SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Anoreksja-drogie panie...

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 49079

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 78
No to kasuj

thiferet

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 71
STraszne jets co wy piszecie. PO raz kolejny dochodze do wniosku, ze wasza swiadomosc na temat eating dicorders jest ZEROWA. NIe mam o to pretensji. Ale nie wpychajcie sie tam gdzie nie trzeba.

NIe zakładajcie postów a ED jezeli nie wiecie nic o tych zaburzeniach, i po co te zdjecia.

Bardzo mnie dotknal ten post, mimo ze stary, musze sie wypowiedziec.

Spedzilam w szpitalu 3 misiace.
Stracilam 5 lat zycia.
Stracilam przyjaciól.
STracilam siebie.

Dam Wam jedna łatwo odpowiedz skad ta anoreksja, badz ED. Wszystkie te zaburzenie biora sie z naduzyc. Pewnie Wam to nic nie mowi, ale mam na mysli bicie, molestowanie psychiczne, fizyczne. To jest trudne.

Czlowiek ktory na to nie chorowal, nie zrozumie... NIGDY. Miejcie wiecej tolerancji.

Zeby z tego wyjsc trzeba lat dobrej psychterapii, a dodam ze dobry psychoterapeuta bierze ok. 100 zl z godz.

Choroba nie bierze sie stad ze pewnego dnia mysle sobie- GRUBA JESTEM< KONIEC Z TYM. Bo u zdrowego czlowieka, bedzie to wygladac tak, ze sie odchudzi i koniec, A u chorych nie ma konieca, a jezeli jest to w postaci smierci.

WIem ze pewnie nikt nie zrozumie.

DLa tych dociekliwych, zadnych sensacji, cj jedza anorektyczki:
wcale nnie sama wode, przynajmniej nie na poczatku.
warzywa, 200-300 kalorii dziennie, czesto popijajac opakowanie przeczyszczaczy. NIewiele cwicza w pozniejszym stadium gdyz nie maja sily. Czesto nastolatki- any maja ostoporoze (wiem, straszne). wody pija malo, bo przeciez woda wazy. Z czasem zamiast jedzenie bierze sie tussi i popija kawa co daje duzo energii i sprawia ze nie chce sie jesc. A po za tym opanpowane wszelki sztuki zwaizane z chowaniem jedzenia.
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Może w Twoim przypadku - najwięcej anorektyczek jest w dobrze sytuowanych rodzinach w których nie wystepują zjawiska o których piszesz.

A post i zdjęcia po to aby odwieść od nieumiejętnego odchudzania wszystkich którzy tego próbują.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 718 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12789
Vodix said:
"Pewnie Wam to nic nie mowi, ale mam na mysli bicie, molestowanie psychiczne, fizyczne."

Spora przesada z tymi fizycznymi nadużyciami. Bicie, molestowanie seksualne etc to już ekstrema. Na ogół są to problemy o wiele trudniej dostrzegalne.

Tyka said:
"Może w Twoim przypadku - najwięcej anorektyczek jest w dobrze sytuowanych rodzinach w których nie wystepują zjawiska o których piszesz."


Hmmm, a co ma dobrze sytuowana rodzina do tego?

Chciałbym zauważyć, że taki np. alkoholizm to nie jest bynajmniej zjawisko wyłącznie nizin społecznych, wręcz przeciwnie, sporo alkoholików jest głową takich dobrze sytuowanych rodzin o których piszesz.
A alkoholizm ojca, między innymi, bywa wyzwalaczem różnych patologii u dzieci.

Przy czym alkoholizm to również nieczęsta ekstrema. Wykorzystywanie psychiczne, przesadna autorytarność rodzica (częściej matki), przeróżne błędy wychowawcze czy też własne "ubytki" w psychice rodzica itd. itd. to rzeczy na które "dobre usytuowanie" rodziny nie jest lekarstwem.

Ba, bywa, że doskonały poziom socjalny i zewnętrzny śliczny obraz rodziny zawdzięcza dom pracoholizmowi ojca z którym może iść w parze np. zaniedbywanie emocjonalne dzieciaka. Straszną pomyłką jest wtedy podawać wysoki poziom społeczny rodziny jako coś co powinno uchronić dziecko od wszelkich zaburzeń.

BTW, w domach z których tryska na sąsiadów alkoholizm, awantury, niezgoda, bicie małolatów, łatwo wychwycić patologie,a bo są widoczne jak na dłoni. Gdy tymczasem tatuś lekarz znęca się psychicznie (niekoniecznie celowo) nad dzieckiem, to tego nie widzimy, a takie problemy istnieją.

Istnieją, ale istnieją też mity o dobrze sytuowanych rodzinach, w których, broń Boże, nie ma ją prawa występować nadużycia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ma do tego tyle że o tym świadczą statystyki - przewaga anorektyczek wywodzi się z normalnych rodzin, a nawet lepiej sytuowanych rodzin. Wpadają w anoreksję w wyniku presji mediów i otoczenia faworyzujacych określony typ sylwetki oraz nadmiernego przywiazywania wagi do swego wyglądu, chęci zrobienia kariery tancerki, modelki, aktorki itp. itd. W części tez z braku wiekszych problemów egzystencjalnych. Czasem z nudów. A czasem w wyniku różnych patologii - lecz w zdecydowanej mniejszości.
...
Napisał(a)
Usunięty przez Tyka za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 71
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 202 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2519
Mam zupełnie inne doświadczenia związene z anoreksją niż vodix, inne przyczyny pojawienia się choroby. W moim przypadku było to spowodowane przemęczniem fizycznym. To z kolei wywołało zaburzenia psychiczne, a to z następnie odbiło się niekorzystnie na zachowaniu (mniej jedzenia, narzucenie jescze większej ilości obowiązków przez otoczenie itd.). Aż w końcu doszło do totalnego załamania zdrowotnego... Rozpoczęła się depresja, a z nią mój układ pokarmowy odmawiał posłuszeństwa (żarcie przelatywało przeze mnie jak przez rure w prawie niezmienionej formie).
Teraz powoli dochodze do siebie... i to bez psychologa. :)

Z jednym musze się zgodzić, kto nieprzeżył tej choroby powinieen mocno zastanowić się nad tym co pisze na ten temat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a co to jakieś tabu albo święta krowa ?

im więcej będzie się ostrzegać tym chyba lepiej ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 27
Tyka, jak nie orjentujesz się to się nie wypowiadaj! A jak nie masz problemów z nadwagą to uważaj, bo mogą Cie dopaść. Ja biegałam 4xw tygodniu po 3-4 h z ciężarkami na nogach i rękach. Ale to przyzwyczajenia odgrywają dużą rolę.
Przejrzyj sobie pewne doświadczenia, a zobaczysz iż pomysł z kromką jest sprawdzony. Nie wyzywaj kogoś jak nie wiesz co może poczuć. Jeśli nie podoba Ci się to co ludzie tu piszą to mam radę dla Ciebie-zmień forum!

Czekam na pomoc i dziękuję! Pozdrawiam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
skargi, wnioski, zażalenia -> moderatorzy@sfd.pl

acha, opłać może najpierw abonament - wtedy przybędzie ci jeszcze argument że klient płaci to wymaga

PS. trzeba było biegać po 16 godzin, efekty byłyby lepsze



acha, przeczytałem twój post w dziale Uroda

zamiast urządzać awantury napisz lepiej kiedy ostatni raz robiłas badania hormonów tarczycy i z jakim wynikiem oraz profil hormonalny

wtedy byc może udałoby sie tobie doradzic cos sensowniejszego niż to co do tej pory robisz

poza tym, jak widze do tej pory przeczytałaś 6 postów na SFD - polecam przynajmniej lekture postów podwieszonych w tym dziale oraz w dziale Odżywianie

Zmieniony przez - Tyka w dniu 2005-03-23 16:29:29
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

tunczyk na noc

Następny temat

Jak ryż z tuńczykiem?

WHEY premium