SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aminokwasy w diecie

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1064

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 556 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7294
Witam mam kilka nurtujących mnie pytań, może mi ktoś pomoże

1. Jak duża różnica w skuteczności Waszym zdaniem jest między wypiciem po treningu dobrej jakości gotowej odżywki weglowodanowo-białkowej z wodą a wypiciem carbo z aminokwasami i wodą ?
2. Jaką dawkę aminokwasów zalecacie wtedy w połączeniu z carbo ?
na opakowaniach producenci zwykle podają ze porcja 10g po treningu ale z tego samych aminokwasów jest około 7g.
Sam rozważam carbo 70-80g + 20g porcji BCAA (ok.15g czystych amino) czy będzie okej ? jaką ilośc maksymalnie aminokwasów można spożyc i dlaczego tyle
3. czy aminokwasy wzięte po treningu jeśli jest ich te 15g w czystej postaci wliczacie do calodziennej ilości białka w diecie ??
4. i ostatnie, czy aminokwasy i carbo mogę wrzucić do jednego szejkera jako proszek a potem zalać wodą i wypić czy preferujesz jakiś odstęp np. najpierw same amino po 5-10 minutach carbo lub na odwórt najpierw carbo potem amino ?
albo zapytam inaczej czy są jakieś przeciwskazania żebym wypił carbo i aminokwasy razem ?

Będe bardzo wdzięczny za porady.
Pozdrawiam

Zmieniony przez - dead_LIFT w dniu 2012-01-18 00:37:36

GO HARD or GO HOME.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
1. wielkiej roznicy nie bedzie - jednak opcja bialko/carbo jest lepsza
2. najlepiej daj 15g przed a 15g po
3. możesz wliczać jednak nie jest to konieczne - ja sam nie wliczam bcaa
4. mozesz razem
2.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 556 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7294
super, wielki dzieki a jeszcze wroce do pierwszej Twojej odpowiedzi bo nie do konca rozumiem ktora opcje polecasz, bialko/carbo co oznacza ?
bialkowa odzywka + carbo razem w odpowiednich proporcjach czy chodzilo Ci o aminy + carbo ?

GO HARD or GO HOME.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
chodziło mi o białko carbo w odpowiednich proporcjach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 556 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7294
ok dziekuje :)

GO HARD or GO HOME.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BCAA powder czy BCAA Xplode ?

Następny temat

maksymalne dawki monohudratu

WHEY premium