SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aktywność fizyczna podczas połogu.

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1241

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 53
Drogie Panie (i Panowie)! ^_^

Na forum natrafiłam na artykuł: https://www.sfd.pl/-t451674.html#post1 odnośnie ćwiczeń po porodzie.

Czy można te treningi wykonywać bez konsultacji u lekarza oraz fizjoterapeuty?

Pytam, ponieważ w "dzisiejszych czasach" wielu trenerów radzi, aby całkowicie odpuścić sobie jakiekolwiek ćwiczenia i zaczekać na "zielone światło" od w/w osób.

Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 148 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 52344
nie można.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627073
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 732 Napisanych postów 1984 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 192631
Nikt tutaj nie zaryzykuje i nie powie Ci ze możesz ćwiczyć bez konsultacji z lekarzem lub fizjo. Trenerzy mówią, żeby odpuścić aby nie brać na siebie odpowiedzialności za ewentualne problemy, lekarze powiedzą Ci to samo. Ja chciałam trenować, trenowałam w ciąży a w połogu kompletnie nie myślałam o treningu, parę razy zrobiłam plank i na tym się skończyło. Zaczęłam trenować 6-7 tygodni po porodzie i spokojnie to wystarczyło aby wrócić do formy. Odpocznij :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 36007 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679566
W tym okresie lepiej wszystko konsultować z lekarzem. No i ogólnie nie spieszyć się za mocno z zaczynaniem aktywności - szczególnie jeśli przed ciążą i/lub w jej trakcie tej aktywności nie było.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 53
Dziękuję za odpowiedź. ^_^

Pytam, ponieważ tu natrafiłam na owy artykuł, jak i wśród różnego rodzaju ulotek na temat połogu otrzymałam jedną, z ćwiczeniami i zastanawiałam się: jak w końcu jest z tą "gimnastyką"?

Przyznam się szczerze, że pomimo, iż byłam aktywna przed/w trakcie ciąży, wszystko pięknie "zeszło" po porodzie, czuję się fizycznie dobrze - to jednak zaczekam jeszcze te dwa tygodnie i po kontroli u lekarza umówię się do fizjo, a póki co to zostanę przy spacerach. :)
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 148 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 52344
Paatik
Nie sadze aby taka kategoryczna odpowiedz była konieczna...


no widzisz, Ty nie sądzisz, a ja wiem, ze jest. Nie wiadomo w jakim stanie jest organizm autorki postu, czy np narządy rodne nie sa obniżone, czy mięśnie dna miednicy sa oslabione, czy np rana po epistomii krocza (jesli byla) sie zagoila, czy blizna po cc (jesli bylo) jest ok.. mnostwo zmiennych. Opinia lekarza i fizjo uroginekologicznego jest naprawdę konieczna zanim kobieta wroci do aktywności, bo szkody jakie sobie może wyrządzić zbyt szybkim powrotem często sa naprawdę nieodwracalne, albo wymagaja lat rehabilitacji. Miesiąc w ta czy w ta naprawde nie zrobi różnicy
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627073
Malwina - czytając co piszesz naprawdę się dziwie ze w ogóle przeżyłam bliźniaczy poród i okres połogu...
Autorka jest mądra kobieta i zareaguje tak jak organizm jej podpowie. Wyraźnie napisała ze poczeka i zapyta się lekarza/ fizjo.
Każda kobieta inaczej przechodzi przez ten szczególny okres....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 53
Spokojnie, nie chciałam rozpętać "burzy", a bardziej zaspokoić swoją ciekawość i aby mi ktoś konkretnie wytłumaczył za lub przeciw, także dziękuję za każdą odpowiedź. ^_^

Szczerze powiedziawszy, pomimo, iż poród przebiegł naturalnie, w niecałą godzinkę, bez żadnych "atrakcji" typu: pęknięcie/nacięcie krocza, szycie itp. i mogłabym "biegać, skakać, latać, pływać" - swoją aktywność fizyczną, jeśli wszystko będzie okej, planuję rozpocząć najwcześniej we wrześniu, jak Starsza pójdzie do szkoły.
Póki co, jak wspominałam - wózeczek, piesek i spacerek. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591095
Czasem szybki poród może miec więcej konsekwencji dla mięśni dna miednicy niż ten długi .bardzo polecam spotkanie z fizjo żeby sprawdził czy wszystko jest ok i czy aktywacja mięśnia poprzecznego jest prawidłowa. To samo z aktywacja MDM.

Ćwiczenia z tego artykułu generalnie są w miarę ok przynajmniej do 5 dnia bo ten plank boczny na polog to mi nie bardzo pasuje.

Sa takie "ćwiczenia" które można wykonywać w połogu o ile kobieta czuje się ok ale to takie typowo rehabilitacyjne ćwiczenia i mi np. Fizjo pozwoliła nawet na ćwiczenia Kegla dopiero pod koniec połogu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BURN4ALL EXTREME

WHEY premium