SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Artroskopia- czy w moim przypadku jest zalecana?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 806

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 133
Witam wszystkich, prosze o rade, trenuje piłkę nożną. W czerwcu 2015 r na meczu zrobiłam sobie coś w kolano. Zostałam uderzona w bok kolana, coś strzeliło i potem nie mogłam chodzić. Służba medyczna powiedziała że to nie jest skręcenie. Kolano nie napuchniete ale nie mogłam chodzić, zginać. Po kilku dniach ból minął, do końca jednak nie mogłam zginać kolanem. Poszłam na trening i stało mi się znowu to samo. Po USG okazało się że mam lekkie skręcenie kolana, pojechałam na pogotowie, noga w gips na tydzień, rehabilitacja. Po 2-3 miesiącach byłam do grania. W grudniu zrobiłam USG okazało się że mam luźne wiązadło przednie krzyżowe i uszkodzoną łąkotke. Ale wszystko było okej. Jakieś 3 tyg temu uciekło mi kolano, a 2 dni temu skrecilam sb kolano na treningu. Diagnoza po usg: podejrzenie zerwania ACL,naderwanie ścięgna m czworoglowego uda, luźne, pofałdowane więzadło rzepki, uszkodzenia rogu przedniego łąkotki bocznej, naderwanie więzadła pobocznego piszczelowego i troczkow przysrodkowych 2st. Byłam u prywatnego lekarza, poniedziałek mam artroskopie. Czy jest ona konieczna? Bo po 2 dniach oprócz tego że nie mogę zginać bo mam wysięk, chodzę prawie normalnie, mogę stanąć na tej jednej nodze. Kiedy będę mogła wrócić do grania i czy wgl będę mogła wrócić? Zna się ktoś na tym?


Zmieniony przez - syggi w dniu 2016-04-22 13:02:11
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Zdecydowanie będzie konieczne co zresztą zlecił lekarz , co do kwestii powrotu do sportu jest to możliwe natomiast masz bardzo mocno uszkodzone kolano i rehabilitacja będzie niezbędna i trochę potrwa ile dokładnie zależy choćby od tego co dokładnie będzie zrobione jeśli ACL to przy braku komplikacji masz ok. 8-12 miesięcy przerwy od piłki nożnej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wysokie cisnienie

Następny temat

skręcenie stawu skokowego prawej nogi

Wiecej