SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból kręgosłupa - zestaw skutecznych ćwiczeń

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2415

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 6919 Wiek 48 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36479
Witam,

Nie wiem do końca gdzie to wrzucić więc dam tutaj - bardzo skuteczny zestaw ćwiczeń łagodzący dolegliwości bólowe w rejonie kręgosłupa (nie wierzcie mi na słowo - poczytajcie komentarze pod filmem).
Może komuś się przyda





1

Zapraszam na mój kanał:
https://www.youtube.com/c/krzysztofjaruszewski 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 32871 Napisanych postów 23018 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277717
Ćwiczenia jako tako ok i zawsze warto wykonywać dobry zestaw aby poprawić komfort życia jednak rozgrzewka powoduje u mnie mieszane uczucia . .Mnie zawsze na szkoleniach uczono że nie powinno się kręcić stawami a szczególnie tymi które nie są przystosowane do takiego ruchu .

Wszelkie krążenia (ramion, kolan, bioder, nadgarstków) są ruchami balistycznymi (czyt. Niezalecanymi), powodują hipermobilność w stawach. Argument ,że człowiek jest przystosowany do ruchów okrężnych w stawach nie ma tu zastosowania ,gdyż przez rozciąganie więzadeł narażamy się na utratę stabilizacji w stawie a co za tym idzie kontuzję. Problem ten może nastąpić we wszystkich stawach człowieka . Przychodząc na siłownie nie raz pewnie widziałeś mężczyznę ,który po wejściu na salę pomacha trochę ramionami i zaczyna serię wyciskania. To nie jest rozgrzewka
Rozgrzewki na siłowni, które polegają na ruchach okrężnych są najczęściej wykonywanie przez rozpędzenie kończyny co jest po prostu niezdrowe dla struktury stawu.
Ścięgna, wiązadła, mięśnie nie są jeszcze odpowiednio ukrwione, rozgrzane, nie sa przygotowane do wysiłku a my energicznie rzucamy ramionami. W ten sposób mogą tworzyć sie mikrourazy ścięgien, które mogą sie sumować i pogłębić w zerwanie.Ruchomość jaką mamy w stawach barkowych to wielka zaleta ale to że coś można zrobić nie znaczy ,że jest to naturalne dla stawów i zdrowe .
Mimo wszystko i tak nikt nie porucza się w ten sposób w życiu codziennym .

Jeżeli chodzi o kolana to są tam stawy zawiasowe , przez co kończyna ta nie ma rotacji i krążenia tej partii są tym bardziej głupim pomysłem.
Następnym ćwiczeniem o którym opowiem jest krążenie głową ,które nadweręża odcinek szyjny kręgosłupa. Wykonując to ćwiczenie dochodzi do zawężenia i tak dość wąskich w odcinku szyjnym przestrzeni międzykręgowych, jak również do kompresji ważnych naczyń krwionośnych, zaopatrujących głowę i mózg w krew. Głową możemy ruszać jedynie na boki oraz w przód i tył.
Nasze stawy posiadają torebki stawowe i więzadła boczne ,które stabilizują staw. Szczególnie narażone na kontuzje są stawy skokowe i kolanowe .Używając krążeń rozciągamy te więzadła , a zdrowe więzadła są nie rozciągnięte. Jeśli chcemy mieć zdrowe kolana i łokcie na starość odpuśćmy sobie krążenia stawów i cieszmy się treningami bez tak częstych kontuzji !!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 6919 Wiek 48 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36479
Ja pół życia trenuję karate/tea kwon do i sporty siłowe - zawsze podczas rozgrzewki delikatne krążenia.
Wszystko trzeba z wyczuciem wykonywać - jeśli ktoś odczuwa jakikolwiek dyskomfort podczas wykonywania ćwiczenia to oczywiście powinien tego unikać. Trzeba słuchać organizmu ;)
...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 63
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przeprofesjonalne rękawice na siłownię - skórzane z dużym silikonem w chwycie

WHEY premium