SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Amica Poznań???

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9145

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1757 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14215
"GW": Lech i Amica rozmawiały o fuzji

Amica Wronki połączona z Lechem Poznań? Według potwierdzonych informacji "Gazety Wyborczej". toczyły się rozmowy na ten temat. Te same źródła mówią, że zakończyły się klapą. Na razie.

Według informacji "Gazety" jeszcze tydzień temu bliska sfinalizowania była następująca koncepcja: Amica Sport SSA (właściciel drużyny piłkarskiej z Wronek) i Lech Poznań tworzą nową sportową spółkę akcyjną, która zajmie miejsce Lecha w ekstraklasie. Zespół występowałby jako "Lech Poznań", ale z logo Amica na koszulkach. Tym samym z ekstraklasy zniknęłaby ekipa z Wronek. Do porozumienia nie doszło, żadna ze stron nie chce zdradzić dlaczego.

Temat połączenia Lecha z Amicą ma już ponad trzy lata. Pierwsze pogłoski na ten temat pojawiły się w 2002 r. i co jakiś czas wracają, zwłaszcza że sytuacja finansowa Lecha jest coraz trudniejsza. Teraz Lech i Amica znów rozmawiały na temat fuzji, ale bez powodzenia. Sprawa jednak nie upadła definitywnie. Za kilka miesięcy Lech będzie znów potrzebował licencji na grę w ekstraklasie, a co za tym idzie - pieniędzy na spłatę długów i przejrzystości w dokumentach finansowych.

Bóg Honor Ojczyzna !!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 810 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 18158
Lemika Wroznań!!!
W herbie dwie wrony, a w środku koziołek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 257 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2908
chore.....

nie przejdzie

life's a bitch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 810 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 18158


Ciekawe czy po gorszej stronie Blon zawisnie flaga nowej zgody
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1757 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14215
Teraz pieniądze robią niestety wszystko...


Jestem ciekaw co na to fani Lecha?

Bóg Honor Ojczyzna !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1757 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14215
Proponuje kolejne super fuzje:

Legia-Polonia
Wisła-Cracovia
Łks-Widzew
Arka-Bałtyk

Wkońcu jedno miasto to jeden klub, a kibice sie dogadają

Bóg Honor Ojczyzna !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 810 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 18158
Smiej sie, dzisiaj od rana na TVN24 w serwise sportowym puszczaja material o fuzji ŁKS z Widzewem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2578 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8925
A Ja uważam, że to całkiem niezły pomysł, teraz Lech miałby pieniądze, dobrą drużyne wspaniałych kibiców a Amica mogła by być Fan Clubem Lecha Poznań.

Rozwiązanie bardzo dobre tylko jestem ciekaw co na to kibice poznańskiego Lecha

Mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze na lini kibice - klub.

Jeśli to doszło by do skutku to było by super!

www.trenuj.com - TRENING PIŁKARSKI !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2649 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10771
jak Amica polaczy sie z Lechem to juz przestane lubic Amice

-=[]------[]=-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 257 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2908
Z pewnością Lech stałby się niezwykle mocną ekipą piłkarską (dużo kibiców,kasy).Amica widiała by zdaje się tylko na koszulkach Lecha w miejscu sponsora a herb zostałby ten sam-jeśli tak miałoby być to może "pyrusy" przystały by na taką opcję(podkreślam MOŻE).
Jeśli jadnak coś miałoby się zmienić w stylu np. inny herb to jestem pewnien że lechici każą się pocałować w dupę i po fuzji.

Jak dla mnie to nie powinno do czegoś takiego dojść....
Przypomina mi się odrazu fuzja Lechii i Olimpii....

life's a bitch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 13700 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 60920
Lech "Amica" Poznań?

Amica Wronki połączona z Lechem Poznań? W kilku źródłach potwierdziliśmy, że toczyły się rozmowy na ten temat. Te same źródła mówią, że zakończyły się klapą. Na razie.
Adblock
Według naszych informacji jeszcze tydzień temu bliska sfinalizowania była następująca koncepcja: Amica Sport SSA (właściciel drużyny piłkarskiej z Wronek) i Lech Poznań tworzą nową sportową spółkę akcyjną, która zajmie miejsce Lecha w ekstraklasie. Zespół występowałby jako "Lech Poznań", ale z logo Amica na koszulkach. Tym samym z ekstraklasy zniknęłaby ekipa z Wronek. Do porozumienia nie doszło, żadna ze stron nie chce zdradzić dlaczego.


Wielkopolska to region z trzema klubami w ekstraklasie. Lech Poznań jest zdecydowanie najpopularniejszy, ma najwięcej kibiców. Amica Wronki i Groclin Grodzisk Wlkp. to kluby z małych miejscowości, bez takiego potencjału i tradycji, za to ze znacznie większymi pieniędzmi. Naturalne wydaje się, aby połączyć jedno z drugim. I takie próby były podejmowane - w 1998 r. w Lecha zainwestowali znany z Widzewa Łódź Andrzej Grajewski (był nawet prezesem) oraz obecny szef Groclinu Zbigniew Drzymała. Współpraca trwała bardzo krótko. Niezadowolony Drzymała skupił się na Grodzisku Wlkp.

Temat połączenia Lecha z Amicą ma już ponad trzy lata. Pierwsze pogłoski na ten temat pojawiły się w 2002 r. i co jakiś czas wracają, zwłaszcza że sytuacja finansowa Lecha jest coraz trudniejsza. Teraz Lech i Amica znów rozmawiały na temat fuzji, ale bez powodzenia.

Obie strony zaprzeczają temu i reagują dość nerwowo. - Nie ma takiego tematu i proszę mnie nie pytać - mówi wiceprezes Amiki Arkadiusz Kasprzak. Zapytany o to, czy może taką ewentualność wykluczyć, powtarza tylko: - Proszę mnie o to nie pytać.

- Nic w tej sprawie nie mam do powiedzenia - mówi Michał Lipczyński z zarządu Lecha, który przyznaje jednak, że poznański klub jest właśnie w ogniu zmian własnościowych. Czy chodzi o związek z Amicą? - Nie potwierdzam - mówi Lipczyński.

Lipczyński całkiem niedawno był jednak optymistą. Zapowiadał rychłe stworzenie w Poznaniu klubu porównywalnego z Wisłą Kraków i atak na Ligę Mistrzów. Na dodatek władze Lecha często podkreślają, że w rozmowach z potencjalnymi inwestorami najważniejsze dla jest nich, aby nazwa i siedziba klubu się nie zmieniły.

Teraz prezes Lecha Radosław Majchrzak spekulacje o fuzji z Amicą nazywa "niestety bzdurami", niestety, gdyż nie kryje, że "Kolejorz" bardzo chciałby związać się ze sponsorem o takich możliwościach jak Amica. - Miło nam się rozmawia z prezesem Jackiem Rutkowskim, ale raczej o dawnych czasach i niemieckiej piłce, którą obaj jesteśmy zafascynowani - przyznaje Majchrzak.

Dlaczego Amica, a wcześniej Groclin nie zainwestowały dotąd w Poznaniu? Podstawowy powód zawsze jest ten sam - zadłużenie Lecha, które latem wynosiło 15 mln zł. Zdaniem władz Lecha ta kwota nie powinna jednak przerażać poważnych inwestorów.

Zadłużony Lech podejmował mnóstwo nieudanych prób zdobycia kapitału. Latem 2003 r. poznaniaków zelektryzowały deklaracje najbogatszego Polaka Jana Kulczyka o chęci zainwestowania w klub. Po kilku miesiącach podniecenie zmieniło się we frustrację, bo nic z tego nie wyszło. Latem 2004 r. szansą dla Lecha miał być mariaż z Dariuszem Wechtą, biznesmenem liczącym się na poznańskim rynku nieruchomości. Wechta wspierał Lecha, ale być jego właścicielem nie chciał.

Latem tego roku wreszcie pojawiła się możliwość zainwestowania w martwą na razie spółkę Lech Poznań SSA (w pierwszej lidze startuje Lech, ale jako stowarzyszenie) przez kilka firm: m.in. Remes Bartosza Remplewicza (produkującą kołdry), znaną z wyrobu wędlin i przetworów mięsnych firmę Mróz (Wojciech Mróz to jeden z najbogatszych Polaków), sieć marketów Panorama Wiesława Prusieckiego oraz brytyjską firmę Stewart International Marketing, która zajmuje się dokapitalizowywaniem przedsiębiorstw sportowych. Na razie zostali oni sponsorami i do przejęcia przez nich Lecha nie doszło. - Wciąż możliwe jest to, że te firmy przejmą Lecha na własność - mówi Michał Lipczyński z zarządu klubu. Sęk w tym, że z podobnych deklaracji nic dotąd nie wynikło.

Do połączenia Amiki z Lechem też na razie nie doszło, ale sprawa nie upadła. Za kilka miesięcy Lech będzie bowiem znów potrzebował licencji na grę w ekstraklasie, a co za tym idzie - pieniędzy na spłatę długów i przejrzystości w dokumentach finansowych.

Jak to z fuzjami bywało

Amica powstała w 1992 roku z fuzji dwóch klubów niższych lig - LKS Czarni Wróblewo i Błękitnych Wronki. I została zespołem IV ligi. Również wicemistrz Polski Groclin/Dyskobolia Grodzisk Wlkp. dokonał fuzji z Orkanem Ptaszkowo. Od 1993 do 1996 r. Dyskobolia występowała pod nazwą Dyskobolia/Orkan Grodzisk Wlkp.

Oba połączenia nastąpiły ze względów sportowych. Pojawił się sponsor, który chciał mieć szybko drużynę w wyższej klasie rozgrywkowej i znajdował słabszy klub w regionie chętny do podjęcia współpracy. Ale do większości fuzji dochodziło z przyczyn ekonomicznych. W sezonie 1992/93 klub piłkarski Wałbrzych zajął miejsce Zagłębia Wałbrzych w II lidze i grał na stadionie Górnika Wałbrzych. Dziś pod nazwą Górnik/Zagłębie Wałbrzych jest w IV lidze. W 1997 roku zjednoczyły się Polonia i Szombierki Bytom. Po dwóch latach zakończono współpracę i obaj mistrzowie Polski sprzed lat grają osobno - Polonia w II lidze, Szombierki w IV.

W I lidze w sezonie 1994/95 Sokół Pniewy połączył się z GKS Tychy i grał w Tychach jako Sokół Tychy. W tym klubie w ekstraklasie zadebiutował Jerzy Dudek. Rok później pozbawiona kibiców w Poznaniu Olimpia za pieniądze i z zawodnikami wycofującego się właśnie z Legii Warszawa sponsora Janusza Romanowskiego połączyła się z Lechią Gdańsk i rozgrywała swoje mecze na Wybrzeżu. Pomysł polegał na zbudowaniu silnego klubu w rejonie, gdzie od dawna nie było pierwszoligowego zespołu. Fuzji tej sprzeciwiał się ówczesny prezes PZPN Marian Dziurowicz. Zespół spadł z ligi, a Romanowski większość zawodników ulokował w drugoligowej wówczas Polonii Warszawa.


ja sadze, ze Amica dobrze sobie radzi bez Lecha, nie potrzebuja tego smiesznego polaczenia

Doradca w dziale ,,Piłka nożna''

Nagrody w Typerze sfd.pl funduje Sklep Kibica http://www.ISS-sport.pl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Paris-Saint-Germain

Następny temat

Euro 2012: Polska i Ukraina w finałowym etapie selekcji!