SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aktorzy z filmów karate

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 52215

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 34575 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 195972
KOSA KK umieścił niedawno temat dotyczący zdjęć aktorów występujących w filmach karate. Teraz ja postanowiłem wtrącić coś od siebie i opisałem sylwetki tych najpopularniejszych. Głosójcie także na ulubionego aktora tego typu filmów.


Bruce Lee
170cm, 60kg
ur. 27 listopad 1940 w San Francisco
zm. 20 lipiec 1973 Hong Kong
Styl: Wing Chun Kung Fu, Jun Fan Jeet Kune Do

Jego prawdziwe imie i nazwisko brzmi Lee Jun fan. Na przełomie lat '60 i '70 Bruce rozpowszechnił na Zachodzie azjatyckie sztuki walki, które bez jego udziału nie zdobyłyby tam popularności pomimo tego, że w Azji filmy kung fu kręcono już w latach '50. Jego największy film "Wejście Smoka" sprawił, że wszyscy oszaleli na punkcie sztuk walki. Konkretnie na punkcie kung fu. Zanim jednak wystąpił w tym filmie, kręcił w Hong Kongu, ponieważ nie był uważany w Hollywood za kogoś godnego zainteresowania. Był jedną z najbarwniejszych postaci w historii sztuk walki. Jako pierwszy wprowadzał zasadę treningu przekrojowego. Za zycia stał się legendą. Przez wielu uważany był za niepokonanego. Podczas kręcenia "Wejścia Smoka" przyjmował każde wyzwanie i zwyciężał. Stworzył nowoczesne metody sparringowe, które nazwał Jeet Kune Do.

Filmy: "Wejście Smoka", "Zielony Szerszeń", "Pięść furii", "Wielki szef", "Gra Śmierci", "Droga Smoka"
.....................................................
Jean-Claude Van Damme(Van Varenberg)
173cm, około 85kg
ur. 18 pażdziernika 1960 w Sint-Agatha Berchem, Belgia
Styl: Shotokan Karate, Kickboxing, Muai Thai

Urodzony w Brukseli za młodu był raczej wątły i schorowany, dlatego ojciec wysłał go na treningi Shotokanu w wieku 12 lat, gdzie robił szybkie postepy. Gdy miał 14 lat zaczął ćwiczyć balet, a w wieku 15 wywalono go ze szkoły. Często jeździł na zawody i zajmował wysokie miejsca. W wieku 18 lat przeszedł na zawodostwo. 1978 roku zostaje mistrzem Europy w wadze średniej w Karate. Zostaje też Mister Belgia. W wieku 20 lat sprzedaje swoją szkołę walki 'California Gym' i wyjeżdża do stanów w poszukiwaniu sławy w filmie. Nie wiodło mu się najlepiej. Na początku imał się różnych małopłatnych zajęć. Był też sparringpartnerem Chucka Norrisa. Jego pierwszym filmem, gdzie jego nazwisko pojawia się w czołówce( a twarz zasłania połowę plakatu) nosił tytuł "Bez odwrotu". Jednak za początek poważnej kariery uważa się jego występ w " Krwawym Sporcie". Od tamtej pory jest jednym z czołowych aktorów kina akcji.

Filmy: "Krwawy Sport", "Kickboxer", "Lwie serce", "Strażnik czasu", "Podwójne uderzenie", "Nieuchwytny cel"
.....................................................
Jackie Chan
167cm, 78kg
ur. 7 kwietnia 1954 w prowincji Shandong, Chiny
Styl: kung fu

Urodził się w Chinach, lecz już jako mały chłopiec zaczął trenować kung-fu w Hongkongu. Miał wtedy 7 lat. Jako nastolatek dostał się do Chińskiej Akademii Dramatycznej( Chińska Opera). Przyjaźnił się z Sammo Hungiem i Yuena Biao, z którymi to tworzył swego czasu najpopularniejsze trio Hongkongu. Zwani byli "Trzema braćmi". Jackie grał w wytwórni Shaw Brothers, później w Golden Harvest, gdzie poznał Bruce'a Lee. Został przez niego zaangażowany w charakterze statysty do filmu "Wejście Smoka". Nakręcił w sumie kilkadziesiąt filmów, ale popularność w Hollywood zaskarbił sobie dopiero w 1996 roku za sprawą filmu "Rumble in the Bronx". Stworzył swój wałasny, niepowtażalny styl. W swych filmach bowiem żadko posługuje się czystym kung-fu na rzecz wykorzystania do walki różnych przedmiotów. Wszystkie numery kaskaderskie wykonuje sam, i wymga tego samego od innych aktorów . Miał już połamane większość palców, nos, kości policzkowe, pękniętą czaszkę i kostkę. Za to efekty, jakie widać na jego filmach są nie do pobicia.

Filmy: "Plicyjna Opowieść", "Skazany", "Godziny szczytu", "Draka w Bronxie"
.....................................................
Jet Li
167cm, 70 kg
ur. 26 kwiecień 1963 w Pekinie
Styl: Wu shu

Naukę wu shu rozpoczął w wieku 6 lat, traktując treningi jako zabawę. Mówił, że na poczatku ćwiczył od 8 do 10 godzin dziennie. Bardzo szybko stał się jednym z najlepszych w kraju zdobywając mistrzostwo Chin 5 razy. Był w reprezentacji Chin poza granicą. Dawał pokazy nawet u prezydenta Nixona na trawniku przed Białym domem. Jego pierwszy znany film, to "Klasztor Shaolin". Stał się dzięki niemu popularny w całych Chinach, a dzięki serii "Dawno temu w Chinach" równiez na Zachodzie. Karierę w Hollywood zapoczątkowała mu rola w "Zabójczej broni 4". Jego styl walki jest bardzo widowiskowy pod względem technicznym. Jest bardzo szybki, a jego techniki wręcz cyrkowe(w dobrym tego słowa znaczeniu).

Filmy: "Shaolin Temple", "Dawno temu w Chinach", "Fist of Legend", "Czarna maska", Zabujcza broń4", Romeo musi umrzeć", "The One"
.....................................................
Gary Daniels
180cm, 81-86kg
ur. 9 maj 1963 w Londynie
Styl: TaeKwon Do, Kickboxing, Siu Leem Kung Fu

Gary był zapalonym piłkarzem i gdyby nie to, że w wieku 8 lat zobaczył "Wejście smoka" pewnie by tak zostało. Tydzień później zapisał się do szkoły walki, które zmieniał parę razy. Wywalczył tytuł mistrza świata w kickboxingu w wadze średniej. w wieku 20 lat poleciał na Florydę, gdzie zapisał się na kurs aktorski. Na początku miał role głównie w reklamówkach i serialach. Potem pojechał na Filipiny, gdzie poznał swoją żonę. Nie zdobył tam interesujących ról, więc spróbował w Hongkongu. Wystąpił tam u boku Jackie Chana. Po powrocie do Stanów od razu dostawał role. Jego pierwszy większy film to "Wojownik Gwiazdy Północy". Jest producentem i choreografem walk. Interesuję się także kulturystyką i piłką nożną.

Filmy: "Bloodmoon", "Mroczne żniwa", "Biały tygrys", "Eliminator", "Bunt", "Krwawa Pięść4"
.....................................................
Chuck Norris(Carlos Ray)
175cm, około 85kg
ur.10 marca 1939 w Ryan, USA
Styl:Tang Soo Do, Karate

W czasie wojny w Koreii był pilotem i w wyniku wypadku doznał obrażeń nogi. W czasie rehabilitacji zainteresował się Tang Soo Do, jednym z koreańskich systemów walki. Gdy był już zdrowy nie zaprzestawał treningów. Po powrocie do USA był gotów otworzyć właśną szkołę walki w Los angeles. Trenował u niego między innymi Steve McQueen. Od roku 1968 do 1974 był mistrzem świata w karate w wadze sredniej. Miał wiele tytułów. W 1969 trafił do galerii sław miesięcznika "Black Belt" jako Wojownik Roku, a w 1977 był człowiekiem roku. Do filmu trafił dzięki Bruce'owi Lee, po tym jak go pokonał(podobno). Wystąpił wtedy w filmie "Droga Smoka" w 1973 roku. Filmem, który był krokiem milowym w jego karierze okazał się "Zaginiony w akcji". Wraz z bratem Aaronem wyprodukowali od tego czasu wiele filmów przygodowych i sensacyjnych z Chuckiem w roli głównej. Jego najpopularniejszym dziełem jest "Stranik Texasu", którego jest producentem oraz reżyserem niektórych odcinków. Obecnie naucza Chun Kuk Do będącej połączeniem H.h.i.t.o ryu(cenzura), Judo, Jiu Jitsu i Tang Soo Do. Jest członkiem i prezesem 'United Fighting Arts Federation' i 'Kick Drugs Out of America'. Jako pierwszy z ludzi Zachodu otrzymał 8 dan w Tae Kwon Do w 1997 roku. Otrzymał wiele nagród, między innymi za propagowanie zwalczania narkotyków i różnego rodzaju akcje charytatywne. Także został mianowany na oficera policji w Teksasie. Jest jednym z niewielu ludzi, którzy złożyli swój podpis na kapsule wystrzelonej ze Stanów w kosmos o wiadościach o naszej planecie dla istot pozaziemskich. Trzeba mu przyznać, że pomimo ponad 60 lat nadal ma świetną formę, co można zobaczyć w "Strażniku Texasu" i w "Logan`s War: Bound by Honor", jego najnowszym, telewizyjnym filmie.

Filmy:"Droga smoka", "Gra Śmierci", "Oko za oko", "Zaginiony w akcji", "Dealta Force", "Sidekicks", "Top Dog", "Walker: Texas Ranger"
.....................................................
Dolph Lundgren
198cm, 102kg
ur. 1959 w Sztokholmie
Styl:Karate

Jako 14 latek rozpoczął trningi karate i w wieku 16 lat miał 1 dan. W 1980 roku był kapitanem szwedzkiej drużyny walczącej w kumite(Kyokushin). Zdobył tytuł mistrza Europy w wadze ciężkiej i wyczyn ten powtórzył rok później. Pierwszym filmem w którym wystąpił był jeden z epizodów o Bondzie, gdzie zagrał agenta KGB. Wystąpił też u boku Sylwestra Stallene w filmie "Rocky4". Od tamtej pory dostaje coraz to nowe propozycje, głównie w filmach sensacyjnych i wojennych. Jest jednym z najbardziej inteligentnych filmowych "kopaczy". Ma współczynnik inteligencji równy 160, zna 4 języki z japońskim, studiował matamatykę, fizykę i chemię w Królewskim instytucie Technologii w Sztokholmie.

Filmy: "Zabójczy widok", "Rocky4", "Czerwony skorpion", "Drzewo Jozuego", "Punisher", "Ostry poker w Małym Tokio", "Uniwersalny żołnierz", "Blackjack", "Legion"
.....................................................
Steven Seagal
190cm, około 95kg
ur. 10 kwietnia 1950r. w Lensing, USA
Styl:aikido, kendo, karate

Gdy miał 7 lat widział pokazową walkę karate. To skłoniło go do tego, żeby samemu zająć się sztukami walki. Po 10 latach Seagal postanowił wyjechać do Japonii, ponieważ dawno prześcignął swych nauczycieli i nie miał już czego szukać w Stanach. Tu trenował Aikido, Kendo i Karate. W końcu założył własną szkołe w Japonii, co było nielada wydarzeniem. Po kilkunastu latach wyjechał z Japonii i słuch po nim zaginął. Po paru latach spędzonych nie wiadomo na czym i nie wiadomo gdzie, wrócił do Stanów i założył własną szkołę walki. W 1982 roku układał choreografię do filmu "Wyzwanie". Dzięki Michaelowi Ovitzowi znalazł się na spotkaniu z szefami Warner Bros, gdzie zrobił pokaz swoich umiejętności. Szybko ruszył pomysł na film. jego pierwszy film, "Nico" okazał sie przebojem i plasował się w pierwszej dziesiątce najlepiej zarabiajacych filmów roku. Potem lawinowo dostawał coraz to nowe propozycje. Za swoje zasługi w propagowaniu Aikido ma 7 dan w tejże sztuce walki.

Filmy: "Nico", "Hard to kill", "Liberator", "Nieuchwytny", "W morzu ognia"
.....................................................
Brandon Lee
178cm, około 85kg
ur. 1 luty 1965 w Oakland, USA
zm. 31 marca 1993r w trakcie pracy nad "The Crow"
Styl: Jeet Kune Do, Kung Fu

Był on synem Bruce'a Lee, który to szkolił go od najmłodszych lat w sztukach walki. Porzucił treningi po śmierci ojca, a w wieku 14 lat wznowił je. Pierwszym jego filmem był "Kung Fu: The Movie". Zaraz potem wyjechał do Japonii i tam kręcił filmy. Największym jego filmem miał być "Kruk". Niestety zginął na planie, prawdopodobnie przez niedopatrzenie ekipy. Został dwukrotnie postrzelony. Zmarł w drodze do szpitala. Tydzień później miał wziąć ślub w Meksyku. Film ukończono za pomocą techniki komputerowej.

Filmy: "Legendy Kung Fu", "Piętno nienawiści", "Laserowa misja", "Ostry poker w małym tokio", "Huragan ognia", "The Crow"
.....................................................
Olivier Gruner
180cm, 90kg
ur. 2 sierpnia 1960 w Paryżu
Styl: Kickboxing, Savate, karate

Olivier w wieku 18 lat wstąpił do armii francuzkiej. Przez cztery lata wykonywał dla niej różne zadania, głównie w Afryce i Senegalu. Wczasie pobytu w wojsku zainteresował się karate i zaczął je trenować. Po wojsku przeniósł się w Alpy Francuzkie by tam oddawać się swojej drugiej pasji, czyli narciarstwu. Po trzech latach kickboxingu zdobył tytuł mistrza Francji, którego bronił 2 razy. Po zakończeniu kariery sportowej pracował w reklamówkach i jako model. Podczas jednego z festiwali w Cannes porozwieszał wszędzie swoje plakaty i tak zainteresowano się nim w Los Angeles. Jego pierwszym filmem był "Angel Town". Jego najbardziej znanym filmem jest "Nemesis".

Filmy: "Miasto Aniołów", "Nemesis", "Savate", "Kumite", "Extreme Honor"
.....................................................
Bolo Yeung(Yang Sze)
?
urodził się w Kantonie, Chiny
Styl: Tai-Chi Chuan

Jego prawdziwe imie to Yang Sze. Zmienił imie na cześć Bruce'a Lee zaraz po jego śmierci. Jego filmowa postać z "Wejścia smoka" się tak nazywała. Przed filmem był zwycięzcą wielu zawodów kulturystycznych w Hongkongu. Pierwszą jego znaczącą rolą był udział w "Krwawym Sporcie u boku Jean-Claude Van Damme'a. Słabo zna angielski, dlatego ma zazwyczaj krótkie kwestie. Gra najczęściej czarnych charakterów.

Filmy: "Wejście Smoka", "Chiński herkules", "Bolo", "Krwawy Sport", "Podwójne uderzenie", "Współczesny Gladiator"
.....................................................
Mark Dacascos
174cm, około 80kg
ur. 26 luty 1964 w Honolulu
Styl: Wu Hop Ken Do, Kung fu, Capoeira

Urodził się w rodzinie, gdzie powszechne było trenowanie sztuk walki. Do 6 roku życia mieszkał na Hawajach, później w Denver, by w końcu trafić do Niemiec. Tam też występował w różnych zawodach promując szkołę ojca, 'Dacascos Kung Fu School'. W wieku 17 lat wyjechał na pół roku do Tajwanu, by tam trenować "Długą pięść", czyli jeden ze styli Shaolin Kung-Fu. Potem zainteresował sie filmem. Pierwszym jego sukcesem był "Tylko dla najlepszych". Grał również główną rolę w serialu "Kruk", który to był wyswietlany niedawno w polskiej telewizji.

Filmy: "Tylko dla najlepszych", "Double dragon", "Wybrany", "DNA", "Braterstwo wilków"
.....................................................
Don Wilson, "The Dragon"
?
ur. 1955 na Florydzie, USA
Styl: Kickboxing

Don w wieku 19 lat zaczął zawodowo zajmować się kickboxingiem. Wcześniej trenował "Styl Smoka" z Kung Fu. Był jednym z najbardziej utytuowanych zawodników z filmowych kopaczy. Był przez 12 lat z rzędu mistrzem Świata w kategorii półciężkiej. Filmem zainteresował się za namową Cucka Norrisa. W 1997 roku powrócił na ring.

Filmy: "Krwawa Pięść", "Pierścień ognia", "Cyber Tracker", "Night Hunter", "Inferno", "Ruchomy Cel"
.....................................................
Billy Blanks
?
ur. 1 września 1955 w Erie w Pensylwanii
Styl: Karate

Zanim zaczął występować w filmach zdobył 36 różnokolorowych medali. Startował wielokrotnie w zawodach karate w wadze ciężkiej. Ostatnio wydał kasety z instruktażem "tae-bo". Jest jednym z niewielu czarnoskórych aktorów, który z powodzeniem grał w filmach karate.

Filmy: "Krwawa Pięść", " Ostatni skaut", "Król Kickboxerów", "Szpony orła", "TC 2000", "Pojedynek"

Pozdrawiam


"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios."- Sosai Masutatsu Oyama
4

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11101 Napisanych postów 51185 Wiek 30 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 57816
Brawo należy Ci sie medal za kawał cięzkiej pracy masz odemnie 7 kyu

prawdziwymi zwycięscami są ci ,którzy wygrywają pojedynki dznia codziennego!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 34575 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 195972
Dzięki, ale wole SOG'a

Co do 7 kyu, to pogadaj z moim sensei, że u ciebie egzamin mam zdany

"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios."- Sosai Masutatsu Oyama

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 931 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21743
I 17 dan stylu Kung Fu wu szu w buszu

Spoko post Dla mnie Chuck Norris, chociaz Zaginiony w akcji to wg. mnie jeden z najgorszych filmow jakie widzialem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 34575 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 195972
No widzisz, a ludziom jednak się ten film podobał
A "Strażnik Texasu" jest jedynym serialem sensacyjnym, który zawsze mogę oglądać i nigdy mi się nie znudzi.

Ja sam głosowałem na Jean-Claude Van Damme'a, ponieważ dzięki jego osobie zainteresowałem sie Kokushin.

"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios."- Sosai Masutatsu Oyama

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11101 Napisanych postów 51185 Wiek 30 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 57816


van dam zrezta 2 lata temu jak był w Polsce to poprowadził kilka treningów w warszawie i Krakowie wklubach kyokushin nosząc karategi z wyhawtowanym kanji-mam zdjęcia,

prawdziwymi zwycięscami są ci ,którzy wygrywają pojedynki dznia codziennego!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2166
Chuck Norris w "Good guys wear black", "Octagon", czy "Code silence" to klasyka. Cos pieknego :) Po tym wszystkim az zal patrzec na "Straznika Teksasu", czy "Sidekicks" Moze to powinni puszczac w teleranku.. Ale i tak na niego glosuje. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 200 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3357
OloKK: "Jako 14 latek rozpoczął trningi karate i w wieku 16 lat miał 1 dan."

Errata: DOLPH LUNGREN powinno być: "Karate Kyokushin zaczął trenowac jako 16 latek (1976) w 1980 roku zdobył 1 Dan (po 5 latach)"
reszta się zgadza (ERRATA NA PODSTAWIE WYWIADU PRZEPROWADZONEGO Z D.Lungrenem)

------------------
pozdrawiam
Kamikaze

------------------------------
Kamikaze - wiater z Tater

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11101 Napisanych postów 51185 Wiek 30 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 57816
Ok. Dzięki, że podajesz takie info
Lundgren w wieku 14 lat zaczął trenować Shotokan, a w wieku 16 lat Kyokushin.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 34575 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 195972
I znów zapomniałem zmienic użytkownika

"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios."- Sosai Masutatsu Oyama

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 34575 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 195972
Karateka, jeśli masz zdjęcia to zapodaj tutaj, a jeśli byłeś na tych treningach, to opowiedz o tym.

"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios."- Sosai Masutatsu Oyama

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kupno judogi...

Następny temat

www.sambo.pl

Obnizka