SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bóle przedramion , łokci , łokieć golfisty

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1883

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7218
Witam
Od ponad dwóch lat pracuje na stolarni a więc praca wymagająca skrętów przedramion itp. itd. Problem zaczął się rok temu gdy zacząłem trenować coraz ciężej bicepsy sztangą prostą. Na początku ból bagatelizowałem , aż wkońcu stał się nie do wytrzymania. Będąc u ortopedy stwierdził że to łokieć golfisty. Ból występuje po wewnetrznej stronie przedramienia. Lekarz wypisał mi jakieś fale uderzeniowe na które wydałem tylko pieniądze a nie dały nic. Nie moge trenować już od ponad roku a ból przeszkadza w codziennych czynnościach i mnie niesamowicie denerwuje , a ostatnimi czasy jeszcze bardziej. Próbowałem przerw od pracy nawet miesiąc nie pracowałem i nie przeciążałem znacząco łokci , ale to bez znaczenia bo gdy wróciłem i chcąc nie chcąc to musze mocno ściskać dłonie , wiadomo po czym ból szybko powraca , a ostatnio jeszcze bardziej mi się nasilił przez robote. Na siłownie nie chodzę od listopada 2016r staram się jak moge nie nadwyrężać łokci i przedramion , ale i tak to nie pomaga. Czy ktoś z forum jest mi wstanie pomóc na to dziadostwo ? Lekarz u któego byłem zalecił tylko fale uderzeniową i nie przeciążać łokci co nie pomogło mi nic. Macie jakieś rady , sprawdzone sposoby , może suplementy ? Proszę o pomoc ból jest tak upierdliwy że nie życzę go nikomu. Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Ból występuje w oby rękach ? Proponowałbym wybrać się na wizytę do dobrego fizjoterapeuty bądź osteopaty we własnym zakresie niewiele można zrobić we własnym zakresie (leki przeciwzapalne, rozciąganie , piłeczka)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7218
Bardziej w prawej ręce ale lewą również odczuwam. Jak byłem u fizjo rok temu jakieś rozciągania mi robił ale dały tyle co nic a szkoda mi płacić 50zł za kilka ćwiczeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7218
Właśnie pomyślałem ostatnio sobie może o jakichś lekach na to albo suplementach ? możecie coś polecić ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
scarface96
Bardziej w prawej ręce ale lewą również odczuwam. Jak byłem u fizjo rok temu jakieś rozciągania mi robił ale dały tyle co nic a szkoda mi płacić 50zł za kilka ćwiczeń


sam z problem sobie prawdopodobnie nie poradzisz, zresztą jak wspomniałeś trwa od 2 lat
50 zł za terapię to akurat nie jest wygórowana stawka inna sprawa że nie polega ona na ćwiczeniach rozciągających
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7218
a jakich ? fizjo robił mi jakieś dziwne rozciągania i ćwiczenia nie wiem co to było po których ani ulgi ani poprawy nie było to już lepsze efekty w domu czułem stosując jakieś własne rozciągania , ale i tak problemu nie eliminują bo wszystko wraca przy pracy albo wysiłku. Czasem wręcz czuje pulsacyjny ból , od środkowej części przedramienia do nadgarstków. To jest tak cholernie denerwujący ból , że odechciewa się żyć a mocniejszy uścisk dłoni z kumplem powoduje już ból na cały dzień. Jak żyć. Dlatego napisałem tego posta bo nie lubie chodzić od lekarza do lekarza jeśli może ktoś sam wyeliminował problem tymbardziej że moi mi nie pomogli w niczym , a na falach uderzeniowych byłem i u fizjoterapeuty też.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Najpierw badanie fizykalne (wywiad, testy, palpacja) następnie terapia manualna , po tym co piszesz i określeniu jako pulsowaniu problem może być z odżywieniem prawidłowym ukrwieniem w danym regionie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7218
Hmm , a więc tak postanowiłem sobie że najbliższe dwa tygodnie wstrzymam się z wizytą u lekarza. Biore tabletki przeciwzapalne i smaruje również maścią przeciwzapalną. Do tego chce regularnie masować przedramiona piłeczką tenisową aby porozbijać sobie łokcie i przedramiona , a później porozciągać je. Zobaczymy czy coś zdziałam samemu. Może ktoś poleca jakieś ćwiczenia o których nie wiem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Poniższy link może się przydać

class="link" target="_blank">
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Też ma łokieć golfisty. Na razie staram się poradzić sobie na własną rękę, bo za dużo sałaty wydaję na leczenie rotatora biodra. Z tego co mi tłumaczył fizjoterapeuta, wygląda to tak, że mięsień wymaga regeneracji, ale z uwagi na jego ciągłe napięcie dopływ krwi jest utrudniony. Mi w rotatora wbija igły i faktycznie to działa. Już przy samym zabiegu mięsień odpuszcza. To samo robi na łokieć golfisty. Każe też wzmacniać mięsień.

Na łokieć sam robię masaż poprzeczny, rozciąganie, po wysiłku okład z lodu. Czasem gorąca kąpiel łokcia na zmianę z zimną. Przerwa w treningach (sporty walki), ale miałem wrażenie, że np. biceps w staniu (nachwytem), z umiarkowanym ciężarem trochę pomagał. Czułem ukrwienie i na drugi dzień jakby lekką poprawę. Jest coraz lepiej, ale powolutku to działa. Teraz tylko jak podnoszę ciężar na wyprostowanych rękach to czuję ból, ale coraz mniej. I jeszcze przy "wykręcaniu żarówki" na wyprostowanej ręce, ale teraz już tylko przy skrajnym obrocie. Noszę też opaskę na łokieć. Biorę też Doppel Herz "Na skurcze".


Zmieniony przez - Ernesto_Mendoza w dniu 2018-02-16 09:46:41
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

USUNIĘCIE ŻYLAKÓW

Następny temat

Dziwny ból pleców

WHEY premium