SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból pięści przy wykonywaniu ciosów

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 655

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 585 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 11553
Nie wiem czy to odpowiedni dział do tego problemu, jeśli nie to proszę o przeniesienie do właściwego.

Problemem u mnie jest ból pięści przy wykonywaniu ciosów (różnych - prostych, sierpów, haków) lewą ręką.

Nie chodzi mi o kontuzję. Wydaje mi się, że to przez to, że ogólnie mam „drobne” kości, jestem szczupły - ektomorfik.
Same dłonie a zatem pięści nie są wielkie, są chude i kościste - wiecie o co chodzi.

Samo mocne zaciśnięcie powoduje jakiś tam dyskomofort, a gdy uderzam w tarcze czy worek bez rękawic to czuję lekki ból palców, dłoni, kości - nie wiem jak to opisać.

Gdybym z całej siły chciał uderzyć kogoś lewym prostym lub sierpem to prawdopodobnie sam sobie bym zadał większy ból. Pomaga trochę podczas zaciśniętej pięści mam coś w ręku np zapalniczkę, wtedy pięść jest „pełniejsza”.

U prawej pięści wszystko jest w porządku. Jest siła przy uderzeniu, nic mnie nie boli. Sama pięść jakby jest lepiej ułożona, bardziej pełna. Może to dla tego, że jestem praworęczny. Nawet sparing-partnerzy potwierdzają, że z prawej wszystko jest git, a z lewej - no sami już wiecie.

Robiłem dla świętego spokoju prześwietlenie dłoni i nadgarstka lewego ale tam nic nie ma i nigdy nie było żadnej kontuzji, złamania.

Da się coś zrobić z tą lewą dłonią/pięścią? Bardziej utwardzić, sprawić by była masywniejsza, grubsza, lepiej ułożona a nie taka koścista?
Cokolwiek.


Zmieniony przez - zimowy w dniu 2020-02-05 09:28:25
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Rtg tylko twarde sprawy wyjaśni. Może być micro uraz tkanek miękkich który już tylko usg albo i tk/rmi pokaże.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 585 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 11553
Tak było praktycznie od zawsze przy mocniejszych ciosach.

W założonych rękawicach jeszcze spoko, ale gdybym miał walczyć na gołe pięści to byłaby masakra.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Poza pogłębioną diagnostyką możemy tylko dumać i zgadywać

doping & zdrowie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zerwane więzadło krzyżowe przednie ACL

Następny temat

Do jakiego lekarza

WHEY premium