SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Artykuł Konkursowy, VVizard89

temat działu:

FitRage, CROSSFIT i Dieta PALEO

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1544

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 310 Napisanych postów 1560 Wiek 30 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 49757
Dlaczego warto trenować Crossfit?

Bardzo dobre pytanie. Pokrótce postaram się na nie odpowiedzieć.

1.Różnorodność ćwiczeń
Crossfit skupia chyba największą ilość różnych ćwiczeń. To dzięki Crossfitowi odważniki kulowe i podnoszenie ciężarów znowu stało się popularne. Wiele osób właśnie dzięki Crossfitowi odnalazło swoją pasję w podnoszeniu ciężarów.
Pompki, podciąganie na drążku, wspieranie ciągiem na kółkach, chodzenie na rękach, wskoki na skrzynie, bieganie, pływanie, martwy ciąg, zarzuty, rwania, skoki na skakance i tak można wymieniać jeszcze przez kilka minut. Przy odpowiednim programowaniu i nauczaniu ludzie poznają nowe ćwiczenia oraz poprawną technikę ich wykonywania.
Taka różnorodność sprawia, że treningi nie nudzą się nam zbyt szybko. Praktycznie każdy trening wygląda inaczej. Dlatego chce się tam wracać.2. Atmosfera
Do Boxa przychodzą osoby z różnych powodów, w różnym wieku, z różnych zawodów. W czasie treningów praktycznie to się nie liczy. Z czasem poznajemy bliżej te osoby, zaprzyjaźniamy się z nimi. Razem obgadujemy robiony wczoraj, przedwczoraj, tydzień temu trening - WOD. Ludzie dzielą się swoimi osiągnięciami, nowymi rekordami. Wiele razy da się słyszeć “ Dzisiaj zrobiłem / am swojego pierwszego pull upa, muscle upa, dabla” “ Wczoraj w rwaniu / zarzucie uzyskałem /am 60kg”. Ci ludzie dopingują siebie nawzajem, wspierają siebie. Trenowałem sporty walki, piłkę nożna, ale nigdzie nie było takiej atmosfery na treningach jak na Crossficie. Najlepiej jest to widoczne na wewnętrznych zawodach, gdzie zbierają się ludzie trenujący o różnych godzinach, aby wspólnie rywalizować. Takie eventy, a później after party przechodzą do historii, aby przez kolejnych kilka tygodni móc o tym dyskutować i śmiać się z tego.3. Crossfit poprawia nasz formę
Regularne treningi sprawią, że w dłuższej perspektywie czasu będziemy mieli więcej energii do codziennych obowiązków. Nie dostajemy już zadyszki przy wchodzeniu po schodach, ciężkie zakupy nie są już problemem. Przy odpowiednio ułożonej diecie możemy poprawić naszą sylwetkę. Zbudować trochę mięśni i spalić nie chcianej tkanki tłuszczowej. Ogólnie będziemy czuć się lepiej. To znowu dzięki Crossfitowi pojęcie mobilność poznały duże rzesze trenujących. Same treningi bez mobilności nie są kompletne. Po każdym treningu trzeba poświęcić trochę czasu nad rozciąganiem, pogłębianiem zakresu ruchu. Dopiero wtedy nasza forma pójdzie do przodu. Nawet ćwiczenia takie jak przysiad bez ciężaru nie będą już dla nikogo problemem. Regularna praca nad mobilnością pozwoli wykonywać nam takie ćwiczenia jak przysiad ze sztangą na głową.Najlepszym wyjściem jest samemu pójść na trening Crossfit i przekonać się jak to jest. Dopiero wtedy wyciągajmy wnioski na ten temat. W Internecie dużo się pisze jakie to treningi tego typu są złe, nie dobre i tak dalej. W każdej innej dyscyplinie mamy taką samą możliwość narażenia się na kontuzję jak i tutaj. Wszystko robione z głową, odpowiednie skalowanie, słuchanie trenera i o kontuzję nie musimy się martwić.

Po prostu trzeba tego spróbować !!!


Zmieniony przez - VVizard89 w dniu 2017-12-29 20:38:40
2
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Szacuny 3503 Napisanych postów 43701 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 333074
Dobry artykuł

Trener personalny Lotar Hryniewicz (kontakt fb lub pw)
Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Artykuł konkursowy, fsl