SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból barku po najprostszych cwiczeniach.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 57

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 4 dni Przeczytanych tematów 13
Witam, jakoś rok temu zacząłem sobie cwiczyć w domu. Wszystko było git, aż w pewnym momencie podczas wykonywania jakiegoś cwiczenia na barki coś mi w nim "przeskoczyło". Do tej pory po jakims czasie po rozgrzewce, lub jakims innym cwiczeniu angazujacym bark jego przednia czesc zaczyna bolec. Czesto gdy mnie naprawde irytuje, robie ruch aby go "rozgrzac" (pionowy ruch okrezny, nie wiem jak to opisac) to ból na chwile ustepuje. Najbardziej boli po cwiczeniach w spoczynku (np. po wf). Dodatkowo cos "strzela" w tym barku jakos w pozycji 90 stopni za plecami. Dodatkowo przy wdechu (mniej wiecej 90% lub 95%) odcinek pomiedzy obojczykiem, barkiem a piersia zaczyna drzec.

Dodam, ze czesto i dlugo siedze przed komputerem wiec reka lezy na dosc wyskomi biurku (reka lekko ponizej linii barku).

Zmieniony przez - Kondzio8221 w dniu 10/10/2019 5:34:41 PM
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 74986 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 629000
Ból barku najczęściej wynika bezpośrednich z uszkodzeń i rozległych urazów obręczy barkowej i stawu barkowego, w których przebiegu doszło do przekroczenia możliwości adaptacyjnych aparatu ruchu, np. powtarzające i kumulujące się przeciążenia pracą fizyczną ramienia czy nawykowej nieprawidłowej postawy ciała w trakcie treningu ,nauki, pracy czy nawet odpoczynku Ból mięśni barku może wynikać z przetrenowania na siłowni lub nieprawidłowej techniki wykonania ćwiczenia na barki . Nie potrzebnie tak długo zwlekasz , już dawno powinieneś odwiedzić fizjoterapeutę .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Namiar skory czy tluszcz

Wheyvita