SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból barku - uszkodzenie stożka rotatorów

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1694

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 8
Cześć wszystkim użytkownikom ;). Piszę temat by się do edukować w kwestii rehabilitacji stożka rotatorów/stawu barkowego. Otóż przez 4 miesiące bardzo hardkorowo ćwiczyłem (FBW 3x/tyg Pon - Czw - Nie - Śr - So - Wt - Pt cykl dwutygodniowy, żeby mieć między dniami treningowymi 2 dni regeneracji) i nadwyrężyłem bark m.in. przez ohp, bench press i wyciskanie hantli na barki. Po zauważeniu dużego bólu podczas ruszania ręką wzdłóż tułowia itd. wyeliminowałem ww ćwiczenia i ćwiczyłem przez miesiąc takim planem:

1 Przysiady deep 3x8
2 Podciąganie najszersze nad, 3x8
3 Podciąganie średnie pod, 3x8
4 Biceps sztanga/hantle 3x8
5 Triceps hantle za głową 3x8
6 Allahy 3x16
7 Wiosłowanie podchwytem sztanga 3x8
8 Łydki ze sztangą na suwnicy 3x16

Bark nadal bolał, nawet ból się powiększył. Myśl o tym, że mogę sobie zrobić więcej krzywdy niż pożytku po ciężkim rozpaczaniu zdecydowałem, że odstawię trening siłowy na 1 miesiąc od nowego roku tj. 1 stycznia i zobaczę co będzie w lutym. Ból barku powoli przechodził i ustąpił, tylko w nietypowym ruszaniu rękami w zgięciu( jak kurczak skrzydła ma :P) odczuwałem promieniujący ból, który był stosunkowo delikatny. Zdecydowałem, że zrobię sobie 3 serie po 20 pompek na krzesłach i wszystko ok, lecz na drugi dzień czyli dzisiaj ból wrócił. Nie jest tak intensywny jak na początku, lecz nie pozwoli mi na rozwijanie mojej klatki czy też podciąganie się itd. (nie tyle co w trakcie, lecz dzień po bark daje się we znaki). Dodam, że po zauważeniu bólu suplementowałem się Flexit Drink Nutrend'a - zużyłem 2 puchy. No i żeby nie wypaść z formy kręcę interwały (3x w tyg aktualnie 10x 20s sprint / 40s trucht). W tej chwili czekam na Animal Flexa i mam nadz., że po 44 dniowej kuracji bark wróci do normy i będę wstanie katować wszystkie partie włącznie z klatką, która się ostro wyklucza przy mojej kontuzji. Dzięki za przeczytanie tego tematu i chciałbym prosić o odpowiedzi ekspertów, co moge jeszcze zrobić i jak wy to widzicie (czy 44 dni wystarczą etc.).

Gdyby ktoś się interesował (TANITA z 04.12.2015):

# Waga: 76,9kg
# BF: 9,4%
# 69,7kg FFM,
# Staż: w marcu będzie ROK. Naturalnie, bez dopingu etc.

POZDRO! ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17678 Napisanych postów 132068 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460233
Ja bym radził udać się do lekarza, trudno samemu sobie coś zdiagnozować, jak boli nie koniecznie musi oznaczać uszkodzenie stożka rotatorów.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziwny posmak w ustach

Wiecej