikę i tu może leżeć przyczyna bólu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
jw... spróbuj przesiąść się na wolny ciężar i ostrożnie próbować, uczyć się techniki, porównuj czy jest różnica jeśli chodzi o ów ból czy jakikolwiek dyskomfort podczas czy po wykonywaniu- ogólnie trudno tak odnieść się do tego co piszesz, choć najprawdopodobniej winą jest to o czym napisano powyżej


Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2015-11-04 20:37:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217558
Tak jak chłopaki wyżej napisali + dodam coś z własnego doświadczenia:

Dobrze, że nie lekceważysz bólu, ja olewałem i w 2009 roku skończyło się na dyskopatii. Teraz jedynie musisz określić co jest przyczyną, wyeliminować, dać sobie czas na regenerację, ewentualnie zejść nieco z ciężarów.

Co do techniki- to, czy faktycznie jest idealna musiałby ocenić ktoś kto patrzy z boku, możliwe, że podczas fazy pozytywnej "łyżkujesz" i pomagasz sobie zbytnio plecami? Dzieje się tak gdy za bardzo staramy się (niesłusznie) trzymać kolana na linii palców stóp- zależnie od indywidualnej budowy i kośćca wymusza to pochylenie się w przód.

Spróbuj siadów ze sztangą z przodu- mnie po kontuzji zostają jedynie takie, poczujesz ulgę i odciążenie pleców, a jeszcze większą pracę ud.

Powodzenia!


Zmieniony przez - Czawaj w dniu 2015-11-05 13:19:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5264 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39848
wrzuć film to zobaczymy jak to wygląda :) będzie łatwiej ocenić, teraz można się domyślać :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nowy trening , ciężki :)

Następny temat

Trening na poprawe siły

WHEY premium