SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból kolan

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1362

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, mam do Was pytanie. Od jakiegoś czasu bolą mnie kolana (nie zawsze, czasami). Niżej rzepki mam takie jakby wystające kości (wcześniej chyba tego nie miałem). Czytałem coś o martwicy kolana, czy to może być to? Bo nie wiem czy iść z tym od razu do lekarza. Czekam na Wasze odpowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1358 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12413
Poniżej rzepki ze strony zewnętrznej jest wystająca lekko nasada kości piszczelowej i odrobinę niżej strzałkowej. Ból kolan może być spowodowany niewłaściwym treningiem:
- brak rozgrzewki
- pół-przysiady z ogromnym obciążeniem
- kontuzje związane ze SW.

Spróbuj odpocząć kilka dni od treningów, jeśli ból nie przeminie, udaj się do lekarza.

Zmieniony przez - FanC w dniu 2012-08-18 20:22:42

My nie używamy maszyn, my je tworzymy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143
Jak narazie to nie cwicze wogóle. Gram tylko od czasu do czasu w noge.

Zmieniony przez - pytaniek133 w dniu 2012-08-18 20:28:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1358 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12413
Znając realia gry w nogę to jest to ćwiczenie interwałowe bez rozgrzewki :)

10 minut rozgrzewki piłkarskiej przed każdą grą = uchronienie od każdej kontuzji.

My nie używamy maszyn, my je tworzymy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143
A może to być ta martwica kolana czy raczej coś innego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1358 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12413
Może, nie może... to jest forum z doradztwem sportowym (z nastawieniem na elementy biologii i chemii), nie medycznym. Granicę łatwo jest niestety przekroczyć :)

Odpowiedź: Udaj się do lekarza po stosowne badania.

My nie używamy maszyn, my je tworzymy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 22548 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 37574
Witaj, a więc tak : jeżeli dojrzewasz to także twój wzrost się zmienia. Po prostu rośniesz w górę, jeżeli jest to dosyć szybki efekt twoje kości nie wyrabiają. Miałem to samo w 1 kl gim. Niestety u mnie skończyło się na rocznym zakazie ćwiczenia na wfie itd. Dodam także ,że musiałem chodzić o kulach. Jeżeli wyrosły ci tak jakby guzki pod kolanem i ból się na siła udaj się jak najszybciej do ortopedy. On pewnie da ci skierowanie na USG i zobaczy co i jak. Ja osobiście miałem lasery na to, które ,,powiedzmy" pomogły. U mojego kolegi skończyło się na gipsie, a dzisiaj w 2 klasie technikum miał zastrzyki na kolana. Masz coś takiego, że ból nasila się przy klęczeniu ? Nie możesz uklęknąć na kolanach ? I pamiętaj, że może być tak, że wyleczysz to, ale skutki będziesz jeszcze odczuwał przez 2- 3 lata. Potocznie z tego co pamiętam nazywa się to martwicą kości piszczelowej

masz tiesto ?
A to w tabletkach ? :)


Pomogłem? Rozwiązałem problem ? Przyznaj SOGa :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143
Jak jestem w kosciele i jest adoracja to na początku nic, normalnie klęcze, a tak po 10 min już mnie troche bolą kolana. Jak coś to teraz ide do 2 gim. i przez wakacje, może troche wcześniej toche urosłem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 22548 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 37574
Jeżeli chcesz temu zapobiec w miarę wcześniej i nie mieć takich problemów jak ja i kolega to udaj się już z tym do ortopedy ;) Na pewno zaradzi ci coś zanim będziesz już w bólach chodził

masz tiesto ?
A to w tabletkach ? :)


Pomogłem? Rozwiązałem problem ? Przyznaj SOGa :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 22548 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 37574
Ja miałem to w głównej mierze spowodowane przez szybki wzrost. Na wakacjach w Czerwcu miałem 165 cm, a w Październiku już 181 cm

masz tiesto ?
A to w tabletkach ? :)


Pomogłem? Rozwiązałem problem ? Przyznaj SOGa :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1358 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12413
40neos
Ja miałem to w głównej mierze spowodowane przez szybki wzrost. Na wakacjach w Czerwcu miałem 165 cm, a w Październiku już 181 cm


W 5 miesięcy 16cm? :>
Co oprócz hormonu wzrostu?

Chyba, że chodziło o 6cm, to owszem, możliwe.
Na dowód dodam, że Robert Wadlow, najwyższy człowiek świata rósł około 16cm w ... 3 lata (od 13. do 16. roku życia)

My nie używamy maszyn, my je tworzymy...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

optymalne robienie masy

Następny temat

Stadion Olimpijski Wrocław

WHEY premium