SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból lewej łydki

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 434

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 144
Witam od kilku miesięcy zmagam się z dziwnym uczuciem w łydce. Chciałbym się zapytać czy ktoś przeżywał kiedyś coś podobnego bo byłem już u lekarzy i fizjoterapeutów. Aktualnie czekam na rezonans. Nie bolą mnie plecy w odcinku lędźwiowym ani udo. Uczucie jest w zewnętrznej stronie łydki delikatnie na przodzie w dolnej części łydki, lewa noga. To bardzo dziwne uczucie nie mogę nazwać tego bólem, co coś pomiędzy delikatnym swędzeniem a pieczeniem, poczucie że coś jest nie tak. Przez covid i kontuzje barku miałem trochę czasu na rekonwalescencje, jakby te uczucie ustało, pojawiło się wczoraj i to po zrobieniu klatki hantelkami. Czy ktoś przeżywał coś podobnego? Pamiętam też że po wznosach nóg uczucie się nasilało. Poczatkowo myślałem że to nawet miażdżyca ale te uczucie nasila się przy treningach. Nie używam pasa, może to by coś zmieniło ?
Sorki za chaotyczność tekstu, pisane z komórki .
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699593
Może to być problem z dyskopatia kręgosłupa krzyżowo - lędźwiowego .Może to mieć związek z przepukliną jądra miażdżystego kręgosłupa, która uciska (drażni) biegnące do nóg korzenie nerwowe. Ból od kręgosłupa rozchodzi się najczęściej na tylna stronę uda, a następnie schodzi do łydki i stopy. Chory może odczuwać drętwienie, pieczenie oraz znaczne osłabienie siły mięśni.Zrobisz rezonans wtedy wszystko się wyjaśni . Co na ten problem mówił fizjoterapeuta ? Robił coś w tym kierunku ? Jakie informacje Ci przekazał ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 144
Fizioterapełta właśnie nie potrafił tego rozgryźć uciskał mi łydkę i cały odcinek lędzwiowy, jednak bardzo się dziwił że te uczucie występuje tylko w łydce. Po RTG stwiwrdził , że to nic strasznego i się ogarnie no ale tak jakby słabo to pomogło. Ogólnie widać, że się zna i na pewno do niej wrócę tylko po rezonansie. Zaleciła ćwiczenia core oraz rolllowanie. Poprpstu jestem ciekaw czy ktoś miał coś podobnego, wiadomo nie ma co wróżyć z fusów przed rezonansem ale może ktoś sobie z tym poradził a miał podobnie. Może to kwestia tego pasa ? Ćwiczę może nie całe pół roku i mogę robić błędy przy wykonywaniu ćwiczeń nawet nieświadomie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21767 Napisanych postów 71315 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575883
Rtg niewiele wyjaśnia w tego typu urazach. Usg szybciej lub właśnie rmi.

doping & zdrowie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Maści konopne przeciwbólowe.

Następny temat

Koronawirus- wasze spostrzeżenia.

WHEY premium