SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Agnese- zatrzymać na zawsze stan obecny :-)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 134417

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 249 Napisanych postów 2097 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 206872
Agnese,Starazolin usuwa jedynie objawy -zmniejsza zaczerwienienie. Pojawiająca sie ropa świadaczy prawdopodobnie o toczącym się stanie zapalnym/zakażeniu,które mogą zwalczyć wyłącznie krople na receptę. Im dłużej zwlekasz tym gorzej,nie warto sie czasami leczyć samemu
mysia-p może lepiej jednak zainteresuj się problemem,nieleczony zespół suchego oka może prowadzić do owrzodzenia rogówki.
Zmieniony przez - dorotkastokrotka w dniu 2014-03-24 22:00:02

Zmieniony przez - dorotkastokrotka w dniu 2014-03-24 22:03:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1489 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35096
mysia-p
no ja w ramach "oszczędności" doprowadziłam do zapalenia rogówek (potworne łzawienie i światłowstręt) bo spałam w soczewkach które należy zdejmować na noc,


Heh...mysia...skąd ja to znam. Ja trafiłam do szpitala z okropnym bólem (nie mogłam otworzyć oka), z wrzodem rogówki i zagrożeniem, że jakaś blizna mi po tym pozostanie ograniczająca widzenie. Co prawda nie spałam w soczewkach, ale zmieniałam je rzadziej niż powinnam i niejednokrotnie chodziłam w lekko uszkodzonych.Aż wstyd się przyznawać Jak mnie w szpitalu opieprzyli, że okularów nie mam i kazali kupić to była załamka i od razu na korekcję chciałam iść. Niestety przy Hashimoto laserowa odpada , a coś innego, co znalazłam w necie tzw. wszczepienie soczewek fakijnych- już taka typowa operacja kosztuje ponad 7 tys. na jedno oko

dorotkastokrotka
Pojawiająca sie ropa świadaczy prawdopodobnie o toczącym się stanie zapalnym/zakażeniu,które mogą zwalczyć wyłącznie krople na receptę.

Pewnie masz rację. Okazało się, że mama ma coś na receptę: Neomycinum Jelfa - maść Chyba coś zadziałało, bo ropa już się nie produkuje w tak zastraszającym tempie. Co prawda wyglądam jak monstrum i rano nie mogłam otworzyć jednego oka, ale jestem w stanie funkcjonować już teraz. Odczekam jeszcze jeden dzień i jak coś uderzam do lekarza. A tymczasem uderzam do pracy.

Zmieniony przez - Agnese w dniu 2014-03-25 06:46:33

"Never let the odds keep you from doing what you know in your heart you were meant to do."

P.S. Cudownie być poza Ladies: czysta micha z czitem raz w tygodniu, jedzenia aż za dużo, przez większą część roku brak aero, indywidualna trenerka i forma psychiczna i fizyczna jest, a na wakacje będzie mega wypas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 265 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1676
No ja też wysłuchałam wykładu, jak można nieprzerwanie chodzić przez 2,5 miesiąca w 3-tygodniowych soczewkach, i jeszcze w nich spać... ;)
O to nie miałam pojęcia że przy Hashimoto nie można robić korekcji, ciekawy temat, muszę poczytać, ja właściwie pojechałam do Katowic z siostrą która ma wadę -7, przy okazji też zrobiłam sobie badania, i z biegu dostałam termin za 2 tygodnie, a siostra jeździła jeszcze kilka razy na dodatkowe badania i w końcu jej korekcję odradzono, ponieważ w dnie oka mogłyby jej się zrobić blizny, a wtedy to by mogła oślepnąć, no więc nie ma co ryzykować, ja miała -6 i astygmatyzm 1 cylinder i udało się z wszystkim zejść do zera, minęło już 5 czy 6 lat i jak na razie nadal jest idealnie...
A co do ropy to z pewnością jest wynikiem stanu zapalnego i sporej ilości bakterii, ze specyfikami do oczu jest tak że przeważnie są ważne 14 dni po otwarciu, więc jeśli tubka była zamknięta to maść na pewno jest sprawna, w przeciwnym wypadku może już nie działać jak powinna..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Mysia-p, fascynujące, ale to jest dziennik treningowy a nie wiem jak tu się do jakiś wypisek Agnese można dokopać.

Zmieniony przez - eveline w dniu 2014-03-25 07:44:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1489 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35096
Jeszcze rege trwa, ale już myślę, co dalej i ponowię moje pytanie:
Agnese
CO DALEJ? MAM SAMA COŚ KOMBINOWAĆ, ŻEBY SIĘ WYLASZCZYĆ NA LATO A JEŚLI SIĘ DA TO WCZEŚNIEJ, CZY MOGĘ LICZYĆ NA JAKIEŚ WSKAZÓWKI?

No i co mówi to 25 mm fałdy na udzie? Nie mogę znaleść żadnej interpretacji. Zmierzyłam w sumie inne zalecane w necie fałdy i z różnych kalkulatorów wychodzi mi w miarę ok.


Korzystając z rege byłam dzisiaj na wycięciu jednej ósemki.
Stacz Kolejkowy stał dla mnie już od 2 w nocy i byłam pierwsza, a tak z rejestracji, bez zapisów przyjmują tylko 2 osoby dziennie. W trakcie zabiegu łzy się lały ze strachu i ból, ale taki lekki czułam przy podważaniu zęba (wg. dentysty już o nerwa mogło zahaczać), ale ogólnie spoko. Dostałam nalepkę Pacjent Zuch Ogólnie jak na razie ok, mam ścierpniętą buźkę i krew mi się trochę jeszcze leje (nie wiem, czy to ok ). Dostałam antybiotyk i przeciwbólowe Xefo Rapid. Lekarz mówił, że znieczulenie działa ok. 3-4 godziny, zażyłam właśnie dwie tabletki tego Xefo Rapid, bo już 3 h minęły.Mam napisane tylko: doraźnie, więc kieruję się ulotką wg której w pierwszy dzień można zażyć 2 tabsy na raz, a potem za 12 h 1 tabletkę, a przez kolejne dni max 2 dziennie. Mam nadzieję, że jest wystarczająco mocny, bo szczerze mówiąc na Ketonal liczyłam.
W ogóle zrobiłam błąd, bo poszłam na czczo przy okazji zrobić badania TSH, bo w poniedziałek idę do endo, no i po powrocie raczej nie byłam w stanie jeść. Jako wyjście awaryjne poszedł sok świeżo wyciśnięty z pomarańczy, grepfruta i jablek + whey + olej kokosowy i jest jakiś tam BTW w posiłku


Zmieniony przez - Agnese w dniu 2014-03-28 10:38:49

"Never let the odds keep you from doing what you know in your heart you were meant to do."

P.S. Cudownie być poza Ladies: czysta micha z czitem raz w tygodniu, jedzenia aż za dużo, przez większą część roku brak aero, indywidualna trenerka i forma psychiczna i fizyczna jest, a na wakacje będzie mega wypas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2292 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 108610
W ogóle zrobiłam błąd, bo poszłam na czczo przy okazji zrobić badania TSH

Agnese Badanie TSH nie wymaga bycia na czczo. Zapytaj jeszcze swojej endo, ale ja rozmawiałam z kilkoma lekarzami (w gabinecie i w szpitalu), że nie ma takiej konieczności. No chyba, że jednocześnie robisz morfologię krwi, to wtedy na czczo.
p.s. co do krwawienia to potwierdzam, u mnie również sikała (choć nie wiem czy to normalne czy nie ).
Weź już teraz przeciwbólowe (zanim puści znieczulenie ).

Zmieniony przez - amadi w dniu 2014-03-28 11:12:26

"Nigdy nie wmawiaj sobie, że nie dasz rady, bo wiara w siebie to połowa sukcesu".

Dziennik:
http://www.sfd.pl/[FIT]amadi__W_pogoni_za_zdrową_sylwetką_podsum/str.36,54_-t930827-s54.html

ART:
Dieta bez glutenu:
http://www.sfd.pl/Dieta_bez_glutenu__czyli_co_Ladies_powinna_wiedzieć.-t940054.html#post0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 638 Wiek 13 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8377
gratulacje pierwszej ósemki, yeeee! ropzumiem, że to nie było cięcie, tylko normalne wyrywanie? szwów nie masz i tego typu atrakcji? TSH w życiu na czczo nie robiłam...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1489 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35096
amadi
Agnese Badanie TSH nie wymaga bycia na czczo.

Dzięki za info. Coś mi się pewnie pokręciło z tego strachu przed chirurgiem dentystycznym Heh...tak, czy tak już po badaniu. Ciekawa jestem, jaki będzie wynik po tych moich niby zawirowaniach hormonalnych.

bubumysz
gratulacje pierwszej ósemki, yeeee! ropzumiem, że to nie było cięcie, tylko normalne wyrywanie? szwów nie masz i tego typu atrakcji? TSH w życiu na czczo nie robiłam...


Hehe...dzięki bubu Napisałam "wycinanie ósemki" mając na myśli właśnie cięcie itp. W sumie to nie wiem, co dokładnie mi robili, ale było i wiercenie i takie jakby podważanie. Raczej normalne wyrwanie nie wchodziło w grę, bo mi żadna ósemka jeszcze nie wyszła. Mam szwy albo coś w tym stylu, takie jakby druciane. A ząb chociaż jeszcze nie wyszedł to taaaki wielki był

Już jakby zaczynałam coś czuć, ale po 2 tabsach przeciwbólowych znowu nic, a nic i mam nadzieję, że tak będzie do końca. Dziewczyny ile dni brałyście przeciwbólowe? (nie mam żadnych zaleceń i boję się przesadzić).

Zmieniony przez - Agnese w dniu 2014-03-28 12:06:33

"Never let the odds keep you from doing what you know in your heart you were meant to do."

P.S. Cudownie być poza Ladies: czysta micha z czitem raz w tygodniu, jedzenia aż za dużo, przez większą część roku brak aero, indywidualna trenerka i forma psychiczna i fizyczna jest, a na wakacje będzie mega wypas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1459 Wiek 53 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 27140
Super, ze jestes po usunieciu:) Ja bralam okolo 2-3 dni, a potem jeszcze tydzien po zdarzylo sie, ze cos zablolao, ale nie tak strasznie, zwykla tabletka przeciwbolowa i byl spokoj. Krwawilam tez, to normlane, nawet na drugi dzien troche mi lecialo, w pierwszy dzien dosc sporo nawet. Co do badan tarczycowych, faktycznie nie trzeba byc na czczo, mozna nawet po poludniu isc na pobranie krwi, tak tze mialam pobierana. Natomiast co do znieczuelnia u dentysty, to moja zawsze rano sie mi pyta czy jadlam sniadnaie, bo nie powinno sie isc na glodniaka. Przed dluzszymi i meczacymi zabiegami dentystycznymi, wrecz przypominala mi, zebym zjadla konkretne sniadanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 826 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 75077
Ja również spotkałam się w internecie z tym, że pobiera się na czczo. I zawsze tak chodzę.
Ale myślę, że chodzi o to żeby zrobić badanie przed łyknięciem tabletki. A euthyrox raczej przyjmuje się na czczo.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening 17-latek (piłka nożna)

Następny temat

roczny zapas

WHEY premium