SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aeroby na czczo, celowy katabolizm.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2776

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 886
1.Witam, chciałbym się dowiedzieć, czy gdybym robił przysiady na jednej nodze jako "trening siłowy", a potem biegał - to czy bym zmusił organizm do spalenia mięśni nóg ? Chciałbym wspomnieć, że zależy mi na spaleniu mięśni nóg, a nie na ich przyroście. Jak wiecie dobrze, mięśnie nóg troche ważą, a w niektórych sportach nie jest to 'przydatne' .

Zależy mi, aby nogi (szczególnie łydki i przednie uda) się spaliły, nie mam tam sporych nagromadzonych ilości tłuszczu, znajduje się tam spora masa mięśniowa.

2. Czy jeśli po tym 'treningu siłowym' zacznę biegać, to katabolizm będzie generalnie skierowany na nogi ? Wkońcu tylko nogi zostałyby poddane wysiłkowi 'siłowemu', więc większy katabolizm będzie się skupiał na nogach. Czy jestem w błędzie ?

3.Jeśli trening wdg. jest zły, to jest jakiś inny sposób? Dodam tylko, że mam taką genetykę, że mam duże nogi, generalnie ich nie ćwiczę.

4.Jeśli trening jest ok, to jak jeść aby spalić te mięśnie ? Jak zjem, to raczej ten pokarm, co zjadłem zostanie przetworzony w mięśnie, czyli dojdzie do anabolizmu. Ale jak wstrzymam się z pokarmem aby uniemożliwić zahamowania katabolizmu nóg, to również góra na tym ucierpi, czyż nie ? Nie ma przecież takiego jak antykatabolityk na górną część ciała.



Jeżeli napisałem jakieś bzdury- śmiało mówić, każdy uczy się na błędach przecież. Ale z góry chciałbym poprosić o konkretne odpowiedzi :)


Z góry dziękuje
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 886
Nikt nie odpowie, nikt nie robił aerobów po treningu siłowym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
masz poprawne rozumowanie, natomiast nikt nie powie ze 100% pewnoscia ze to sie sprawdzi...
natomiast gora ciala rowniez ucierpi

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 3543 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 65096
Tak piszecie jak by człowiek miał dwa układy krążenia, jeden odpowiedzialny za górę ciała, a drugi za dół. Nie da się w prowadzić w katabolizm czy anabolizm jeden danej części ciała czy mięśnia i nie ma miejscowego spalania.


Zmieniony przez - Piter_1988 w dniu 2012-12-07 23:13:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 886
Przecież napisałem w temacie, że chciałem zmęczyć najpierw nogi, a potem brać się za bieganie, aby katabolizm był większy na dole niż na górze, góra się przecież nie męczy przy przysiadach..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 3543 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 65096
Mylisz się, w przysiadzie angażowane jest całe ciało, zresztą podobnie jest w martwym ciągu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 886
No pewnie, przecież przy przysiadach klatę, mięśnie brzucha i barki wyrobisz nie ?.. Chodzi mi o to, że główną pracę podczas przysiadów będą wykonywały nogi, część stabilizująca ciało wykonuje znikomą pracę, a więc wysiłek będą wykonywać głównie nogi.

Zmieniony przez - guzik1418 w dniu 2012-12-08 19:40:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Trenig HIIT powoduje przebudowę mięśni w kierunku zmniejszenia objętości, katabolizm jest tu niepotrzebny
https://www.sfd.pl/Dlaczego_warto_robić_HIIT_dla_wyszczuplenia_ud-t424256.html

Zmieniony przez - jogger w dniu 2012-12-10 13:20:21

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 886
Oo, ciekawe. Nareszcie coś trafnego :) Ale czy dało by się zmniejszyć objętość w obwodzie ud i łydek o ~5cm dzięki treningowi HIIT ? Czyli intensywne, szybkie biegi interwałowe wystarczą ? Dlaczego nie wolno wykonywać HIIT dłużej niż 28 minut ? Czy wystarczy BARDZO INTENSYWNE i DŁUGIE bieganie ?

Zmieniony przez - guzik1418 w dniu 2012-12-10 16:07:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Intensywne i długie -to ogólny katabolizm. Długi HIIT też powoduje katabolizm, ale tu z powodu silnego ukrwienia ud prawdopodobnie większość spalonych mięśni pójdzie właśnie z nóg

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 886
Ok, czyli zwykły trening HIIT jak na spalanie tłuszczu tak ? Czy mięśnie będą się 'deformować' szybko w takim razie ? Czy jest możliwe zrzucić ~5cm z obwodu łydek i ud ? Tak wogle, to SOG kolego za konkretna pomoc. Szacuneczek
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór diety aby usunąc lipo + zachować mięsnie

Następny temat

dieta i siłownia

WHEY premium