SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Alkohol, a trening

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 61808

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 66 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2012
Picie alkoholu a trening
Ćwiczenie i picie alkoholu trudno pogodzić. Całkowicie niedopuszczalne jest picie podczas kuracji niektórymi lekami (sterydy) oraz podczas cyklu kreatynowego. Poza tymi okresami całkowicie niedopuszczalne jest picie bezpośrednio przed treningiem, oraz po treningu (np. w tym samym dniu wieczorem), kiedy mięśnie przechodzą do fazy odpoczynku - regeneracji. Jednak w dni beztreningowe, oraz na wiele godzin przed treningiem można sobie pozwolić na odrobinę alkoholu. Alkohol ma pozytywne działanie, jeśli jest spożywany z umiarem. Tradycyjna w niektórych krajach lampka wina stołowego lub szklanka piwa do obiadu polepsza trawienie, relaksuje, poprawia krążenie a ponadto zawiera wiele cennych witamin i mikroelementów. Jeśli jednak wypijesz za dużo czeka cię odwodnienie i katabolizm = spadki! Na podstawie wielu publikacji można określić dawki alkoholu, na które można sobie pozwolić trenując amatorsko (podkreślam: amatorsko!). Nie sugeruję regularnego, codziennego picia alkoholu, zgodnie z podanymi dawkami, jednak warto wiedzieć na co można sobie pozwolić w razie wypadu do pubu, uroczystego obiadu, imprezy, itp. nie ryzykując spadku formy.

1. Piwo:

a) bezalkoholowe - 0,0 % alkoholu - np. bezalkoholowa bavaria, faxe, itp. - możesz traktować je jak zwykły bezalkoholowy napój i pić kiedy masz ochotę. Niektórzy gardzą piwem bezalkoholowym, jednak jest to napój zdrowy i w przeciwieństwie do coli i napojów gazowanych zawierający wiele witamin (witaminy z grupy B) i składników odżywczych (słód jęczmienny). Jest to jedyne piwo, które możesz spożywać podczas kuracji niektórymi lekami (sterydy), suplementami, oraz podczas cyklu kreatynowego. Pamiętaj, że podczas cyklu kreatynowego nie powinno się pić także coli i kawy.

b) niskoalkoholowe i piwo bardzo lekkie - zawiera od 1% do 4% alkoholu. Możesz wypić dziennie do 3 małych piw (1 litr). Zaliczają się tutaj piwa niskoalkoholowe (karmi, żywiec z niebieskim kapslem) oraz wiele importowanych piw, szczególnie słabe amerykańskie piwa. (Uwaga: Jeśli jadąc samochodem wypijesz 2-3 piwa niskoalkoholowe 1% to alkomat policji już wykaże „spożycie"). Nie polecam picia piw karmelizowanych z uwagi na wysoką zawartość cukru.

c) jasne - 4% do 6 % alkoholu. Zaliczamy tutaj większość jasnych polskich piw. Możesz wypić dziennie do 2 małych piw (0,7 litra). Aby uniknąć odwodnienia musisz wypić dodatkowo przynajmniej szklankę wody.

d) jasne mocne oraz piwo typu porter - powyżej 6% alkoholu. Możesz wypić dziennie max. 1 duże piwo (0,5 litra). Aby uniknąć odwodnienia musisz wypić dodatkowo przynajmniej 2 szklanki wody + witamina C.

2. Wino:

a) wino stołowe lekkie, wina musujące, szampan. Możesz wypić dziennie max. szklankę wina (250 ml) - Aby uniknąć odwodnienia musisz wypić dodatkowo przynajmniej szklankę wody.

b) wino klasyczne, miód pitny, wino owocowe domowej roboty (wyłącznie prawdziwe swojskie wino, a nie jabole z siarą), grzaniec winny. Możesz wypić dziennie max. lampkę (150 ml) - Aby uniknąć odwodnienia musisz wypić dodatkowo przynajmniej 2 szklanki wody + dodatkowo witamina C.

3. Wódka:

Dziennie możesz wypić najwyżej 30 ml (mały kielonek) wódki, koniaku, itp., lub taką ilość wódki w drinku. Wódka nie zawiera absolutnie żadnych witamin i nie ma wartości odżywczych - powinieneś jej raczej unikać. Aby uniknąć odwodnienia musisz wypić dodatkowo przynajmniej 2 szklanki wody + multiwitamina + dodatkowo witamina C.
gymsite


Sportowiec, który chce osiągnąć wyniki w sporcie, nie może w nad­miarze - szczególnie przed zawodami - pić alkoholu pod żadną postacią (wódki, wina, miody pitne, piwo). Nie zmuszam tu do żadnej abstynencji, jednak czy warto, przecież najmniejsza ilość alkoholu natychmiast dociera do centralnego układu nerwowego, niszcząc ciężko wypracowane podczas treningów stereotypy dynamiczne.
Objawia się to zaburzeniami koordynacji ruchów, zanikiem automatyzacji i ekonomiki pracy. Alkohol niweczy też zdobytą na treningach umiejętność prawidłowego oceniania odległości, co w sporcie samochodowym, motorowym, gimnastyce sportowej i w wielu innych dyscyplinach może spowodować wypadek i śmierć. Przy tym trzeba wiedzieć, że alkohol, mimo wysokiej wartości energetycznej około 7 kcal (29,3 kJ) z 1 g - nie jest źródłem energii w pracy mięśni.
Są tacy zawodnicy, którzy twierdzą, że wypity przed zawodami kieli­szek wina pomaga im, bo znosi uczucie tremy.
To prawda, znikają hamul­ce, ale szkodliwe działanie alkoholu przy tym nie znika. Znacznie bezpiecz­niej i lepiej jest popracować nad opanowaniem uczucia tremy drogą trenin­gu i uzyskania wysokiej formy sportowej. Świadomość swych zwiększo­nych możliwości to najlepsze lekarstwo na strach przed startem.
Uważamy, że alkohol rozgrzewa. Tak, bo rozszerza kapilary, paraliżu­je je, tak że przestają reagować na zmiany temperatury otoczenia. Ale właśnie dlatego jest to niebezpieczne, gdyż prowadzi do nadmiernej utraty cie­pła z organizmu i wzrostu wydatku energetycznego ze szkodą dla ekono­miki pracy. Trzeba więc wiedzieć, kiedy można wypić za czyjeś zdrowie kieliszek czerwonego wina.

<----Myśle, że ten artykuł uświadomi niektórych co do spożywania alkoholu---->
2
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10873 Napisanych postów 49718 Wiek 27 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
Witaj Stoko!

Bardzo ciekawy art dotyczący prawie każdego z nas

Pozdrawiam i SOG 4 U!

Ps. Daj jakieś info o sobie, bo chyba Cię tu nie znają.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 66 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2012
Dzięki Dzięki !! Wiem, że bardzoi ciekawe i właśnie chcem niektórych uświadomić, żeby wybrali tą właściwą drogę. ;] a za soga dzięki !Sogaodbije w późniejszym czasie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 12853 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43234
sog zapowiada się ciekawie przyczytam do końca

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 9203 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29034
to i ja dam SOG

http://www.smoczyjezdzcy.pl - Smoczy Jeźdźcy - darmowa gra MMORPG w przeglądarce - polecam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 2713 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23810
super artykul.. SOG

btw jakie zrodło?

SFD Team, na forum od 2002-10-05

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 135 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1670
niezly artykul popieram nie pieje juz od nowego roku no 2 razy okazjonalnie za adrowie czyjes na imprezie czuje sie duzo lepiej a imprezuje co tydzien przynajmniejj raz na disco i wcla sie sie gorzej nie bawie hehe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 699 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19721
Qrde spoko artykuł. Wczoraj nawaliłem się 1 raz od Świąt Bożego Narodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2487 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 46401
Mi również się podoba .

>> JUICE IRELAND TEAM <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10873 Napisanych postów 49718 Wiek 27 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
temat na czasie ja narazie wybralem alkohol na trening przyjdzie jeszcze czas
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 292 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 869
Coz niby dobrze o tym wiem a jak juz dochodzi do momentu kiedy ktos mi nalewa to to uwierzcie mi ze zawsze ale to zawsze zastanawiam sie czy to jest mi potrzebne i mysle o osatnich treningach jak zapieprzalem zeby byc lepszym a teraz moge to stracic ale jednak alkohol bierze gore i czasem ejst mi wstyd...

exstremalna gra zespołowa!! Najfajniejsza pod Słońcem!! http://www.sfd.pl/temat125188/ 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kazeina czy serwatka

Następny temat

Ryz

BF