SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Alternatywne spojrzenie na dietę

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6332

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 210 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3817
Wysokie spożycie weglowodanów powoduje wachania insuliny nawet 10-12 razy w porównaniu do wyjsciowego jego poziomu. Organizm zawsze dązy do równowagi hormonalnej, gdy jeden z hormonów anabolicznych tj. insulina się podniesie inne hormony anaboliczne; testosteron, hormon wzrostu się obniza.
Duza ilosc tluszczy spowalnia wyrzut insuliny a co za tym idzie bardzo wyrównuje jej poziom, dodatkowo przyczynia się do tego niskie spozycie wegli.
Troche dogłębniej się tematem zainteresowałem i wiem ze weglowodany nie sa zródłem energi dla mieśni u człowieka, wytwarzyne sa z nich tluszcze zwierzece i dopiero wtedy sa paliwem ale do tego procesu potrzebne sa ogromne ilosc białka które własnie głownie sluza do przetwarzania wegli a nie do odbudowy tych mikrourazów miesni spodowych treningiem. A „rośnie” się tak naprawde od wysokiego poziomu insuliny który to hormon anaboliczny daje się najbardziej podnieś w wyniku diety wysokoweglowodanowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 627 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3013
co do hormonow anabolicznych:

http://kulturystyka.pl/trening-a-wydzielanie-hormonow-anabolicznych/

^^bardziej o treningu ale ogolnie o hormonach tez cos jest^^



tomasz
na to czekalem

"Np. na pewno trzeba jesc co +- 3 godziny, przynajmniej 5 razy na dzien. w kazdym posilku powinno byc zawarte ~30g bialka (minimum 20g), duzo wegli i umiarkowane ilosci tluszczy. mowie oczywiscie o diecie masowej, nie redukcyjnej. "
niekoniecznie "na pewno". endo i mezomorficy-tak. ekto-lepiej ze 4 razy ale do oporu. polemizuje z samym soba

umiarkowane ilości tłuszczy... hmmm, kiedyś czytałem, że właśnie ich zwiększenie (do 30 - 40 % kalorii chyba)działa anabolicznie więc na przyrosty może dobrze wpływać.
sa ludzie ktorzy jedza np sama oliwe bo maja za malo tluszczy w diecie. o takich nie mowmy. smazenie na oleju, oliwie, mieso nie koniecznie chude, mleko pelne a nie 0%tluszczu <=to jest normalne odzywianie.
30-40%... mozna kiedys sprobowac

Nie wiem jaka jest relacja pomiędzy szybkością metabolizmu a nabieraniem masy. Szybki metabolizm związany jest z większym zużywaniem energii, spalanych kalorii. Przy nabieraniu masy podobno dodatni bilans kaloryczny ma podstawowe znaczenie. Więc przy szybkim metaboliźmie trudniej go wytworzyć
jak najbardziej. przy metabolizmie szybkim jak formula 1 toczy sie walka o kazdy kilogram masy. obojetnie jakiej, nad jej jakoscia mozna pracowac pozniej.

A może szybkość metabolizm mu tutaj drugorzędne znaczenie (o czym już wspominałem) a ważniejsze jest to jakie pokarmy się dostarcza
jedno i drugie ma znaczenie. szybki metabolizm=latwa redukcja, rzezbienie, umiarkowany metabolizm=latwe zdobywanie masy i rzezbienie jej, wolny metabolizm=latwe obrastanie w tluszcz

...wypracowania własnego sposobu odżywiania
o to w tym sporcie chodzi. wlasny sposob treningu i odzywiania ktory TOBIE przynosi dobre efekty


pozdrawiam i zachecam do dalszej dyskusji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 775 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22704
Koledzy nurtuje mnie takie pytanie jak rozpoznac czy metabolizm jest wolny bądz szybki ?? Czy ilość wizyt przez dzien w WC to okresla czy co ??
pozdro

http://www.sfd.pl/Cineko/dziennik/_no_to_leeecimy-t598458.html#post3 / dziennik treningowy

"Bez woli przygotowania, nie ma woli zwycięstwa"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 627 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3013
czesto sie wyprozniasz, pocisz sie, czesto jestes glodny. takze po typie budowy. zazwyczaj ekto=szybki metabolizm, endo=wolny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 775 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22704
Z tym byciem głodnym jestem głodny co te 3 godziny ale wypruzniam sie max 1 raz dziennie troche to dziwne co ??

http://www.sfd.pl/Cineko/dziennik/_no_to_leeecimy-t598458.html#post3 / dziennik treningowy

"Bez woli przygotowania, nie ma woli zwycięstwa"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 456 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15780
Cineko, o szybkości metabolizmu wnioskuję głównie na podstawie poziomu pobudzenia fizjologicznego.

mk92, ciekawy artykuł.

Warto rozpatrywać kwestie odżywiania (dietę) razem z treningiem.

Co do przykładu Twojego kolegi, który przybrał na masie od bananów i podczas przerwy w treningach można mieć duże wątpliwości co do jakości tej masy. Mięśnie czy tłuszcz ?

Trening wytwarza warunki, w których większa część nadwyżki kalorii idzie w mięśnie (a nie w tłuszcz), bez niego to raczej w tłuszcz.

Od samego jedzenia to mięśnie raczej nie urosną. Nawet dzieci jak rosną to w okresie intensywniejszego wzrostu instynktownie zwiększają swoją aktywność. Aby rosnące kości mogły być obudowanie mięśniami.

To chyba pokazuję absurdalność często bezmyślnie powtarzanego stwierdzenia, że "dieta to podstawa". Ale cóż... jest wiele mitów bezmyślnie powtarzanych. Może właśnie dzięki alternatywnemu podejściu (wobec bezmyślności)możemy zastanowić nad różnymi kwestiami.

Podstawą jest trening, a przeglądając to forum mam wrażenie, że niewiele osób to rozumie. Potem odżywianie i regeneracja. Spotkałem się z wypowiedzią jakiegoś sławnego kulturysty, że jakość odżywiania powinna dorównywać jakości treningu. Według mnie to ma sens i nie razi absurdalnością.

Troche dogłębniej się tematem zainteresowałem i wiem ze weglowodany nie sa zródłem energi dla mieśni u człowieka, wytwarzyne sa z nich tluszcze zwierzece i dopiero wtedy sa paliwem ale do tego procesu potrzebne sa ogromne ilosc białka które własnie głownie sluza do przetwarzania wegli a nie do odbudowy tych mikrourazów miesni spodowych treningiem. A "rośnie" się tak naprawde od wysokiego poziomu insuliny który to hormon anaboliczny daje się najbardziej podnieś w wyniku diety wysokoweglowodanowej.

zdumiała mnie część tej wypowiedzi. Zwłaszcza to, że węglowodany przetwarzane są na tłuszcze aby mogły zostać użyte jako źródło energii. No i że do tego procesu potrzebne jest białko...

Bardzo to sie różni od tego co wiem, że tak powiem, od podstawowych wiadomości dotyczących odżywiania.

jaccek, mógłbyś jeszcze bardziej rozwinąć te kwestie bo jak na razie to wydaje mi się to bardzo dziwne, żeby nie powiedzieć absurdalne.

Z tego co wiem to węglowodany są łatwiej spalane więc dziwne byłoby gdyby organizm (przy braku ich nadwyżki) przeksztalcał je w tłuszcze, aby dopiero z nich na bieżąco czerpać energię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 210 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3817
Jesli temat Cie rzeczywiście ciekawi musisz poczytać wiecej na temat diet wysokotłuszczowych. Weglowodany sa paliwem tylko i wyłacznie przy beztlenowej pracy mieśni. Nie sa też łatwiej spalane, wrecz przeciwnie organizm bardzo sie z nimi meczy dlatego wymagaja takiej ilosci białka, tylko tłuszcze zwierzece w pełni uwodorowione sa gotowym paliwem dla człowieka, wszystkie inne zrodla energi musza byc w watrobie uzdatniane, od tłuszczy jednonasyconych po glukoze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
nabranie "wagi" nie jest problemem, ale po co komu nadmiar tkanki tłuszczowej?

jesli nei chcesz rezygnowac z przyjemnosci to mam rozwiazanie dla Ciebie
jak zjesz bonusową porcję energii w postaci slodyczy to mozesz to odpokutowac dodatkową aktywnoscią(wazne by byly one przyjęte w porze okolotreningowe) wtedy ujdzie ci to w miare bezkarnie, tzn bez negatywnego odzwierciedlenia w sylwetce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 456 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15780
Jaccek, to jeśli możesz to podaj jakieś ciekawe linki do zagadnień, o których wspominasz.

Pepo, a co być powiedział na praktykę jedzenia słodyczy jako deseru po konkretnym, mięsnym posiłku ??

IG słodyczy wtedy jest niższy z racji całości i kolejności spożytych pokarmów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
wrrr rozpisalem sie jak bylem w pracy ale net mi siadl i nie zamiescilem wiec po krotce tym razem:
nie jest to dobry pomysl gdyz organizm nie jest w stanie spożytkowac na bieżąco takiej ilosci energii(cukry sa gotowe natychmiastowo do zuzycia) wiec gromadzi je w tkance zapasowej.
dlatego zaleca się jesc czesto i malo.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan na klatke

Następny temat

dipsy i drazek?

Wiecej