SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Amazonica/dziennik-blog:) - walka o przyszłość

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10770

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Takie posiniaczone?
Amazonica a ty juz cwiczylas na silowni? czy to twoje pierwsze kroki, Przepraszam, ze pytam, ale mi sie juz wszytsko kicia z tego upalu?
Problem w tym, ze nie mozesz wejsc z miejsca na taki trening na silowni bo nie jestes wprawiona, wszystko po woli, po kolei. Mozna troche przyspieszyc, ale bez przesady. Jezeli to poczatek to zacznij lepiej od obwodowego, chociaz dwa tygodnie 3 razy w tygodniu (wszytskie grupy), a w pozostale dni daj aeroby, plus porcja aerobow po silowym.
Jezeli bardzo nie odpowiada ci obwodowy, to moge ci cos innego zaproponowac (jestes wysportowana), bo twoj zarys treningu to dla zaawansowanych sie nadaje A jak twoje miesnie sie rozgrzeja do cwiczen to polecisz zwiekszaniem obciazenia treningiem podobnym do tego co robi Kika, czy Alexa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 118 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 579
amazonica - dawaj zbilansowana, samopoczucie extra, slodyczy sie nie chce (tyko czasem nie miej ich w zasiegu reki) i zdrowo jesz przede wszystkim.

Lepiej dużo robić, a mało gadać.

Moj BLOG http://www.sfd.pl/Nowinka_/_BLOG_/_redukcja_+_poprawa_formy!-t413901.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 479
Obli ja jestem typem Sida leniwca heh. Na poważnie - z siłownią miałam już do czynienia, technikę do wszystkiego mam opanowaną (oprócz martwego ciągu który robiłam ostatnio pierwszy raz). Tylko że ćwiczyłam lipiec cały, kilka razy w tygodniu (+ jazda na rowerze i zeszło ładnie do 60 kg nie wiem kiedy) wrzesień też ładnie ćwiczyłam, październik, połowa listopada nie ćwiczyłam, potem do końca stycznia znów, 2 tygodnie przerwy, luty marzec kwiecień ćwiczyłam, cały maj przerwa, i w czerwcu zaczęłam. Ćwiczyłam te obwody, co tu raz wypisałam, i nie było źle.:) Te przerwy były spowodowane złym stanem zdrowia albo nawałem nauki na zajęciach;/
Z tym pomaganiem chodziło mi o to, że nie wiem czy dobrze rozgrupowałam te ćwiczenia, kolejnościowo i woooogóle, no wiesz
zawsze treningi układał mi kolega, a tu trzeba samemu przejąć inicjatywę:). Poza tym się trochę wycwaniłam ponieważ sobie wybrałam te ćwiczenia, które najbardziej lubię ( no martwy robiłam raz i mi się spodobał):):):) to jak? plan przyjęty? czy wprowadzić jakieś zmiany?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Czyli chcesz robic codziennie cwiczenia na silowni? Jezli tak to trzeba przygotowac dwa zestawy cwiczen, bo nie mozesz walic ciagle tego samego.
Dobra rzeczywiscie cwiczylas juz jakis czas, mam nadzije, ze miesnie sa przyzwyczajone do ciezaru, technika opanowana, chcesz sobie dac w kosc? Tylko sie zastanawiam nad twoja sila? Wiem, ze dazysz do wykonania duzej ilosci podciagniec itd, chcialam ci zaproponowac trening ktory cie bedzie stymulowal, bardzo wszechstronny w podobnum stylu co robi Kika i Alexa, bys jednak skoncentrowala sie pierw na spalaniu kalorii.
Problem, ze na diecie odchudzjacej sila ci nie poleci w gore, ale jak nie bedziesz znacznie obcianac kalorii i rozlozysz sobie redukcje na dluzszy okres to mozna wszystko powoli razwm wyciagnac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 479
tak, poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek na pewno oraz zależnie od innych czynników środa. Wiem, że na redukcji siła na bardzo nie poleci, ale tak na chłopski rozum, to jeśli schudnę rzeczywiście to będzie mniej do dźwigania... no coś w tym jest, bo czym człowiek cięższy to tym mniej się podciąga. Dzisiaj już zaliczyłam trening i wyglądał on tak:

7 km rowerem na trening
rozgrzewka górnych partii ciała(dolne już raczej tego nie potrzebowały )
wyciskanie na płaskiej 15kgx15x1; 20kgx15x4
motylek 25kgx15x5
rozpiętki na płaskiej sztangielkami 2x4,5kgx12x5
wyciskanie siedząc na maszynie 20kgx15; 15kgx12; 15x6; 15x10 15x12 (tu coś nie mogłam sie skoncentrować na tym ćwiczeniu, kiepsko bardzo mi szło
ściąganie łopatek na maszynie 20kgx15x5
wioślarz 15kgx15; 20kgx12; 20kgx15
2 dzień A6W
i wróciłam do domku grzeczniutko kolejne 7 km

jeśli chodzi o uwagi do treningu to bardzo dobrze mi się ćwiczyło, przy tym jednym ćwiczeniu coś mi nie szło, ale ogólnie w ogóle to była zmiana treningu ponieważ zawsze ćwiczyłam mało powtórzeń duży ciężar, a to jest tak bardziej optymalnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
To jak pozwolisz
3 serie, 12-15 powtorzen 90sek przerwy, robisz modyfikowane superserie (tzn wykonujesz 1. cwiczenie -przerwa2. cwiczenie-przerwa1. cwiczenie... tak po kolei parami zadana ilosc seri) Przygotowanie do superserii
Dni podaje przykladowo:
Poniedzialek / Czwartek
1. wioslowanie sztangielka / wioslowanie sztanga (moze byc T-bar)
2. wyciskanie lezac na skosie/ wyciskanie plasko
1. przenoszenie sztangielki lezac zza glowy / przyciaganie linki wyciagu dolnego do klatki w siadzie
2. klatka na poreczach (dip) / pompki klayczne
1. sciaganie linki wyciagu gornego do klatki/ sciaganie prostymi rekami wyciagu gornego
2. rozpietki ze sztangielkami/ butterfly
1. wznosy prostych rak bokiem ze sztangielkami / maszyna sciaganie lopatek trzymajac ramiona maszyny w prostych rekach
2. wznosy lydek na suwnicy/ wznosy lydek siedzac z obciazeniem na kolanach

Wtorek/ Piatek
1. uginanie ramion ze sztangielkami / uginanie ramion lezac na plecach na lawce skosnej
2. czacholamacze ze sztangielakami / prostowanie rak na wyciagu gornym
1. uginanie reki na kolanie / uginanie rak mlotkowe
2. prostowanie reki w opadzie (triceps) / francuskie siedzac ze jedna sztangielka
1. uginanie rak ze sztanga lamana trzymana nachwytem / modlitewnik
2. odwrotne pompki / wyciskanie waskie sztangi
1. wyciskanie sztangielek siedzac / wyciskanie sztangi siedzac
2. podciaganie sztangielek wzdloz tulowia/ wznosy bokiem

Sroda / Sobota
1. przysiad ze sztanga / przysiad szeroki ze sztangielka trzymana pionow miedzy nogami
2. uginanie nog lezac / wykroki ze sztangielkami
1. przysiad na suwnicy / prostowanie nog
2. MC na prostych / uginanie nog (gdybys miala na silownie taka maszyne ze ugina sie na siedzaco to byloby super)
1. wyciskanie nog na maszynie / przysiad ze sztangielkami
2. uginanie nogi stojac z linka wyciagu dolnego / uginanie nog lezac
1. wznosy lydek na podlodze z palcami skierowanymi od siebie/ wznosy lydek na podlodze z czubkami palcow skierowanymi do siebie
2. wznosy lydek stojac na podwyzszeniu / wznosy lydek na jednej nodze na podwyzeszniu

Mam nadzieje, ze uwzglednilam tez twoje ulubione cwiczenia (wszytskich nie dalam, bo sie dublowalas)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 479
trening całkiem całkiem ładnie wygląda, zobaczymy jak z wykonaniem:). Bardzo Ci dziękuję, że Ci się chciało nad tym tyle siedzieć:). Jeśli chodzi o ćwiczenia to jak najbardziej mi odpowiadają, . Niestety trening mi dzisiaj odpada, ponieważ jadę na badania za chwilę i potrwa to pewnie do późnego popołudnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 479
no... i przeleżałam tydzień w szpitalu na ostre odmiedniczkowe zapalenie nerek;/ a teraz się doleczam w domku;/;/ powitać z powrotem:(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Ojejku, mam nadzieje, ze juz lepiej i wracasz do grona zdrowych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 479
powoli ale wracam, narazie antybiotyki, witaminy i inne tego typu badziewia...soczki domowej roboty i tyle...:(eh, piękne wakacje:(
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening stacyjny_ POMOCY!

Następny temat

plan na mase do oceny

WHEY premium