SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból pleców po przysiadach.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 56981

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 2344 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17221
No i właśnie tutaj jest dupa, bo bez ciężaru zrobię, a jak wezmę choćby gryf, to już lipa jest. U mnie jest problem jest taki, że odrywają mi się palce od podłogi, za bardzo do tyłu mnie przechyla i często gleba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 67 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 985
Nightingal dzięki za cenne wskazówki, co sądzisz o wykonywaniu siadow zupełnie na boso tak jak ja to robię?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Stud, przykurcze Cie ograniczają. Rozciągaj mięśnie, ale te właściwe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Darinho
Nightingal dzięki za cenne wskazówki, co sądzisz o wykonywaniu siadow zupełnie na boso tak jak ja to robię?


Przy przysiadach boso bardzo uwidaczniają się wszelkie wady postawy - nawet te o których nie mamy pojęcia bo gołym okiem wszystko wydaje się ok. Różnice w długości kończyn, jakieś małe wady kręgosłupa, zwyrodnienia stawów itp. Obuwie sporo takich mankamentów niweluje dzięki dobrym wkładkom, dobrze wyprofilowanym podeszwom, stabilizacji kostek itd. Ogólnie to jedynie płaskostopie wyklucza moim zdaniem możliwość robienia przysiadów boso bo odciążane są wtedy palce kosztem pięt i brak stabilizacji. Osoba z płaskostopiem mimowolnie niepotrzebnie się wtedy mocno pochyla do przodu.

A tak z własnego doświadczenia to w moim przypadku sprawdzają się świetnie przysiady w butach - właśnie do koszykówki, takie za kostkę. Najlepsza opcja to buty do przysiadów - ale akurat takich teraz nie mam - z tym że w nich to na serio stabilizacja i ułożenie stóp względem podłoża jest optymalne. Jeśli idzie o robienie przysiadów boso, to mi brakuje stabilizacji w stawie skokowym - szczególnie na dużych ciężarach. Może to tylko moja podświadomość, ale w butach czuję się bezpiecznej i stabilniej. Poza tym u mnie na siłowni jest raczej chłodno i najnormalniej w świecie nie ma opcji żeby ćwiczyć boso.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 2344 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17221
Dzięki Hubert, że przykurcze, to wiadma sprawa. Najbardziej chyba achilles ogranicza. Potem pośladki, zginacze bioder. Fajnego arta znalazłem - http://weightliftingfix.com/2012/atg-backsquat/ 
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Jeżeli grzbiet przeciagniety a dwójki skurczone, to biodrowo-ledzwiowe na 99% przykurczone.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
st_ud

Byłeś u fizjoterapeuty?
Takie rehaby "na oko" mogą przynieść więcej szkód niż pożytku.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 2344 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17221
Byłem, tylko średnio kompetentny był fizjo. Mówił coś o pogłębionej lordozie, przykurczach prostowników, czwórek. Ale mówił to tak, jak by sam nie bardzo wiedział ocb.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

nowy trening masa

Następny temat

Pierwszy trening HST. Plan do oceny

WHEY premium