SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Agencja Bezpieczeństwa Wewnetzrnego (UOP)

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14098

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez GARY_25 z działu Nasze hobby.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4590 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 40065
Mam pytanie czy ktoś wie jakie są testy i wymagania do tej instytucji i jakie sa zarobki. A tak przy okazji tez do policji najlepiej kryminalnej. Wypłacam Sogaczami

Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 997 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5493
z tego co wiem to chyba nie,ale dla pewności zadzwoń do oficera dyżurnego ABW w Warszawie.Myślę,że on udzieli ci najbardziej obiektywnych informacji.

" certum est,quia impossible est"

" certum est,quia impossible est"
doradca w dziale Combat/Samoobrona,
SFD FIGHT CLUB

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 59 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5249
jezeli chodzi o policję to...

Informator dla kandydatów do służby w Policji
Wydział Prasowy Komendy Głównej Policji
przy wykorzystywaniu materiałów wymagane jest podanie źródła

Służbę w Policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, korzystający w pełni z praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolności fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

Komendant Wojewódzki Policji może wyrazić zgodę na przyjęcie do służby w oddziałach prewencji Policji kandydata, który nie ma wykształcenia średniego, jeżeli w toku postępowania kwalifikacyjnego stwierdzono, że kandydat wykazuje szczególne predyspozycje do służby w Policji.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji określił w rozporządzeniu z dnia 24 maja 1999 r. szczegółowe zasady prowadzenia postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do osób ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji, w tym w stosunku do osób ubiegających się o przyjęcie do służby w oddziałach Prewencji Policji.

Przyjęcie do służby w Policji może nastąpić po odbyciu zasadniczej służby wojskowej albo po przeniesieniu do rezerwy. Warunek ten nie ma zastosowania w stosunku do kobiet, policjantów skierowanych do służby kandydackiej w Oddziale Prewencji Komendy Stołecznej Policji, a także do osób rozpoczynających naukę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Zdolność fizyczną i psychiczną do służby ustalają komisje lekarskie podległe Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, w drodze rozporządzenia, określił zasady oceny zdolności fizycznej i psychicznej do służby, a także tryb orzekania o tej zdolności oraz właściwość i tryb postępowania komisji lekarskich w tych sprawach. Taki tryb postępowania wynika z art. 25 i 26 ustawy o Policji – Dz.U. nr 30, poz. 179.

Postępowanie kwalifikacyjne rozpoczyna złożenie pisemnego podania przez osobę ubiegającą się o przyjęcie.

Postępowanie kwalifikacyjne prowadzi komórka kadrowa komendy powiatowej (miejskiej) lub wojewódzkiej Policji.

Postępowanie kwalifikacyjne przeprowadza się z uwzględnieniem przepisów o ochronie informacji niejawnych.

Przełożony właściwy w sprawach osobowych, czyli komendant powiatowy, miejski lub wojewódzki Policji może odmówić poddania osoby ubiegającej się o przyjęcie postępowaniu kwalifikacyjnemu albo takie postępowanie w każdym czasie przerwać bez podania przyczyn.

W postępowaniu kwalifikacyjnym osoba ubiegająca się o przyjęcie przedkłada następujące dokumenty:

1) wypełniony kwestionariusz osobowy oraz trzy fotografie,

2) świadectwa pracy (służby) z poprzednich miejsc pracy (służby),

3) dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie,

4) dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe,

5) inne dokumenty, jeżeli obowiązek ich przedłożenia wynika z odrębnych przepisów.

Osoba ubiegająca się o przyjęcie może dodatkowo przedłożyć dokumenty potwierdzające jej umiejętności i osiągnięcia zawodowe, a także opinie polecające.

Postępowanie kwalifikacyjne składa się z następujących etapów:

1) rozmowy przedstawiciela komórki kadrowej jednostki Policji z osobą ubiegającą się o przyjęcie, w celu ustalenia jej wykształcenia, kwalifikacji zawodowych i specjalistycznych, dotychczasowego zatrudnienia, jak też motywów podjęcia służby,

2) egzaminu sprawności fizycznej, w celu określenia stopnia sprawności fizycznej osoby ubiegającej się o przyjęcie, przygotowanego według kryteriów określonych przez Komendanta Głównego Policji,

3) testów psychologicznych określających predyspozycje intelektualne i osobowościowe osób ubiegających się o przyjęcie, w celu ich porównania z wynikami uzyskanymi przez innych ubiegających się o przyjęcie do tej samej jednostki Policji, a w razie potrzeby – testów pedagogicznych i symulacji, przygotowanych według kryteriów określonych przez Komendanta Głównego Policji,

4) potwierdzania danych osobowych osoby ubiegającej się o przyjęcie, jej małżonka oraz konkubenta (konkubiny) lub osoby o takim charakterze pozostającej we wspólnym gospodarstwie domowym z osobą ubiegającą się o przyjęcie, a także rodziców, rodzeństwa i dzieci,

5) skierowania do właściwej komisji lekarskiej podległej Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, w celu ustalenia zdolności fizycznej i psychicznej do służby w formacjach uzbrojonych.

Informacje uzyskane w trakcie postępowania kwalifikacyjnego, o którym mowa wyżej wpisuje się do kwestionariusza osoby ubiegającej się o przyjęcie do służby w Policji.

Niezadowalające wyniki testów lub negatywne orzeczenie komisji lekarskiej, powodują odstąpienie od dalszego postępowania kwalifikacyjnego.

Postępowania kwalifikacyjne z osobami ubiegającymi się o przyjęcie, spełniającymi warunki określone w art. 25 ust. 1 ustawy o Policji, z wyjątkiem posiadania średniego wykształcenia, ma na celu ustalenie szczególnych predyspozycji tych osób do służby w oddziałach prewencji Policji.

W postępowaniu kwalifikacyjnym bierze się pod uwagę, jako cechy preferencyjne, w szczególności:

1) ukończenie specjalistycznych kursów przydatnych w służbie prewencyjnej, zwłaszcza kursu strzeleckiego,

2) uprawianie dyscyplin sportowych przydatnych w służbie prewencyjnej, zwłaszcza judo, sportów motorowych, samochodowych,

3) posiadanie prawa jazdy kategorii "C",

4) wzrost co najmniej 175 cm,

5) nie ukończone 35 lat życia,

6) ukończoną zasadniczą szkołę zawodową lub ukończone co najmniej trzy klasy szkoły średniej.

Postępowanie kwalifikacyjne kończy się oceną predyspozycji osób spełniających wymagania określone w ustawie pod względem ich przydatności do służby w Policji.

Oceny, o której mowa w ust. 1, dokonuje zespół w składzie: przełożony lub jego zastępca, przedstawiciel komórki organizacyjnej właściwej w sprawach osobowych (kadrowiec) oraz psycholog.

Przedstawione zasady zostały szczegółowo uregulowane w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 maja 1999 r. w sprawie szczegółowych zasad prowadzenia postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do osób ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji, w tym do służby w oddziałach prewencji Policji osób, które nie posiadają wykształcenia średniego.

Określenie stopnia sprawności fizycznej kandydata do służby w Policji następuje w drodze egzaminu obejmującego przedstawione niżej zestawy ćwiczeń pozwalających na ocenę pożądanych u policjanta cech motorycznych takich jak: moc, wytrzymałość, siła, zwinność i koordynacja ruchowa.



Zestaw ćwiczeń i norm dla mężczyzn.

L.p.
Cechy motoryczne
Ć w i c z e n i a
JM
O c e n y

bdb.
db.
dst.

1.
Wytrz.
Test wytrzymałościowy
pkt
80
60
40

2.
Moc
Rzut piłką 3 kg
m
11
9
8

3.
Siła wytrzym.
Siady proste z leżenia tyłem w ciągu 30 sek.
ilość
22
20
18

4.
Siła
Podciąganie się na drążku
ilość
10
7
4

5.
Zwinność, koordynacja ruchowa
Test zwinnościowy
sek.
12,5
13,5
14,5




Zestaw ćwiczeń i norm dla kobiet

L.p.
Cechy motoryczne
Ć w i c z e n i a
JM
O c e n y

bdb.
db.
dst.

1.
Wytrz.
Test wytrzymałościowy
pkt
40
31
21

2.
Moc
Rzut piłką 2 kg
m
8
6
5

3.
Siła wytrzym.
Siady proste z leżenia tyłem w ciągu 30 sek.
ilość
21
19
17

4.
Siła
Uginanie i prostowanie ramion w podporze tyłem na ławeczkach w ciągu 30 sek.
ilość
24
20
16

5.
Zwinność, koordynacja ruchowa
Test zwinnościowy
sek.
14,5
15,5
16,5




Badanie psychologiczne określa predyspozycje intelektualne i osobowościowe kandydatów do pełnienia służby w Policji. Za pomocą testów psychologicznych określany jest poziom ogólnego rozwoju intelektualnego, zdolności słownych, a także odporność na stres, łatwość nawiązywania kontaktów, umiejętności współpracy, motywacji osiągnięć, plastyczności w zachowaniu, umiejętności podejmowania decyzji itp.

Test psychologiczny wykonywany jest na komputerze. Nie jest jednak konieczna biegła znajomość jego obsługi. Osoba badana posługuje się jedynie 5 klawiszami.

W czasie badania cały czas jest obecna osoba, która pomaga wyjaśnić wszystkie wątpliwości i nadzoruje przebieg badania.

Pozytywny wynik badania – to spełnienie minimum 30% wymagań, jakie stawia Policja.

Z przedstawionych zasad wynika, że żeby zostać policjantem należy zgłosić się do kadr komendy powiatowej, miejskiej lub wojewódzkiej (stołecznej) Policji. Pracownicy kadrowi są zobowiązani udzielić każdemu kandydatowi wyczerpujących, szczegółowych informacji dotyczących podjęcia służby w Policji.

Komenda Główna Policji praktycznie nie prowadzi bezpośredniego naboru do służby w Policji ze względu na zakres spraw który wymaga od zatrudnionych w niej policjantów bardzo wysokich kwalifikacji zawodowych (policyjnych). Z tego względu przyjęcia do służby w Komendzie Głównej Policji mają ograniczony zakres i dotyczą kandydatów o specjalistycznych kwalifikacjach (piloci, informatycy, radcy prawni).

Przyjęcia do służby w Policji odbywają się cztery razy w roku w stałych terminach tj. 20 lutego, 20 maja, 20 sierpnia i 20 listopada. Praktycznie bezpośrednio po przyjęciu do służby, policjant kierowany jest na przeszkolenie przygotowujące do pracy na podstawowym stanowisku w służbach prewencyjnych.

UWAGA ! Szkoły i ośrodki szkolenia Policji kształcą wyłącznie osoby wcześniej zatrudnione w Policji.

Lp. Stanowisko Wynagrodzenie brutto
1 Komendant wojewódzki 6950
2 Komendant powiatowy 4750
3 Komendant komisariatu 3400
4 Kierownik rewiru 2450
5 Dzielnicowy 2100
6 Policjant 1850
7 Kursant 1350


W tabeli przedstawiono średnią płacę na każdym stanowisku. Jest ona sumą następujących składników: uposażenia zasadniczego, dodatku za stopień, dodatku służbowego oraz kwoty za wysługę lat.


--------------------------------------------------------------------------------
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4590 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 40065
Dzięki masz Soga oczywiscie ale czekam jeszcze może ktos cos wie o ABW.

Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 177 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30512
nie wiem jakie sa kryteria naboru do ABW,ale wydaje mi sie,ze tak z cywila to ciezko jest sie dostac,tam siedza sami starzy gliniarze,tak samo jak w BORze
najlepiej najpierw sprobowac dostac sie do Policji,a warunki przyjecia sa takie jak wyzej

--=d(-_-)b=--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 4951 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31541
boze o ABW w naszym hgobby ......................................




GARY_25, Pozdrawia.
Moderator dzialu Combat / Samoobrona
"Najwyższa galąz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"
member - mafia.suple.hardcor.pl
Lame_Hunters.Sq
.:ZASMACHA:.

"Najwyzsza galaz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4590 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 40065
OK Gary ale post o BORowikach też jest w dziale Hobby.

Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 936 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22642
mozecie podac namiary o ABW w dziale hobby bo nie moge znaleść !!

"Bycie przygotowanym do wojny jest najlepszym sposobem zachowania pokoju"
Po cieżkiej walce zdobyłem mgr inż. a teraz idę po dr

"Bycie przygotowanym do wojny jest najlepszym sposobem zachowania pokoju"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 4951 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31541
wasal juz nie jest




GARY_25, Pozdrawia.
Moderator dzialu Combat / Samoobrona
"Najwyższa galąz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"
member - mafia.suple.hardcor.pl
Lame_Hunters.Sq
.:ZASMACHA:.

"Najwyzsza galaz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 997 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5493
Mój znajomy był najpierw w Biurze Ochrony Rządu w Warszawie,a później dostał się do UOP-u w Łodzi.Nie wiem na jakiej zasadzie,czy po koneksjach czy też w inny sposób.Po przemianach UOP stał się ABW,wielu pracowników w Łodzi zwolniono,ale on na szczęscie nadal pracuje.Musze się go przy okazji zapytać to napiszę jakie są możliwości dostania się do ABW.

" certum est,quia impossible est"

" certum est,quia impossible est"
doradca w dziale Combat/Samoobrona,
SFD FIGHT CLUB

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4590 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 40065
No to czekam Gladiator na twoją odpowiedż .

Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 997 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5493
W Agencji Wywiadu mogą służyć tylko funkcjonariusze, którzy skończyli szkołę wywiadu. Nabór do tej szkoły odbywa się według innych zasad. Przed
utworzeniem ABW z UOP zostało przesuniętych kilkudziesięciu funkcjonariuszy do słuzb logistycznych.ABW sam upatruje sobie kandydata pracującego w Policji czy np.w BOR. Robi się wstępne opracowanie, zaprasza się go na rozmowę. Jeśli jest zainteresowany, przechodzi bardzo skomplikowane testy, po zdaniu których jest zapraszany na ostateczną rozmowę i od rezultatów tej rozmowy zależy, czy zostanie wysłany na 10 miesięcy na szkolenie.


" certum est,quia impossible est"

" certum est,quia impossible est"
doradca w dziale Combat/Samoobrona,
SFD FIGHT CLUB

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SMUTNA PRAWDA O LC:((((((

Następny temat

Trening Neavy Seals

WHEY premium