SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Alergia czy Jelito drażliwe?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 884

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 88
Ma od wielu wielu lat problemy żołądkowe. Regularnie biegunki od jedzenia. Nie mogę jeść właściwie to wszystkiego. Po za białym gotowanym mięsem i zupkami Chińskimi lub makaronem. Smażone podobnie odpada.
Objawy to biegunka, podwójne widzenie, splątanie, zawroty głowy, mgła przed oczami. Osłabienie, lęki, duszności i ogólne wyczerpanie. Natręctwa oraz dziwny tok myślenia łącznie z depresją. Zwłaszcza jak zjem coś z pomidorów, jak ketchup. Biegunka może a nie musi przy tym występować. Po jogurcie, mam kolorowe błyski przed oczami i zjedzenie dopiero jabłka jakoś to wyrównuję. Od 7 lat jestem na diecie a picie alko odpada, bo kac potworny i bóle głowy niesamowite po paru piwkach. Badania krwi pokazywały różne wyniki raz anemia a raz że wręcz na odwrót. Kiedyś wcinałem dużo tabletek przeciw bólowych i miałem niesamowity stres w tamtym okresie. W efekcie rozwaliłem sobie żołądek. Ale to było 10 lat temu i powinno wszystko dojść do normy przez ten czas. Zgagi nie mam, bóli żołądkowych podobnie. A jak mnie zaboli to z miejsca ból głowy pojawia się. Lekarz z przychodni nie ma pojęcia co mi dolega. Gastrolog wysłał mnie na badanie endoskopowym ale nie poszedłem. Mam po prostu odruch wymiotny. Na prześwietlenie lekarze odmawiają mi. Wrzodów nie mam więc co mi jest?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 88
No i muszę dodać, że po zjedzeniu pieczywa po za biegunką ma trzęsawke rąk, uderzenia gorąca, i ssania głodowe oraz potężne osłabienie na drugi dzień po zjedzeniu. Dopiero zjedzenie czegoś słodkiego jakoś likwiduję ale nie zawsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699674
Badania endoskopowego nie należy się obawiać. Jest ono jednym z najlepszych sposobów na zdiagnozowanie wszelkiego rodzaju zmian i chorób w ciele człowieka. Wprowadzenie do ciała sondy i bezpośredni podgląd narządów umożliwia postawienie dokładnej diagnozy, zwiększając przy tym szansę na całkowite wyleczenie chorego. Druga sprawa warto również skonsultować się z psychiatra . Może masz problemy na tle nerwicowym . Warto poddać się diagnozie również w tym kierunku . Problemy natury psychicznej moga mieć wpływ na takie objawy zoladkowo- jelitowe .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 88
Jeżeli w trakcie badania cofnie sie treść żołądkowa i trafi po płuc. To po zawodach. Problemy psychiczne? Że co że wariat jestem? Tu nie chodzi tylko o sraczkę ale objawy jak powyżej opisałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699674
Nie wariat a poprostu może masz nerwice itp . To była tylko moja sugestia . Psychiatra to osoba, która diagnozuje i leczy choroby i zaburzenia psychiczne. Pomaga poradzić sobie nie tylko z ich objawami, ale i dociera do przyczyn. Psychiatria jest dziedziną medycyny, a psychiatrzy mogą stosować leczenie farmakologiczne i wypisywać recepty na leki. Wizyta u psychiatry nie powinna budzić obaw.Sam opisujesz ze miałeś dziwne ataki stresu itp to może być początek nerwicy lekowej . Oczywiście to tylko moje subiektywna opinia .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 88
Jasne nerwica lękowa ale objawy po za biegunką i reakcja na wyroby zawierające pomidory. Nie jest objawem nerwicy lękowej. Na innym forum, znalazłem dwie możliwości. Nie tolerancja pokarmowa lub Autoimmunologiczne metaplastyczne zapalenie błony śluzowej żołądka. Idealnie pasuję do moich objawów. Jak byłem u gastrologa i mu to zasugerowałem to stwierdził że taka choroba nie istnieję. No to ja podziękuję za takiego konowała.


Zmieniony przez - Adam 212 w dniu 2020-02-01 13:25:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 50 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4365
Ale faktycznie że biegunka długoletnia może wywołać nerwicę. Wezmę np magnez z potasem czyli aspargin i z kibelka wstać nie mogę. A co ciekawe że moja matula dostaje doła gdy go weźmie. Produkty zawierające żelazo, czyli jak serduszka kurze czy wątróbka i laksa o raz depresja pojawia sie na drugi dzień. Wykończę sie bo jestem na granicy anemii.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyniki badania moczu

Następny temat

Polar Beat

WHEY premium