SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból kręgosłupa

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1469

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 156
witam, od pewnego czasu (około 3tyg.) zaczął w dziwny sposób boleć mnie kręgosłup tzn. miewam tak zwane "nerwo bóle" występujące przy schylaniu się (wogólę nie mogę się rozciągnąć ani wyginać - choć byłem bardzo rozciągnięty), skakaniu oraz przy wstawaniu np. z krzesła jeśli troche na nim posiedzę. Ból nie ustępuje - cały czas jest jednakowy. Byłem z tym u lekarza ale lekarz nic konkretnego mi nie doradził. Jako przyczynę podejrzewam, iż może to być wysiłek fizyczny tzn. przez około 6-8tyg. intensywnie ćwiczyłem lecz gdy teraz przestałem (przerwa około tygodnia) ból nie ulega zmianie. Chciałem się dowiedzieć czy ktoś z was już tak miał i ewentualnie co mi doradzicie. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam Kielan
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Ćwicząc dość intensywnie mogłeś doprowadzić do jakiegoś urazu. Mimo przerwy tego typu bóle ce****ą się (nazwijmy to) dłuższą "żywotnością". Nie dziw się, że jeszcze nie ustąpił...

Jak na razie przerwa / unikanie pozycji/sytuacji stwarzających stany bólowe. Może w FAQ jest podanych więcej wskazówek...

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Nie ma za bardzo czegoś takiego jak nerwoból, to jakieś słowo-wiatrak.
Przyczyną takich bólów jest w większości przypadków tzw fenomen zablokowania stawów kręgosłupa. Polega to na tym, że nie wiedzieć za bardzo czemu kości tworzące staw przestają się poruszać względem siebie w pewnych płaszczyznach. Zablokowania powodują ból, przykurcze mięśniowe, ograniczenia ruchomości a w bardziej odległej perspektywie katastrofalne efekty typu dyskopatia.
Niektórzy lekarze nie za bardzo to rozumieją no i nie wiedzą co powiedzieć, przepisują tabletki.
Zablokowania ma większość ludzi, z tym że bólem objawiają się one podczas przechłodzeń, przetrenowania, zbyt długo trwających pozycji wymuszonych, stresu. Czasem objawy przechodzą same, czasem nie. Czasem stawy się odblokowują (co często słychać), czasem nie.
Osobą właściwą do leczenia jest tzw terapeuta manualny. Po odblokowaniu powinna nastąpić pewna zmiana schematów życiowych i treningowych tak, aby zminimalizować ryzyko nawrotów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 208
Ja mam dokladnie ten sam problem tyle ze juz od ponad 4 miesiecy:(
A ortopeda do ktorego pare razy sie udalam jedyne co potrafil to dac kartke z cwiczeniami ktore i tak nic nie daja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
No tak, oprócz tabletek czasem dostaję się kartkę z ćwiczeniami, ale jest jeszcze kilka głupszych sposobów
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plama na twarzy

Następny temat

ból jądra, guzek

WHEY premium