SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Asymentryczne mięsnie brzucha [:D]

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1230

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 195
Witam, kilka tygodni temu postanowiłem zabrać się za siebie. Nigdy w życiu się nie ruszałem intensywnie - ba, właściwie to wcale się nie ruszałem.
W każdym razie chodzę od początku roku na karate. Kondycha się bez wątpienia poprawiła - ale co to za progres, skoro ongiś jej nie było?;)

W ramach mobilizowania się do pracy, postanowiłem, że zrealizuję swoje odwieczne marzenie - wyrobie sobie "kaloryfer". Czas dałem sobie do końca roku - może za długo, może za krótko - grunt, że się staram.
Generalnie wciąż mam sporo tłuszczyku w pasie - wiecie, ten taki zapuszczony, niećwiczony tłuszczyk na brzuchu i jakby na "boczkach". Tydzień temu postanowiłem właśnie zabrać się za brzuch. Robie sobie brzuszki i - jak się przyjrzeć - widzę, coś jakby powoli wychodzący na światło dzienne miesień (pre-kaloryferowy;)). Oczywiście jest nieznaczny, wziął się praktycznie z nikąd (bo brzuszków na treningach praktycznie nie robimy, ale wszystkie inne mieśnie pracują, więc pośrednio wzmacniamy brzuch). Tylko tu pojawia się ciekawostka - ów mięsień (ten najwyższy poziom) widoczny jest tylko po lewej stronie :D
Co mam zrobić z takim asymentrycznym brzuchem? Generalnie nie jest to duża różnica, bo jest ledwo widoczny, ale z drugiej strony, trochę to śmieszne i byłoby głupio gdyby ta różnica się utrzymywała przez następne miesiące :P
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 398
Twoja odpowiedz na pytanie napewno jest na forum :) skoro masz mobilizacje do cwiczenia to znajdziesz tez do wyszukania starych postów. Pozatym chcesz cwiczyc sam brzuch?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 195
Jest tak: pomykam na to karate od pn. do czw.; od tego tygodnia biegam 30 min. rano, zobaczę jak będzie później, bo w tym tygodniu przez święta nie było treningów i wieczorem coś ćwiczyłem w domu. Możliwe, że będzie kiepsko z bieganiem, gdy wrócę na treningi (zmęczenie mięsni po wieczornym treningu itp.).
W domu ćwiczyłem takie siłówko-ogólnorozwojowe rzeczy (skakanka, przysiady, pompki, brzuchy, grzbiety itp.). Samego brzucha nie będę ćwiczył, ale niejako jest moim priorytetem, bo w jego okolicach mam krępujący mnie (psychicznie, nie fizycznie;)) tłuszyczyk. Gdy wrócą treningi dodam sobie brzuszki po treningu jako "nadgodziny".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 195
"Samego brzucha nie będę ćwiczył" w znaczeniu, że "inne ćwiczenia też będę wykonywał" (bo w końcu będę miał te treningi). To nie tak, że o wszystkim innym nie myśle i tylko brzuszki chcę trzaskać ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 160 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6842
By miec widoczne miesnie brzucha musisz spelnic nastepujace wymagania:
- wyglad jako wyglad, czyli rozwiniete miesnie poprzez cwiczenia
- % tkanki tluszczowej w organizmie, czyli jezeli bedziesz mial brzuch silny i twardy jak skala, a tkanka tluszczowa bedzie duza, to i tak go nie ujrzysz. I tu bedzie problem, na poczatku ladnie ci tluszcz zejdzie lecz w pewnym momencie bedzie zastoj, dlatego tez uloz sobie diete z ujemnym bilansem kcal (lekko ujemnym, ze wgledu na to ze cwiczysz karate 4x w tyg - dzial Odzywianie).
Mozesz takze skorzystac z nastepujacych planów na miesnie brucha:
- a6w (dla zaawansowanych)
- ABS II
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 1621 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17763
Mase osob ma taki asymetryczny brzuch, jak go nazywasz. Kwestia genetyki. Skup sie na treningu i nie zwracaj na to uwagi. Powodzenia!

Nie ma ludzi nieomylnych...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 195
Dzięki za rady i wsparcie. Zabiorę się za ABS II od dzisiaj lub jutra. I tu pytanie, które pewnie pada poraz n-ty: rano czy wieczorem?
Rano mógłbym to robić od razu po bieganiu, ale jak to byłoby z regeneracja (wieczorem trening)? Jeżeli ABS II okaże się wyzwaniem (a liczę się z tym), to może lepiej po wieczornym treningu, trochę na "dobicie"?

EDIT: Zrobiłem właśnie ten najpierwszejszy poziom w ABSie... Prawie płakałem!

Zmieniony przez - Janekkkkk w dniu 2007-05-04 20:10:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Jeśłi juz to przed biegiem.

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 195
Przed? To będzie przed!
Tylko pytanie amatora mam - przyznam, że zakładałem, żeby robić po biegu. W takim razie, czy ABS robić przed karate? Czy to tylko coś związanego tylko i wyłącznie z biegiem?
Dzięki za rady i cierpliwość.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Paski treningowe

Następny temat

rozkład treningów do oceny

WHEY premium