SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Astma i sport

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 24771

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 72
Tez niedawno znalazłam te artykuły , ozłociłabym tych co je tu wsadzili!
Mam astmę na tle nerwowym ale i powysiłkową i alergiczną (na szczęście średnio ciężkie)
Mój ostatni lekarz stwierdził że zostają mi tylko spacery, nawet rower odpada, chyba że jazda rekreacyjna.
Też przeczytałam coś o technikach oddychania w astmie i zaczęłam je stosować, doszłam do tego że przy pomocy oddychania przeponą (ale też nie za głębokiego bo może przynieść odwrotny efekt) mogę przerwać atak duszności i obyć się bez inhalatora. Oddycham jak kobieta rodząca:) ; duuuży wdech nosem i powolny wydech ustami, jakby się świeczkę zdmuchiwało.
Działa może wolniej ale działa i jak zapomnę inhalator , nie boję się panicznie że się uduszę.
A spacerów nie lubię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 215 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2364
Sam przezyłem astmę od 8 mego roku zycia czyli juz 7 lat Była przez 4 lata nie umiałem z nią zawalczyc bylem gruby , i miałem wielką niechęć do sportu , te duszności ahh:P , Ale poderwałem sie na sport przez 4 miechy schudłem 11 kg i urosłem 12 cm tak więc z astmą trzeba walczyc nie ma co ..:)

I Need My Anger to be healthy !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10
Właśnie wróciłem z Zakopanego. W ciagu tygodnia zaliczyłem 1.Doline Kościeliska z przełeczą Iwanicką 8godz. 2. cała Orlą Perć od Zawratu do Krzyżnego 12godz. 3. Czerwone Wierchy 10godz 4. Doline Białego ze ścieżka nad reglami do kalatówek 5godz. 5. Przełecz Mieguszowiecka za Chłopkiem 12godz. Jest to mój największy sukces a właśnie skończyłem 50 lat i 45lat choroby na astme. To jest super uczucie siedzieć na grani szytu w Tatrach i być dumny ze z astmą mozna żyć.

sinus_ab

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 87 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 671
ech tak samo jestem astmatykiem, z tym mozna idealnie życ, znam ludzi, którzy sie za bardzo przejmuja, choc nie wiem dlaczego, astme mam od dziecka dopiero w 6 roku yzcia lekarze to odkryli, ataki ustapiły około 15roku, lec od dziecka jezdziłem na rowerze, i to nie przeszkadza mo, do dzis jezdze, i dosc wyczynowo dzienni robie po 40-50 km, wypady na 4-5 godzinki, a mieszkam w górach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 792
Tez mam astme, a sie nie oszczedzam. Cwicze na WF bez zadnej taryfy ulgowej, chodze na basen [cwicze pod okiem b.dobrego trenera], cwiczylem na silce, obecnie w domu ciwcze pompki oraz podciaganie na drazku. Zapomnialbym - zapisuje sie na kk od wrzesnia wiec bedzie full hardcore :). Co do atakow to nauczylem sie je kontrolowac [glownie dzieki mojemu tacie, ktory jest doskonalym terapeuta]. Obecnie nie biore zadnych lekow [ale mierze regularnie wydolnosc oddechowa] i jest dobrze.

Zawsze znajdzie się ktoś potężniejszy od ciebie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 72
A mógłbyś napisać parę sposobów na opanowanie ataków?
Będę bardzo wdzięczna, choć sama też ograniczam leki, to nadal boję się niektórych aktywności ruchowych.
Pozdrawiam (respect)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 792
Fizia - ok, gdy czujesz ze masz napad to jezeli jestes w zamknietym pomieszczeniu - otwierasz okna i podchodzisz do niego, wyciagasz rece do gory i robisz gleboki wdech [przez nos], poczym nastepuje dlugi wydech przez usta. Moze sie to wydawac trudne [w czasie ataku jest panika], ale jest to skuteczna metoda. Ja na poczatku musialem jeszcze brac leki, ktore rozszerzaly oskrzela [salbutamol czy jakos tak], ale pozniej juz radzilem sobie bez tego. Wszystko to robisz w postawie stojacej i wyprostowanej [nie wolno lezec, ani siedziec w zgietej pozycji].

Jezeli chodzi o kontrolowanie swojego oddechu, wspanialym rozwiazaniem jest dla astmatykow basen [goraco polecam]. Na poczatku gdy pierwszy raz przyszedlem to zdychalem po 1 basenie [przyspieszony oddech i zmeczenie] teraz po roku treningow smigam 1500 kraulem na lajcie :P. Poprawila mi sie rowniez wydolnosc oddechowa o cale 100 l/m. To tyle jezeli ktos ma jakies pytania to prosze smialo walic - moze pomoge :P.

Pozdrawiam

Zawsze znajdzie się ktoś potężniejszy od ciebie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 852
fajnie ze napisales to. wlasnie dzis dowiedzialem ze zachorowalem na astme. od kilku lat uprawiam SW i od niedawna silownia wiec szukam info na ten temat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16
Ja mam astmę od ponad 10 lat, zaczęło sie dramatycznie od wizyty karetki, d**** pielęgniarz pożegnał mnie słowami "Z astmą to przej..., ludzie popełniają samobójstwa, bo mają dosyć takie życia(!)" Jak to usłyszałem (a miałem 22 lata) to się załamałem.... Tacy właśnie palanci pracują w służbie zdrowia ;] Bywało różnie, leczę się od dawna, od jakiegoś czasu się odczulałem szczepionką. W ostatnie wakacje bez większego problemu biegałem praktycznie cały lipiec, potem miałem przerwę niestety przez część sierpnia i cały wrzesień, i wróciłem do moich ulubionych SW. W czerwcu przerwałem odczulanie (od 3 lat), i teraz czuje się trochę gorzej.(np. poprzednio wystarczało jak zażywałem "dziecięcą" dawkę leków tylko rano raz dziennie, teraz muszę przed treningiem) Czy to rezultat przerwy w ćwiczeniach, czy przerwania odczulania...? Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 89
Wg mnie to i przerwa w ćwiczeniach i przerwa w odczulaniach bo miałam podobnie. Przestałam ćwiczyc- nasiloło sie troche, a jak mam przerwe w odczulaniach (a odczulałam sie 6 lat całorocznie) jeszcze bardziej sie nasiliło.
Musisz mieć inchalator przy sobie zawsze. A te głupki w służbie zdrowia to... ah szkoda słów.

Zmieniony przez - Valletta w dniu 2009-04-22 21:32:00
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dbanie o skórę i włosy podczas urlopu

Następny temat

Celulitis