SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aktywność fizyczna - CZY TO WYSTARCZY? ANKIETA!

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5288

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
i ode mnie polazło

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Wysłane

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 328
THX!



„Wyniki licznych badań naukowych, prowadzonych w wielu krajach z udziałem różnorodnych, dużych grup, udowodniły bezsprzecznie, że u zdrowych dorosłych osób obojga płci systematyczna aktywność ruchowa o umiarkowanym nasileniu odgrywa istotną rolę zarówno w zapobieganiu chorobom sercowo-naczyniowym (CVD), jak i w zmniejszaniu ryzyka zgonu z tego powodu.”

Brzmi dość poważnie prawda?

Przyjrzyjmy się jednak nieco bliżej, jakie korzyści niesie ze sobą wysiłek fizyczny w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych?

Regularna aktywność fizyczna istotnie zmniejsza ryzyko zachorowania na takie choroby, jak: cukrzyca typu II, nadciśnienie tętnicze, otyłość, osteoporoza, nowotwory oraz depresja.

Ponadto...
- Zmniejsza ryzyko występowania otyłości w wieku średnim i starszym;
- Zwiększa silę i masę mięśniową, a tym samym poprawia sprawność ogólną;
- Korzystnie modyfikuje gospodarkę lipidową poprzez zmniejszenie cholesterolu całkowitego (TC) i triglicerydów (TG) oraz poprawia stosunek HDL-C/LDL-C;
- Zwiększa insulinowrażliwość komórek;
- Przyczynia się do normalizacji funkcji śródbłonka;
- Ogranicza powstawanie wolnych rodników tlenowych (ROS) chroniąc przed stresem oksydacyjnym wywołanym wysiłkiem fizycznym;
- Zmniejsza napięcie ścian serca przez co dochodzi do spowolnienia tętna spoczynkowego;
- Korzystnie wpływa na układ krzepnięcia i fibrynolizy.

Pamiętać należy jednak że istnieje również ryzyko kardiologiczne, które jest związane z wysiłkiem fizycznym i szczególnie narażone na nie są osoby:
- z nierozpoznaną chorobą układu krążenia;
- z dużym ryzykiem sercowo naczyniowym;
- trenujących wbrew zaleceniom lekarskim;
- z czynnym procesem zapalnym w organizmie;
- nieprzygotowanych czynnościowo do podjęcia określonego treningu fizycznego (np. osoby z małą wydolnością fizyczną lub osoby, które długi czas były nieaktywne ruchowo).

Niezbite dowody naukowe, jasno przedstawiają aktywność fizyczną jako element "układanki" zdrowego stylu życia.

A co z pozostałymi częściami...?



Zmieniony przez - cor w dniu 2013-05-12 23:19:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 22548 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 37574
Poszło ode mnie także

masz tiesto ?
A to w tabletkach ? :)


Pomogłem? Rozwiązałem problem ? Przyznaj SOGa :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 328
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11764
Poszlo, naczynia, żyly, krążenie tematy bliskie mojemu sercu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 623 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11640
poszło też, ankieta wcale nie taka długa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
wysłałam

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 328
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 637 Napisanych postów 19268 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 852245
poleciało a czy doleciało to nie wiem :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziennik treningowy Przemola

Następny temat

Pomocy.Uwaga drastyczne zdjęcia.

WHEY premium