SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Anatomia sztuk walki na National Geographic

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15660

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
w tym programie pan od kung fu wyszedł najsłabiej niestety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1655 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23447
Nie chce mi się ściągać tego całego - jaki styl reprezentował ??

Pochlebcy są podobni do przyjaciół tak jak wilki do psów

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
nie mam pojęcia.
ja film widziałem swego czasu na Google Video.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 815 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8488


To ten pan.

Różne style. W tym drunken boxing Różnymi orężami też nieźle macha

Najsłabiej wypadł w testach mocy ciosu po części dla tego, że był najmniejszy, natomiast wyprowadzał najszybsze ciosy 40 stóp/sekundę

Memento mori

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
poza tym w taki sposób uderzał w tego manekina, że nic dziwnego, że niezbyt mocno mu to wychodziło. kantem dłoni tak jakoś. może to jest jakaś istotna technika kung fu - ja dla mnie jednak trochę bez sensu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1137 Wiek 47 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42872
Kung fu to starozytna sztuka, skad Ci ludzie mieli miec pojecie o biomechanice? Uderzali tak, jak im sie wydawalo, ze moze to byc skuteczne.

In the warriors code
There's no surrender
[http://www.mypersonality.info/seba5000/]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
orientuje sie moze ktoś czy jest to gdzies do sciagniecia w wersji takiej jaka jest na national geoprahic czyli z lektorem ?

dla zainteresowanych powtórka bedzie 31 marca o godzinie 21 :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1655 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23447
seba5700 nie chciałbym Cię zmartwić, ale mieli o wiele większe pojęcie o biomechanice niż Ci się wydaje (zresztą nie tylko o tym). Myślisz, że na czym bazują techniki uderzeń, kopnięć, dźwigni we współczesnych, jakże często odmiennych sztukach walk ? Przecież nikt tego nie wymyślił 50 lat temu tylko opiera się wszystko na PODSTAWACH, które były już dawno temu. O medycynie chińskiej, znajomości punktów witalnych, akupunkturze etc nie wspominając.

Nawiązując to tego Pana ze zdjęcia, nie wiem jak uderzał, ale wiem za to, że ludzie z różnych styli tradycyjnych (także kung fu) potrafią nieźle przywalić.

I też nie wiadomo, czy ten Pan ze zdjeęcia jest od wykonywania form itp. czy może bierze udział w normalnych walkach - to jest ogromna różnica

Zmieniony przez - Chong Li w dniu 2007-03-22 21:48:08

Pochlebcy są podobni do przyjaciół tak jak wilki do psów

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1137 Wiek 47 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42872
O medycynie chińskiej, znajomości punktów witalnych, akupunkturze etc nie wspominając.

Hmm, osobiscie jestem sceptykiem, nie wierze w akupunkture, homeopatie, energie chi, akupunkture, bioenergioterapie, punkty witalne, czakramy, istnienie zyl wodnych, podwodne cywilizacje itp rzeczy. Oczywiscie, ze jakies tam pojecie mieli, ale zestawianie tego ze wspolczesna nauka, to jak zestawianie dwuplatowca z F16.

In the warriors code
There's no surrender
[http://www.mypersonality.info/seba5000/]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1655 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23447
Hmm, osobiscie jestem sceptykiem, nie wierze w akupunkture, homeopatie, energie chi, akupunkture, bioenergioterapie, punkty witalne, czakramy, istnienie zyl wodnych, podwodne cywilizacje itp rzeczy. Oczywiscie, ze jakies tam pojecie mieli, ale zestawianie tego ze wspolczesna nauka, to jak zestawianie dwuplatowca z F16.

Co do energii chi... jeśli kiedyś czegoś takie doświadcze, to uwierzę (mimo, że jestem przedstawicielem tradycyjnych nie wierzę w to ślepo jak dużo ludzi). Do bioenergoterapeutyzmu także podchodzę z dystansem. Nie mniej jednak znajomość zakończeń nerwowych w ciele człowieka, reakcje organizmu na różnego rodzaju ataki, uciski itp. da się odczuć empirycznie - na tym opierają się niektóre rzeczy.
Oczywiście też w niestworzone historie nie wierzę, ale niektórych dokonań nie sposób chińczykom odmówić.
Współczesna nauka to współczesna nauka... dobrze, że mamy na czym pisać (i nie chodzi mi tu o komputer)

Pochlebcy są podobni do przyjaciół tak jak wilki do psów

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zapomnieni w PRIDE

Następny temat

Pedro Rizzo - wywiad

WHEY premium