SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Agowa / koniec z wymówkami - Dziennik

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1445

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.
Próbowałam wielu sposobów na motywację i niestety każdy gdzieś zawodził. Dziennik prowadzony na forum? Coś nowego i mam nadzieję, że to będzie TO.

Oto kilka danych.

Wiek : 21 lat
Waga : 86 kg]
Wzrost : 166 cm
Obwód w biuście :
Obwód pod biustem : 98 cm
Obwód talii w najwęższym miejscu : 94 cm
Obwód na wysokości pępka : 105 cm
Obwód bioder : 115 cm
Obwód uda w najszerszym miejscu: 71 cm
Obwód łydki :
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : piersi
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Od ostatnich 2-3 tygodni siłownia 3 razy w tygodniu ( trening siłowy ) i rower minimum 2 razy w tygodniu.
Co lubisz jeść na śniadanie: płatki owsiane ( 5 łyżek ) na szklance mleka 0.5 % z dodatkiem owoców ( np. truskawki/banan), ew. z łyżeczką miodu bądź z 25 g. dżemu niskosłodzonego
Co lubisz jeść na obiad : kurczak smażony na łyżce oliwy z oliwek z pieczonymi ziemniakami w ziołach bądź łosoś pieczony w cytrynie i rozmarynie z grzankami na ruccoli
Co jako przekąskę : słodycze.. ciastka, żelki, czekolady
Co jako deser : to co wyżej, czyli ciastka, żelki, czekolady
Ograniczenia żywieniowe : brak, aczkolwiek zauważyłam, że bardzo ciężko przychodzi mi wprowadzanie warzyw do swoich posiłków. Nie jestem w stanie zjeść ugotowanych np. brokuł, marchewki, fasolki. Są dla mnie bez smaku i zwyczajnie mi nie przechodzą przez gardło.
Stan zdrowia: Generalnie wszystko jest w porządku. Miesiączkowałam nieregularnie 5 miesięcy temu ale było to spowodowane znacznym przytyciem i kompletną zmianą trybu życia, obecnie powoli wszystko wraca do normy łącznie z okresem. Nie biorę żadnych leków przepisanych przez lekarzy ani hormonów poza tabletkami na alergie.
Ostatnio jedynie odczuwam bóle w stawach ( głównie łokcie ) – myślę że ma to związek z powrotem do ćwiczeń siłowych.
Preferowane formy aktywności fizycznej: DECYDOWANIE preferuję treningi siłowe. Przez 3 lata ( z przerwami oczywiście ) miałam karnet na siłownie i praktycznie przez większość tego czasu katowałam się godzinnymi ćwiczeniami aerobowymi - głównie orbitrek/rowerek. Obecnie 15 minut rozgrzewki na bieżni, bądź orbitreku przed treningiem siłowym wywołuje u mnie psychiczny odruch wymiotny. Pozatym uwielbiam jeździć na rowerze i to nie trasami miejskimi tylko dalsze wypady, bardziej wymagające i nie stopujące światłami co chwilę. Uwielbiam też pływać, jednak odkąd przytyłam nie jestem w stanie się przełamać by założyć strój i iść na basen.
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : w ostatnim roku nic, wcześniej zdarzało się mi brać „tabletki cud”, czyli cud jak po nich schudniesz.
Stosowane wcześniej diety : Nie uznaję żadnych diet. Szczególnie tych oczyszczających, do 1200 kcal itp. Moje próby stosowania takich diet kończyły się zazwyczaj pod koniec pierwszego dnia.

Więc..
Moja sytuacja wygląda tak, że całe swoje życie zmagałam się z nadwagą/otyłością. Jako małe dziecko w podstawówce ważyłam 82 kg. W 2 klasie gimnazjum zaczęłam BARDZO POWOLNĄ drogę do zmian. Wtedy była moja pierwsza wizyta u dietetyka. Później w 2 klasie technikum ponownie wylądowałam u dietetyka i leciało to tak:

Wrzesień 2009 - 78.1 kg, 32.5% tłuszczu, 25.4 kg tłuszczu, 50 kg mięśni, 49.4% wody, BMI 28.3
Luty 2010 - 70.6 kg, 29.8% tłuszczu, 21 kg tłuszczu, 47.1 kg mięśni, 51.4% wody, BMI 25.6

Tutaj nastąpiła przerwa w wizytach u dietetyka i równocześnie rozpoczęłam wtedy swoją przygodę z chodzeniem na siłownie.

Kwiecień 2011 - 64 kg ( niestety zgubiłam gdzieś kartkę z pomiarami, jak mi się uda to uzupełnię resztę dość istotną )

I dokładnie od kwietnia 2011 nastąpił mój kryzys życiowy. Wszystkie wypracowane mozolnie i długo nawyki poszły się ... . Zaczęłam spożywać dość dużo alkoholu, siłownia MOŻE raz w tygodniu. i tym sposobem:

Styczeń 2012 - 81.9 kg, 29.8% tłuszczu, 21.4 kg tłuszczu, 54.5 kg mięśni, 51.2% wody, BMI 29.7
Styczeń 2013 - 86 kg, 37.1% tłuszczu, 31.9 kg tłuszczu, 51.4 kg mięśni, 48.1% wody, BMI 31.2


Mój przykładowy trening jaki obecnie robię:

15 minut na bieżni rozgrzewka + krótkie rozgrzewanie stawów itp.

każde ćwiczenia 3 serie - po 15 powtórzeń
PRZYSIADY ZE SZTANGĄ NA BARKACH ( 15 kg )
"MARTWY CIĄG" NA PROSTYCH NOGACH ( 20 kg )
PROSTOWANIE RAMION UCHWYTEM NA WYCIĄGU STOJĄC ( 15 kg )
UGINANIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ NA „MODLITEWNIKU” ( 5 kg )
ŚCIĄGANIE DRĄŻKA/RĄCZKI WYCIĄGU GÓRNEGO W SIADZIE SZEROKIM UCHWYTEM ( 20 KG )
WYCISKANIE SZTANGIELEK ( 3 kg )
WYCISKANIA POZIOME W SIADZIE NA MASZYNIE
BRZUCH: 3 ćwiczenia na prosty i skośne

Podsumowując: zaczynam każdy dzień od szklanki wody z cytryną, wypijam butelkę wody dziennie, spożywam 4-5 posiłków regularnie, nie palę, nie piję alkoholu/soków/napoi gazowanych, unikam przetworzonych produktów, ogromną frajdę sprawiają mi treningi siłowe po których czasem ledwo się ruszam ALE mam ogromny problem z podjadaniem słodyczy
w każdej postaci w dużych ilościach oraz z napadami na lodówkę w godzinach wieczornych. Ciężko zmobilizować mi się do aerobów.. a mam świadomość, że przy zrzucaniu tłuszczu RACZEJ powinny być one uwzględnione w planie treningowym.
Jak ktoś ma radę na moje bolączki to chętnie przyjmę na klatę ;)




Zmieniony przez - Agowa w dniu 2013-05-05 02:28:11
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 13783 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111973
Witaj kliknij w swój avatar i wejdź do dziennika żywieniowego, wklep to co jesz danego dnia i wklej nam zrzut. Jak masz ciągoty na słodycze, to możliwe, że mało jesz lub czegoś ci brakuje. Przeczytaj lekturę Co jedzą ladies oraz inne artykuły z regulaminu. Jak długo ćwiczysz siłowo?

what doesn't kill you makes you stronger.
▪█─────█▪

PODSUMOWANIE PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/PODSUMOWANIE_PRZEMIANY_/_UNKNOVVN-t953320.html

PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/Konkurs/UNKNOVVN-t933010.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Siłowo pierwszy raz trenowałam w 2010 roku w październiku. Wtedy zaczęłam trening obwodowy ale przez kilka tygodni robiłam dokładnie te same ćwiczenia, praktycznie nie zwiększając małych obciążeń. ( np. hantle po 2 kg)
Potem miałam 2 lata przerwy, w styczniu tego roku chciałam zacząć ale zebrałam się może raz w tygodniu i nie mając pomocy i pomysłu robiłam to co 2 lata wstecz. Zmieniłam siłownie 3 tygodnie temu i właśnie wtedy zaczęłam ćwiczyć konkretnie i regularnie. Mam 3 trenerów, którzy mi pokazują technikę ( ale akurat w moim przypadku są to małe korekty ), pokazują ćwiczenia i stąd KAŻDY mój trening to praktycznie zawsze coś innego.

Wrzucam przykładowy jadłospis z 3 maja. To jest taki najbardziej i najczęściej u mnie się pojawiający. Pierwszy raz takie coś z obliczeniami robiłam i.. wow. Masakra.


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 13783 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111973
Dieta masakra. Natychmiast czytaj Co jedzą ladies i pożegnaj się z całym tym syfem. Nie ma zlituj się, sylwetki takim żarciem nie osiągniesz. W regulaminie masz zbiór treningów, rób ten A i B by obliques https://www.sfd.pl/-t840097.html . I dbaj o progres, dodawaj ciężaru to ma być walka nie machanko tym samym ciężarem przez 3 serie. Jednak najlepiej by było abyś pokazała ten swój przysiad i mc dla kontroli.

what doesn't kill you makes you stronger.
▪█─────█▪

PODSUMOWANIE PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/PODSUMOWANIE_PRZEMIANY_/_UNKNOVVN-t953320.html

PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/Konkurs/UNKNOVVN-t933010.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za szybką odpowiedź ;) Oczywiście jeśli chodzi o trening to zdecydowanie to jest "walka" a nie machanie, bo tego nie znoszę kiedy nie czuję że mięśnie mi pracują.
Mam jeszcze pytanie co do tego jedzenia - śniadanie, obiad i kolacja też do "pożegnania" ? Generalnie jak czytałam produkty z artykułu "Co jedzą Lejdis" to w sumie się tutaj pokrywa. Z zastrzeżeniem że twarogi wieczorem i raz dziennie. No i rozumiem że miód wyrzucić od razu z diety? ( używam go jak do tej pory kilka razy w tygodniu, np do owsianki zamiast owoców, bądź do koktajlu z jogurtu naturalnego i owoców leśnych w ramach "dosłodzenia" )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jesteś krzywa jak paragraf, na co zapewne państwo trenerstwo uwagi nie zwróciło żadnej? Znajdź temat E-gabinet i poproś Saidę o diagnozę. Dopóki Saida się nie wypowie, nie rób nic innego niż ćwiczenia na maszynach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Ja poproszę zdjęcie razem ze stopami.
Dolegliwości jakieś bólowe masz? (stawy, szyja, kręgosłup lędźwiowy?)

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wrzuce jutro zdjęcie ze stopami. I faktycznie żaden trener nigdy nie zwrócił uwagi poza lekarzem w gimnazjum ale to ponoć wina krzywych żeber. Bo jedna strona żeber jest większa.
Jeśli chodzi o dolegliwości to ostatnio jak zaczęłam ćwiczyć regularnie i jeździć na rowerze bolą mnie łokcie. I niestety jest to uciążliwe ;/ szyja nigdy mnie nie bolała, a kręgosłup lędźwiowy "oddzywa sie" w momencie ćwiczenia np 6W czy przy niektórych ćwiczeń na brzuch jak np "rowerek" gdzie przyciągam naprzemiennie łokcie do kolan i nogi są cały czas w górze. To mi sprawia mega problem jeśli chodzi o odczuwanie bólu w lędźwiowym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Bo ćwiczenia na brzuch nie są dla Ciebie

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tzn?;>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
W skrócie - ćwicząc brzuch, najprawdopodobniej ze złą techniką, pogłębiasz swoje problemy, szczególnie jeśli jednocześnie nie wzmacniasz pleców.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

INSANITY po 2-tygodniowej przerwie od ćwiczeń?

Następny temat

brzuch po ciazy!

WHEY premium