SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból kolana i MRI

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1333

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 51
Mam 14 lat i od dwóch lat boli mnie kolano. Pierwszy lekarz powiedział że nic mi nie jest, następny że to chondromalacja i dał mi wtedy 4 rodzaje tabletek po kolei, ale to nic nie dało. Obecny lekarz także mówił, że to chondromalacja, dał mi 4 zastrzyki z kwasem hialuronowym, później zrobił mi USG i stwierdził zapalenie ciała hoffy i dał blokadę i skierował na Rezonans magnetyczny i teraz prośba, żeby ktoś mniej więcej wytłumaczył mi w skrócie o co chodzi i czy jest to groźne. Wizytę mam dopiero za miesiąc a nie wytrzymam w niewiedzy aż tyle.
Fizjologiczna ilość płynu w jamie stawowej.
Zmiany przeciążeniowe w rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej. Łąkotka boczna zachowana prawidłowo.
ACL w całości o podwyższonym sygnale., niejednorodnej strukturze, z częściowo zachowaną ciągłością.
PCL, LCL i MCL o zachowanym przebiegu, bez zmian pourazowych.
Ścięgno mięśnia czworogłowego uda oraz więzadło rzepki o prawidłowych sygnałach.

Ś.m dwugłowego, pasmo piszczelowo biodrowe o zachowanej ciągłości.
Rzepka o budowie symetrycznej , bocznie podparta, fałd przyśrodkowy położony docentralnie z konfliktem w stawie rzepkowo udowym.
Chrząstka stawowa rzepki o niejednorodnej strukturze. Troczki rzepki zachowane prawidłowo.
ciało tłuszczowe jednorodne. Dół podkolanowy bez zmian ogniskowych.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
Według mnie nie masz powodów do zmartwień. Co prawda jeśli się nie pomyliłem z opisu wynika że masz chondromalację rzepki jednak raczej chrząstka nie jest mocno uszkodzona raczej I stopnia, a są 4 stopnie przy czym ten ostatni jest najgorszy.http://pl.wikipedia.org/wiki/Chondromalacja  Masz dopiero 14 lat więc myślę że jeszcze się wszystko unormuje . Tylko musisz iść na fizjoterapię. Prawdopodobnie chondromalacje w Twoim przypadku wynika z jakiś drobnych wad postawy lub przeciążeń, które przy odpowiednich ćwiczeniach się unormują . Także musi Tobie jakiś obeznany fizjoterapeuta pokazać jakie masz wykonywać ćwiczenia, aby się wszystko unormowało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 51
Gdyby ktoś jeszcze powiedział mi o co chodzi z ACL i czy rzepka bocznie podparta to źle?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 429 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3301
Samo z siebie te kolano zaczęło boleć? Uraz był?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 51
Nie pamiętam żeby był jakiś uraz, zaczęło sie to w wakacje jak chciałam zejść ze schodów, tak mnie bolało że nie mogłam zejść.

Zmieniony przez - Karoline w dniu 2015-04-06 10:57:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 429 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3301
Z opisu wynika, że możesz mieć uszkodzone ACL, bardzo ważne dla stawu kolanowego więzadło. Ale opis opisem, najważniejsze i tak są objawy oraz wyniki badania manualnego. Przyparta rzepka, fałd i konflikt w SRU to kolejny problem. Tak czy siak raczej do fizjoterapii. Po 6 tygodniach regularnej pracy będzie można ocenić efekty i zastanowić się co dalej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 51
Mam jeszcze pytanie odnośnie tych zmian przeciążeniowych w łąkotce, czy z tym się coś robi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
Z opisu o łąkotce nie wynika aby były to jakieś poważne zmiany. . W miarę przebiegu rehabilitacji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
W miarę przebiegu odpowiedniej rehabilitacji całe kolano będzie się regenerować. Zanim pójdziesz do lekarza i na rehabilitację zastosuj okłady z korzenia żywokostu lekarskiego (mielony korzeń kupisz w sklepie zielarskim). Zdjęcie i opis kolana dokładnie przeanalizuję lekarz i będziesz dokładnie wiedzieć z jakimi zwyrodnieniami kolana masz do czynienia. i co dalej robić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 51
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. :D Miejmy nadzieję że będzie dobrze.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

od paru miesięcy mam problemy z rannym wybudzeniem i uczucie ciężkości

Następny temat

Zarost

WHEY premium