SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Artykuł Kalistenika, skazany na trening hit czy marketingowy kit?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 47354

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
nożyk to Ty jesteś zaślepiony, po co w każdym artykule przytaczasz FBW? chcesz znać przykłady osób, które robią FBW i masy tyle co kot napłakał?? robisz wodę z mózgu ludziom, którzy to czytają - niestety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
_Knife_

3 km w 11:24 przy wadze 100 kg, 1 km w 3:03 minuty. Ilu znasz szybkich biegaczy, ważących stówkę? Ja nie znam

W sportach walki ... też byś się zdziwił

Staż w sporcie masz o 10 lat mniejszy niż ja - chcesz się kłócić?

Ważysz 20 kg mniej i masz 10 cm więcej w pasie o sylwetce nie wspomnę.

Litości - zbuduj najpierw muskle, potem pyskuj.

O czym w ogóle chcecie dyskutować?

Argumenty są proste.

Jest szybsza droga do dobrej sylwetki i siły niż bodyweight. Fakt?
Lepiej coś robić, niż nic? Prawda?

Tyle.

Bijcie pianę dalej.





Jeżeli ktoś ma cel zbudować sylwetkę to nic nie zastąpi kulturystyki. Problem jest w czym innym, dokonałeś oceny wszelkich ćwiczeń z użyciem ciężaru ciała tylko na podstawie swojej nikłej wiedzy która kończy się na poziomie pompek brzuszków i przysiadów, oraz badziewnej książki "autorstawa" Wade'a. Wykazałeś się ignorancją i nie zbadałeś należycie tematu. Poczytaj sobie o gimnastyce i nie chodzi mi tu o wygibasy panienek z fitness klubu, wtedy będziemy mogli sobie tutaj podyskutować.
Twój argument o przydatności pompek jednorącz i pistoletów mnie rozbroił śmiechem. Poniżej masz cytat z trenera Szeligowskeigo.

"W wojowniku są dwa ćwiczenia, ale ich przewaga jest nieoceniona nad ćwiczeniami wykonywanymi na maszynie czy ze sztanga.
Pierwsza rzecz - i pistolet i pompka na jednej ręce wymagają dodatkowej pracy stabilizacyjnej, która w innych ćwiczeniach jest nieobecna. Po drugie - wyciskając sztangę leżąc robimy wypchniecie w tym samym czasie dwoma rekami - funkcjonalnie ten ruch w sportach walki jest nieprzydatny, bo zawsze uderzamy w jednej chwili jedna ręka, dalej co za tym idzie - tułów jest ustabilizowany, pozbawiony możliwości rotacyjnej pracy, co w przypadku uderzeń jedna ręką występuje zawsze.
Pistolet to dobre ćwiczenie wzmacniające sile nóg, ale o wiele praktyczniejsze jest ćwiczenie wykroków które tez wzmacniają a maja daleko bardziej zróżnicowane możliwości aplikacji w sportach walki.
"

Oczywiście kłamstwem by było gdybym powiedział że odradza trening z żelastwem nie mniej nie należy deprecjonować ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała. Ja również nie twierdze, że zbudujesz silne nogi bez sztangi ale górę jak najbardziej spróbuj samemu potrenować na kółkach gimnastycznych a poczujesz na własnej skórze.

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 106 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 20195
Przecież nawet jeśli wyciskalibyśmy sztangę leżąc jednorącz na ławeczce to to miało by tyle wspólnego z prostymi co nic. Przecież przy wyprowadzaniu ciosów liczą się nogi, plecy w dużo mniejszej części klata i tric, a Knife chyba nigdzie nie pisal ze to cwiczenie pomaga w jakims stopniu w uderzeniach prostych.

Zmieniony przez - Smok89 w dniu 2012-04-17 19:54:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86829
Freed85
Jeżeli ktoś ma cel zbudować sylwetkę to nic nie zastąpi kulturystyki.


Owszem. Wystarczy.

Do budowania siły efektywnej też nie ma nic lepszego - niż ciężary - UZUPEŁNIONE ćwiczeniami dynamicznymi i gimnastycznymi.

Freed85

Problem jest w czym innym, dokonałeś oceny wszelkich ćwiczeń z użyciem ciężaru ciała tylko na podstawie swojej nikłej wiedzy która kończy się na poziomie pompek brzuszków i przysiadów, oraz badziewnej książki "autorstawa" Wade'a. Wykazałeś się ignorancją i nie zbadałeś należycie tematu. Poczytaj sobie o gimnastyce i nie chodzi mi tu o wygibasy panienek z fitness klubu, wtedy będziemy mogli sobie tutaj podyskutować.


Tak się składa, że ćwiczyłem także na linach, robiłem całą masę ćwiczeń gimnastycznych - chodzenie na rękach, świece, przewroty, mostki i cały arsenał ćwiczeń w BJJ oraz zapasach w jednej z najlepszych sekcji w Polsce.

Gimnastyka, akrobatyka i podobne ewolucje to zabawa dla lekkich kolesi (na pewno nie ważących ponad 100 kg!). Owszem trenujący - posiadają jakąś siłę, ale względem np. ciężarów używanych w 3boju czy dwuboju - mniejszą (porównamy wagę ciała względem tego co się podnosi - czysta matematyka). Wiadomo, że lepiej coś robić - niż niczego nie robić.

Freed85

Pierwsza rzecz - i pistolet i pompka na jednej ręce wymagają dodatkowej pracy stabilizacyjnej, która w innych ćwiczeniach jest nieobecna


Bzdura. W przysiadach bez pasa jest kolosalna praca stabilizacyjna. Wręcz są "zakwasy" mięśni brzucha o plecach nie wspomnę.

Freed85

Po drugie - wyciskając sztangę leżąc robimy wypchniecie w tym samym czasie dwoma rekami - funkcjonalnie ten ruch w sportach walki jest nieprzydatny, bo zawsze uderzamy w jednej chwili jedna ręka, dalej co za tym idzie - tułów jest ustabilizowany, pozbawiony możliwości rotacyjnej pracy, co w przypadku uderzeń jedna ręką występuje zawsze.



Wyciskanie leżąc to podstawowe ćwiczenie bokserów? Litości. Nie spełni swojej roli - bo to nie ten rodzaj pracy.

Z takiego samego powodu pompki na jednej ręce są bezużyteczne.

O takich wynalazkach w trakcie paroletniego treningu thaiboxingu (ze startami w zawodach włącznie), również paroletniego TKD i boksu - nie słyszałem. Pompek na jednej ręce nikt nigdy nie polecał. Dlaczego? Bo statyczna praca w trakcie pompek nie ma nic wspólnego z uderzeniami (które angażują przede wszystkim nogi i rotację ciała, nie tricepsa, barki czy klatkę- jak sądzą laicy).

Freed85

Pistolet to dobre ćwiczenie wzmacniające sile nóg, ale o wiele praktyczniejsze jest ćwiczenie wykroków które tez wzmacniają a maja daleko bardziej zróżnicowane możliwości aplikacji w sportach walki."


Fajnie, że na BJJ i zapasach ktoś kiedyś robił pistolety. Na thaiu (gdzie nogi są kluczowe) NIGDY, na TKD nigdy. Ogółem NIGDY I NIGDZIE nie spotkałem tego wymysłu. W książkach i na własną rękę, robiłem.

Freed85

próbuj samemu potrenować na kółkach gimnastycznych a poczujesz na
własnej skórze.


Akurat górę mam zbyt rozbudowaną i silną (wiosłowanie jednorącz 130-140 kg), ale dzięki za troskę. Niestety - przy wadze ciała ponad 100 kg nie poszaleję - na kółkach, ani tym bardziej w bieganiu.

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2012-04-17 21:32:07

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Wytykasz innym brak umiejętności czytania, tymczasem...


Freed85


Po drugie - wyciskając sztangę leżąc robimy wypchniecie w tym samym czasie dwoma rekami - funkcjonalnie ten ruch w sportach walki jest nieprzydatny, bo zawsze uderzamy w jednej chwili jedna ręka, dalej co za tym idzie - tułów jest ustabilizowany, pozbawiony możliwości rotacyjnej pracy, co w przypadku uderzeń jedna ręką występuje zawsze.


I Twoja "riposta"
_Knife_

Wyciskanie leżąc to podstawowe ćwiczenie bokserów? Litości. Nie spełni swojej roli - bo to nie ten rodzaj pracy.




Gonisz własny ogon. Fakt, do tego kondycja też się przyda
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Rzeźba brzucha i klatki piersiowej

Następny temat

FBW

WHEY premium