SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aeroby na masie?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5005

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

16

Waga

72

Wzrost

183

Staż treningowy

6 miesięcy

Obwód pasa

79

Obwód klatki piersiowej

99

Obwód uda

50

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

4x siłownia, 3x aeroby

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

brak

Stan zdrowia

dobry/bardzo dobry (pewne problemy z kręgosłupem, odcinek lędzwiowy)

Preferowane formy aktywności fizycznej

siłownia, bieganie

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

wcześniej - brak, aktualnie: redukcja b:150/t:70/w:200g

Wrażliwość na stymulanty

brak

Możliwosci finansowe

średnie, nie pracuję.

Cel/problem/opis

Budowa w miare jak najbardziej beztłuszczowej masy mięśniowej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 881
Witam :)
Zacznę może od tego, że jestem endo-mezo, a od września wskakuję na masówkę. 16 lat, pół roku stażu(z przerwami), ale wcześniej zajmowałem się lekkoatletyką, więc organizm mam przyzwyczajony do częstych treningów. Trenowałbym siłowo 4x w tygodniu, do tego chce dorzucić ok. 30-40 minut cardio na czczo w DNT. System żywienia IF 16/8(okno 13-21), 4 posiłki. Dieta oczywiście z uwzględnieniem wszystkich siedmiu treningów. Aktualny %BF w granicach 18-22, waga 72(już końcówka redukcji z 78). Dość szybko łapie zbędny tłuszcz, dlatego postanowiłem jechać wraz z cardio, dla podkręcenia metabolizmu i palenia fatu z rana, gdy glikogen nisko. Zastanawiam się, czy to dobry pomysł, oraz mam pytanie: czy nie będę spalał mięśni po ok 11h postu? Podobno katabolizm to normalna rzecz, która trwa cały czas, ale proszę o jakieś sensowne rady :) Pozdrawiam, Czajkov!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 881
najwidoczniej :) w jakieś 6 tygodni. ale nie wydaje mi się, żebym miał teraz tylko 10%BF, obstawiam 12-14 :D okaże się we wtorek ;) Tak czy inaczej, dzięki za odpowiedź na moje pytanie :D

Zmieniony przez - Czajkov w dniu 2013-07-24 18:07:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
22% BF i chcesz masować? Cardio na czczo nie działa tak że palisz fat, a potem sobie jesz i budujesz mięśnie - do gubienia tłuszczu potrzebna jest dieta z ujemnym bilansem kalorycznym, a do budowania mięśni potrzebny jest dodatni bilans - więc musisz wybrać czy chcesz zgubić zbędny tłuszcz czy nabrać mięśni, przy tak wysokim zatłuszczeniu jakie Ty masz lepszym wyborem będzie redukcja, chociaż wątpię żeby to był tak wysoki procent ponieważ z wagi można wywnioskować że masz same kości ;p
1

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 881
Wiem jak działa bilans, spoko ;) robiłem pomiary miesiąc temu, prezentują się następująco:
05.07.13
Masa ciała w kg 73,8
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mi też wydaje się że coś ci się pomyliło to bf 183cm i 72 kg to raczej bardzo szczupły jesteś :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 881
%BF 22.6
Masa mięśniowa w kg 56,1
masa kości 3,0
BMI 22,0
Wiek metaboliczny 17
%wody 61,1

Sorki że w dwóch częściach, kliknąłem Enter przez przypadek ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 881
Czesiek, właśnie wcale po mnie nie widać tego BF, sam się zdziwiłem jak pokazali mi wyniki, ale za tydzień robię kolejne. Jutro podeślę zdjęcie, zobaczycie jak to się prezentuje w rzeczywistości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 191 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1292
3 kg kości coś chyba źle policzone.

The effort of using your mind.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 881
Wszystkie te wyniki jakieś takie mało prawdopodobne, poza wagą jedynie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
najlepiej wrzuć zdjęcie to się oceni

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 881
za godzinkę, a jak nie już dziś nie dam rady to jutro koło południa :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12030 Napisanych postów 160407 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234286
masa kosci moze wyjsc 3 kg, bo to masa skladnikow mineralnych tylko, bez wody

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potrzebny plan treningowy 5-6 dniowy

Następny temat

Czy to możliwe ?

WHEY premium