SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Atkins zalamka.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5762

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 117 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1170
Wlasnie skonczylam pierwsza faze Atkinsa ( 2 tygodniowa) ciezko bylo jak cholera . Do tego cwiczylam okolo3 razy w tygodniu ( marszo biegi na biezni) . Pierwszy tydzien - waga spadla 4 kilo za to drugi tydzien nic .

Czy ktos stosowal Atkinsa na zrzucenie wagi? Czy myslicie, ze wga w koncu sie znou ruszy czy tylko pozostalo mi sie zastrzelic?

Milena

Milena

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
z tych 4 kilo 2 albo 3 to sama woda z ciebie uszła pewnie teraz zaczoł ci się metabolizm przestawiać na spalanie tłuszczy poczekaj jeszcze pare dni ja nie zauważysz różnicy może będziesz musiała zredukować kalorie rozpisz mi dietkę co i kiedy jesz to ludzie z form poprawią błedy i będzie ok


Robert C. Atkins jest Amerykańskim kardiologiem. Przed 30 laty opublikował książkę zatytułowaną "Diet Revolution" w której przedstawił podstawowe założenia swojej diety. Większość z nich jest aktualna do dzisiaj. Do dzisiaj w samych Stanach Zjednoczonych diecie poddało się ponad 60.000 osób.

W tym roku na zjeździe American College of Cardiology w Orlando na Florydzie Atkins zorganizował całą sesję poświęconą swojej diecie.

Dieta opiera się na pewnych spostrzeżeniach poczynionych przez jej twórcę. Zauważył on, że to nie ilość spożywanych kalorii wpływa na przyrost lub spadek ciężaru ciała, ale przede wszystkim to, czy kalorie owe zostaną przyswojone. To, w jakiej formie są one spożywane wpływa na ich dalsze losy. Jego obserwacje potwierdzają się na przykład w danych epidemiologicznych dotyczących Stanów Zjednoczonych - okres, w którym nastąpił największy wzrost liczby ludzi otyłych zbiegł się w czasie z największym wzrostem spożywania węglowodanów w diecie, podczas gdy ilość spożywanych tłuszczów pozostała na niemal niezmienionym poziomie.

Zasada diety opiera się na doprowadzeniu do jak najmniejszego wydzielania insuliny, bowiem to właśnie ten hormon jest w głównej mierze odpowiedzialny za wchłanianie i dalsze przyswajanie składników pożywienia - przede wszystkim węglowodanów, ale nie tylko. Największe ilości insuliny wydzielają się po spożyciu węglowodanów, szczególnie prostych (cukru). W wyniku wydzielenia przez trzustkę do krwi insuliny następuje szybkie wchłonięcie spożytych pokarmów, a następnie ich zmagazynowanie w komorkach organizmu. Jeżeli skłaniki odżywcze nie zostaną zużyte podlegają one magazynowaniu - powstaje otyłość.

Sytuacja po posiłku bogatym w węglowodany staje się podwójnie niekorzystna - po pierwsze w wyniku działania insuliny wszystko co zjadamy zostaje przyswojone i powoduje powstanie otyłości, po drugie zaś wysokie stężenie insuliny we krwi powoduje, że po takim posiłku stajemy się ponownie głodni. Wystarczy przypomnieć sobie ostatnio jedzone słodycze. Pierwszy kawałek powoduje, że niemal natychmiast mamy chęć na następny. Inaczej dzieje się po zjedzeniu kawałka mięsa, czy produktu nabiałowego. po ich zjedzeniu człowiek długo pozostaje syty.

Stosowanie diety Atkinsa wymaga wstępnej oceny lekarskiej. Istnieje grupa chorób, w których dieta ta nie powinna być stosowana, lub powinna podlegać indywidualnej modyfikacji. Istotna jest także kontrola dotycząca przyjmowanych na codzień leków. Dotyczy to przede wszystkim leków przeciwcukrzycowych, zarówno tabletek, jak i insuliny. Zdarza się także, że w wyniku diety trzeba zmodyfikować dawki innych dotychczas przyjmowanych leków - na przkład leków na nadciśnienie.

Dieta musi byc więc prowadzona przez lekarza. Dotyczy to przede wszystkim fazy wstępnej, która obejmuje kwalifikację do diety oraz wstępny okres ustalania indywidualnego zapotrzebowania dobowego na węglowodany. Ponieważ w trakcie stosowania diety pacjent uczy się stosowania jej zasad, to kontakty z lekarzem w miarę trwania diety mogą być coraz rzadsze.

Dieta nie wymaga stosowania dodatkowych preparatów. Wyjatkiem są preparty wielowitaminowe. Jedną tabletkę takiego leku - dostępnego w aptece bez recepty - przyjmuje się raz dziennie w początkowej fazie trwania diety, aby zapobiec powstawaniu niedoborów witaminowych.

Dietę Atkinsa może stosować właściwie każdy (poza pewnymi określonymi przeciwwskazaniami natury medycznej). W swojej pracy koncentrujemy się raczej na ludziach ze znacznego stopnia otyłością. Dietę można jednak zastosować również dla uzyskania efektu redukcji nadwagi.

Dieta może być stosowana przez dłuższy czas bez niekorzystnego wspływu na zdrowie. W trakcie stosowania diety pacjent uczy się właściwego sposobu odżywiania i sam potrafi panować nad swoją masą ciała.

Dla większości pacjentów dieta ta nie oznacza szczególnych wyrzeczeń. To, co różni ją od innych kuracji odchudzających, to możliwośc spożywania dowolnej ilości i wielkości posiłków. Człowiek odchudzany Atkinsem nie chodzi głodny.

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 117 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1170
Czesc!
Dzieki za ospowiedz.
Co do kalorii to bym sie nie martwila bo mi sie wlasciwie nie chce jesc wiec nie jem zbyt duzo.

Moze moim beldem jest , ze nie jem sniadania ale ja nie jestem wogole glodna i nie chce mi sie ejsc do okolo 12.00.
Jem z reguly tunczyka, kurczaka z salata i pomidorami na lunch i jakijes miesko na obiad : stek, kotlet mielony, kurczak pieczony etc
Miedzy posilkami podgryzam orzechy ( moze troche przesadzilam z orzechami) ale nie wiecej niz 500 kcal dziennie z orzechow . Chociaz to przeciez zlozone wegle .
Czasami jadlam owoce ale nie za duzo - glownie czeresnie i jaody - nawet sie wyrzeklam arbuza na ktorego punkcie mam swira he hehe.

Pije rowniez wode ale musze sie przyznac do duzych ilosci dietetycznej coli .

Poza tym MAM PROBLEMY ZOLADKOWE odkad zaczelam stosowac Atkinsa ( glownie wzdecia brzucha) co jest ok bo i tak nie zrezygnuje z diety bo sie juz przyzwyczailam nie jesc wegli i nie ciagnie mnie do nich.

Milena

Milena

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
śniadanie to podstawa rozkręca cały metabolizm na śniadanie tak wogule to powinno się zjeść najwięcej kalorii
a żeby jeszcze bardziej potkręcic metabolizm to powinno się spożywać 5 -6 posiłków w odstepach 0d 3 do 4 godz
a tak wogule jaką masz aktywność twój wiek waga i wzrost i czy jakieś sporty uprawiasz
napisz to może jeszcze ci coś doradze
a te bule mogą być spowodowane wysoką nadkwaśnością w tej diecie albo ciężkostrawne jedzenie (orzechy)
i jeszcze jedno arbuz ma wysokie ig przy tej diecie raczej niepolecam

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Widac pomysłodawcy diety to nie służyło bo zmarł niedawno ale ja osobiście jestem zwolennikiem tego typu diet!

członek-mafia.suple.hardcor.pl
atleta.pl -najbardziej szczery i uczciwy dealer odzywek w necie
******************************
NACZELNIK DZIAŁU SUPLEMENTACJA
******************************
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 9216 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30094
ale atkins mial wypadek

Pozdrawiam, Dezir - doradca w dziale 'fitness'
-----------------------------------------------
Low carbs diet user
"Kulturystyka zaczyna sie w momencie, gdy przestaje sie robić masę"
http://pumpingiron.w.interia.pl

Pozdrawiam, Dezir - (były, więc nieoficjalny) moderator działu "Fitness"
----------------------------------------------
>> "TRZEBA BYĆ ZNAWCĄ, A NIE WYZNAWCĄ" <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 117 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1170
Atkins ironicznie zmarl nie dlatego, ze byl chory ale poslizgnal sie w czasie Nowojorskiej zimy i zmarl po urazie glowy.

Wiec nie mam obaw, ze to przez diete.

Pozdrawiam

Milena

Milena

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 117 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1170
Rezczywiscie chyba musze zaczac od sniadania chociaz to bedzie trudne bo nie lubie jajek a w Atkinise nie ma za duzo opcji sniadaniowych.

Wzrost 170 - waga ( lepiej nie pytaj) . Ja duzo chodze , i ze sportow tp 3 razy w tygodniu silownia ale glownie kardio na biezni plus cwiczenia okolo 30 min.

Ja z doswiadczenia wiem, ze jak jestem glodna to chudne - waga wskazuje na mniej i do tego zapada mi sie brzuch ( genetyczna budowa klespydry)
na Atkinsie mam wzdety brzuch i nic nie z niego nie spada. HE HE HE

mOZE NAPISZESZ COS O tej nadkwasowosci - moze powinnam brac jakiejs tabletki ? Czy Ty zrzucales wage na Atkinsie i jesli tak ile zrzucales srednio na tydzien ?

Pozdrawiam

p.s Chce Ci dac Soga ale nie wiem gdzie na niego kliknac.



Milena

Milena

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
w diecie żeby schudnoć to trzeba tak jeść żeby niebyć głodnym bo po takim czymś to efekt jojo może nastąpić
a ten wysoki poziom kwaśności to może być spowodowana dużą ilością białek i tłuszczy w diecie bo białka mają wysoki poziom zakwaszania organizmu
również te wzdęcia mogą być spowodowane złą przysfajalnością białek ale najcześciej zdaża to się z roślinnymi takimi jak soji grochu itp.
wtedy może dojść do bulów brzucha i wdzielania nieprzyjemnych zapachów :)
i jeszcze jedno pijesz dietetyczną kolę to tesz może być przyczyną

sogi daje się naciskając w dolnym roku użytkownika napis np. czytelnik działu znawca działu itp.

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a kto powiedzial ze trzeba sie opychac jajkami ?ja na poczatku tez tak myslalam bo tak czytalam ale po 2 tygodniach niemoglam juz na te jajka patrzec niejem ich prawie wcale i co schudlam 9 kilo jestem 2 i pol miesiaca na tej diecie ,i praktycznei jem tylko schabowe czytaj(bez bulki) kurczaka no chyba ze jakies inne mieso dla odmiany ale praktycznei to to co napisalam ,nielicze nic tylko ww w obecnej chwili juz dluzszy czas stoje w miejscu niewiem moze to przez to ze juz sporo mi spadlo kilo i teraz organizm postanowil troche zwolnic hehehe niemam pojecia,ale i tak jestem zawzieta i zmusze moj organizm do dalszego chudniecia ,uwielbiam ta diete swietnnie sie czuje ,i najwazniejsze niejestem glodna!!!!kazdy krytykuje moje odzywianie,ale czy lepiej sie zaglodzic jak kiedys to robilam ,mdlalam chodzilam ospala wkurzona bo glodna niemialam na nic sily i blisko mi bylo do bulimi albo anoreksji? chyba nie wiec czemu wtedy nikt nic niemowil a teraz sie czepiaja widza efekty ale widza ze super sie czuje ale tacy ludzie sa glupi bo zasze zle nieczytaja nic niewiedza o tej diece a sie udzielaja,ja do poki nieprzeczytalam duzo to tez bym nieuwierzyla heh dlatego zadko komu muwie o mojej ukochanej diecie mam nadzieje ze po niej nieumre heheheh

Agataa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 117 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1170
Hey!
Wlasnie uplynely kolejne dwa tygodnie na Atkinsie i waga sie wogole nie ruszyla z miejsca . Mialam chociaz nadzieje, na 2 kilo tygodniowo z Atkinsem- chyba przestane jesc orzechy.

Musze sie przyznac , ze za duzo nie cwiczylam ale slyszalam , ze cwiczenia to tylko 20 procent sukcesu przy odchudzaniu - a 80 procent to dieta. Jak tu schudnac 10 kilo jak dieta nic nie pomaga chyba przejde na diete 1000 kcal bez wegli w dodatku.

Juz sama nie wiem co robic?
Jak to mozliwe, zeby trzymac diete i nie chudnac?



Milena

Milena

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SKLADNIKI ODZYWCZE

Następny temat

czy może sie tak dziac ....

WHEY premium