SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból BARKU - wykonane USG - czy da się rehabilitować ?...

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1096

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 140 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6009
Witajcie,
Od jakichś 3miesięcy mam problem z lewym barkiem...
W momencie kiedy zrobie dobry trening na drugi dzień lub pod koniec treningu nie daję rady podnieść ręki...
Robiłem przerwę od treningów, robiłem treningi z lekkimi hantlami - bół minął , jednak po powrocie do ciężkich treningów znowu to samo...
Byłem w MEDICOVER i ortopeda skierował mnie na USG. Poniżej wynik :

" usg stawu ramiennego lewego Prawidłowa ilość płynu stawie, jego zachyłkach i kaletkach. Kaletka podbarkowo-podnaramienna w granicach normy. Bez ognisk obrzęku / przerostu / przekrwienia błony maziowej stawów. Ścięgna mm. rotatorów, ścięgno głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia, oraz pozostałe mięśnie, ścięgna i więzadła związane z aparatem stawowym cech uszkodzenia ani zapalenia nie wykazują. Obrąbek stawowy w zakresie dostępnym usg bez cech uszkodzenia, stabilny w badaniu dynamicznym. Bez ultrasonograficznych cech konfliktu podbarkowego ani niestabilności stawu łopatkowo-ramiennego w badaniu dynamicznym. Zarysy kostne stawu w zakresie dostępnym usg niezaburzone. Staw barkowo-obojczykowy o prawidłowym obrazie usg. Bez innych zmian ogniskowych w obrębie tkanek miękkich badanej okolicy. "....

Czyli NIC NIE WIDAĆ , ZDROWY CHŁOP...
Ogólnie ćwiczę już troche czasu także kwestie rozgrzewki, i higieny treningu znam...
W załączniku przesyłam zdjęcie 'pozy' w której bark mnie najbardziej boli... Czy może ktoś z Was miał podobny 'temat'...? Czy może ostatni ratunek to rezonans ?
Wszelkie uwagi / sugestie - będę wdzięczny !

Pozdrowienia
Jurek

Powoli do celu ;)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Ranking TOP10 spalaczy tłuszczu

Chcesz wspomóc walkę z niechcianym tłuszczem? Zastanawiasz się jaki produkt wybrać?

Zobacz ranking
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 135 Wiek 35 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 912
Wydaje mi się ze nie jesteś rozciągnięty stad może pojawiać się ból...treningi z dużymi ciężarami rob cyklicznie np 4-6tyg potem przerwa 2-3tyg i powrót do treningu z lekkimi lub średnimi ciężarami 5-8tyg itd.
Ciało potrzebuje odpoczynku
Streching po każdym trg jest ważny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 2118 Napisanych postów 49878 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 492472
dobrze że samym w stawie nie ma problemu, natomiast może być w tkankach miękkich otaczających staw problem masz w rotacji wewnętrznej ramienia, idź do dobrego fizjoterapeuty

FIZJOSTEO - Fizjoterapia i Osteopatia - Sk. Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 , Warszawa
www.fizjosteo.pl
www.facebook.com/FizjoOsteo/ 
www.instagram.com/fizjosteo 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czarna kropka

Następny temat

Częste zapalenie oskrzeli

Cytrulinka