SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aparat na zeby

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 17326

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 432 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8061
Mam niewielkie (ale jednak)szparki miedzy zebami czy da sie to skorygowac aparatem na zeby lub w jakis inny sposob??Jesli tak to prosze o cene takie aparatu jesli ktos sie orientuje
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 186 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
https://www.sfd.pl/temat241917/ 

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
widzisz oska - takie rzezy bedzie trzeba serio zaczac kasować ...
ludziom sie nei chce nawet gogle.pl albo forumowej wyszukiwarki użyć ...
masakra
to jest forum dyskusyjne a nie informacja

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 4311 Wiek 32 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16683
da sie
a o cene spytaj ortodonty
wyciagany aparat chyba od 450 zeta czy cos,
a ze stalym to wieksze koszty.duzo wieksze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4447 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206


tak w ogóle, to "szparki" między zębami są naturalne, no nie Boofi?
tylko zależy jak duże są te przerwy

generalnie panuje teraz boom (nie zawsze uzasadniony) na prostowanie zębów, a ortodonta ZAWSZE i u KAŻDEGO znjadzie coś do skorygowania.

a za każdą regulację śrubki (gdy już wydasz ileśtamset, ileśtamtysięcy złotych) zazwyczaj płacisz...

słowem - wielki biznes i wielkie przekręty.
gorzka prawda.

a już zalecenia ortodontów odośnie wyrywania zdrowych zębów (jeśli ewidentnie nie przeszkadzają) powinny być karalne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
cóz ni edo końca
szparki teoretycznie nie powinne występować
chyba że u dzieci
każdy ząb powinien się z tykać z sąsiednim w tzw punkcie stycznym
(żeby się jedenie nie dostawało gdzie nie ma , żeby potem np choroby przyzębia nie występowały )
co do roli ortodonty - zgryz musi być prawidłowy ( czysto medyczne podejście a nei kosmetyczne
zeby musza sie odpowiednio stykać ze sobą jak i przeciwstawnie - góra dół - w tzw klasach engla
odpowiednie relacje w każdej płaszczyźnie (duzo można tu gadac - przodozgryzy tyłozgryzy , czesciowe całkowite prawdziwe jak i niezbyt .... bla bla bla ,,, pisania na pół nocy )
a zdrowe sie wyrywa jak miejsca nima - głównie 4ki albo poprostu zeby zniszczone ...
co do opłat - kursy też są drogie taak taak - ortodoncji nie jest się łatwo nauczyć

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4447 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
w temacie wyrywania zdrowych - zaznaczyłem.

w temacie "szparek" - zgadza się. obrazowo zęby stykają się w górnej ich części.

ortodonci - wg mnie chyba największa grupa naciągaczy w całej medycynie.
czymś innym jest estetyka, a czymś innym zdrowie i prawidlowe funkcjonowania.


p.s.
o przekrętach stomatologów już pisał nie będę, choć zaznaczam, nie tyczą oni wszystkich,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 272
Hejka :) ja 6 marca będę miała nakładany aparat:)Bardzo się cieszę-wkońcu:) Znam świetnego ortodontę i koszty to mniej wiecej takie(na aparat stały);50-60 na wizycie co miesiąc, apatat jedna strona 1400 ale przy nakładaniu obydwu o 100 zł mniej.jakieś pytanka jeszcze ???:)
...
Napisał(a)
Usunięty przez Boofi za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 724 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 16463
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 345
takie szparki są dobre bo jedzenie sie nie zatrzymuje pomiedzy nimi czy cos ;] ktos mi kiedy cos mowil... ja tez mam bo nie mam 2 u gory i zeby mi sie rozstawily nosze aparat moze i jakis postep byl ale przerwy i tak mam a nie chce i chyba jednak zdecyduje sie na jakas operacje czy cos ale na poczatek radze aparat!! ;]
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gardło....:/

Następny temat

ból głowy,zatkany nos ?!

WHEY premium